Anasayfa Kimler Online Bugünün Mesajları Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam > GÜNCEL > Sohbet
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Sohbet Her avcının en büyük ustalığıdır muhabbet, Dostluklarımız muhabbetle pekişir. Haydi dostlar sofrasına!

Sayfayı Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19-03-2013, 13:24 PM   #111
Aktif Üye

Konular: 58
Teşekkürleri: 0
5 Mesajı, 7 Teşekkür Aldı

üsküdar iskelede akıntı yok yinede 125 atıyorum iskele 10 mt zaten yaşlı bir amca geldi dk.1 önüme attın attıktan sonra aşağıya kay gibi şeyler söyledi yok sen acemisin burdan tutma amcaya bişey diyeceğim şimdi bize yakışmaz yaşlı başlı adam saygısızlık olur. SOnuç ben balık çekiyorum amcada tık yok. Cevabı aldı bence

şemsipaşa28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-04-2013, 10:19 AM   #112
Üye

BALIKCI 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 7
1 Mesajı, 1 Teşekkür Aldı

spin oltama bakıp yawwww bu oltayla ne çekecen ki demeleri
burada sahte balıkla tutamazsın demeleri yada tam atış moduna girmişken gelip maketimi incelemeleri(yaa arkadaş şeytan diyor madem acemiyim taktır şunun hırkasına zıplat diyor ammmaaaaa olmuyor)

BALIKCI 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-04-2013, 12:02 PM   #113
Aktif Üye

Levreka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 17
Teşekkürleri: 51
6 Mesajı, 6 Teşekkür Aldı

Annaaammm... Hepten ben bunları yapıyom ya, bi daha töövbe...

Levreka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2013, 06:47 AM   #114
Üye

erolarman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 8

Yesilkoyde tuttugum tek lüferi kovamdan calan sari -beyaz mendebur kedi ve çetesi..
iyi niyetten yemlik istavritlerdende vermiş ,beslemiştim etrafımı saran 3-5 kediyi...pek tamah etmediklerinden karınları tok bunların demiştim,sadece seyirciler..,
pzvler sosyetikmiş meğer.
istavritle ne işim olur ,bi lüfer arakladımı ,bi dilde rakı yalarsam bir yerden modunda olduklarını öğrendim,yeşilköy kedilerinin...

Konu erolarman tarafından (01-05-2013 Saat 09:11 AM ) değiştirilmiştir..
erolarman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2013, 11:32 AM   #115
Üye

Konular: 5
Teşekkürleri: 2
7 Mesajı, 12 Teşekkür Aldı

Bu avcıyı sinir eden davranışlar sanırım evrensel.
Nasıl müzik ve notalar evrensel kabul ediliyorsa bu konuda evrensel ilan edilmeli.
Sebebini yazayım. 2 yıl kadar önce yaz ayları plajda balık avlıyoruz ve sık sık fare balığı geliyor. ( Arkadaşımın deniz akvaryumu var ve bu balık gerçekten güzel renklere sahip ) özellikle bir tanesini kovamızda canlı tutuyoruz. Yabancı bir turist yaklaştı ve bize balığı göstererek işaret diliyle güzelmiş demeye çalıştı. Ben arkadaşıma dönüp " Adamcağıza söyle o balık dişli dokunmasın" dememe kalmadı turistten acı bir ses
Tabi zehirli olmadığını anlatıncaya kadar akla karayı seçtik ama konu bu değil.
Nereye giderseniz gidin sanırım bu konu her yerde aynı yani müzik gibi.
EVRENSEL

Fishman07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2013, 15:55 PM   #116
Üye

Konular: 5
Thumbs up güzel bir konu

Söylediklerinize ilave olarak benimse en çok sinir olduğum şey, bayan diye hafife alınmak, tutamaz zaten bakışları ve acemi muamalesi görmek.

Her seferinde de onlar beklerken balıkları ben aldım bu da güzel cevap oldu aslında ama yinede çok can sıkıcı.

Balık işi kısmet işi

Sevgi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2013, 16:25 PM   #117
Moderatör

KalamA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 15
Teşekkürleri: 4.512
1.481 Mesajı, 2.290 Teşekkür Aldı

Trajıkomik ama komik gerçekten, gülmekten alıkoyamıyor insan kendini gıcık olsada Benim zirvemdeki hatıram: 15 civarı kaba lidaki ve çipura karışımı tutmuş olduğum balıklarımı Karşıyaka sahildeki deniz kenarı beton üstü çıkıntı borulardan birine bağlayıp denize bıraktığım yaşatma sepetimin içine koymuşum, bütün keyfimle ava devam ediyorum, 5 yaşlarında tatlı bi ufaklık '' aaa bayık vay anne bayık vay buyda '' diyerek yaşatmamı borudan kurtarır ve denize atar... Yaşatma sepetimin kıyıdan içindeki balıklarla uzaklaşışını hüsranla seyrederken ben ufaklığın annesinden '' aaa kusura bakma abisi '' ni duyarım ve ellerindeki balon & kağıt helva ile güle oynaya uzaklaşmalarını felç inmiş gibi izleyekoyulurum...

KalamA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-05-2013, 10:48 AM   #118
Üye

BALIKCI 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 7

Alıntı:
KalamA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Trajıkomik ama komik gerçekten, gülmekten alıkoyamıyor insan kendini gıcık olsada Benim zirvemdeki hatıram: 15 civarı kaba lidaki ve çipura karışımı tutmuş olduğum balıklarımı Karşıyaka sahildeki deniz kenarı beton üstü çıkıntı borulardan birine bağlayıp denize bıraktığım yaşatma sepetimin içine koymuşum, bütün keyfimle ava devam ediyorum, 5 yaşlarında tatlı bi ufaklık '' aaa bayık vay anne bayık vay buyda '' diyerek yaşatmamı borudan kurtarır ve denize atar... Yaşatma sepetimin kıyıdan içindeki balıklarla uzaklaşışını hüsranla seyrederken ben ufaklığın annesinden '' aaa kusura bakma abisi '' ni duyarım ve ellerindeki balon & kağıt helva ile güle oynaya uzaklaşmalarını felç inmiş gibi izleyekoyulurum...
abi süpersin ya bizdeki bu sabır olmasa çoktan katil olurduk zaten..

BALIKCI 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-05-2013, 21:31 PM   #119
Yeni Üye

Konular: 2
0 Mesajı, 0 Teşekkür Aldı

Baba konu iyiymiş sıralayalım

1- Gece 01:00 de oltayı yatırmış çinekop beklerken müthiş ileri zeka bir arkadasın gelip tam yanından istavrite çapari atması.

2- Tüm gece boyunca vermiş oldugun cabaların sabah caparisine gelen orta yasin üzerinde bir amca tarafından " arkadas bütün gece 6 balık icin mı dondun burada sabah gelip şu ılerden çapari at 2li 3 lü alırsın" demesiyle yerle bir edilmesi. ( Be güzel amcam demek ki bana yemli zevk veriyor sen git caparini atsana demiyorum iste. Gülüyorum sadece

3- Eşkina avında bekle bekle sağlam bir vuruşa tasmayı vur abi balık senden seri girsin Kayanin altına. Koy oltayı yarım saat bekle hareket edince bir çırpıda çıkar ucunda İspari olsun.

4- Yanina gidip cidden adabiyla ve rahatsız etmeden sorduğum soruya dönüp cevap vermeyen balıkçılar içinizde onlardan varsa insafa gelsin. Şahsen ben Balıkçı olduğunu anladığım birine tüm samimiyetimle her sorusuna cevap veriyorum. Sizde öyle olum lutfen

Bunlar sadece birkaçı daha neler var neler. Herkese saygı ve sevgiler. Rastgelsin.

Bilgehan Kılıç İstanbul

Mephisto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-06-2013, 11:50 AM   #120
Aktif Üye

Konular: 1
Teşekkürleri: 53
70 Mesajı, 88 Teşekkür Aldı

Ben de soru sorduğunda cevap vermeyen ya da tersleyenlere uyuz oluyorum. Hele bir de bazen yanlışlıkla olta elinden yanlış çıkar da üstüne atarsan vay haline. Arkadaş hem acemisin beceremiyorsun diye söyleniyorlar, hem de sorayım öğreneyim yanlış yapmayayım diyorsun, cevap vermiyorlar. O zaman işte oltayı kafalarında bölesim geliyor.

Mesela bir de malzeme göstermeme olayı var.Ya arkadaş balık bazen renk seçiyor. Gidip çaparisine bakayım diyorsun ne atıyor diye, bir ters laflar söylenmeler. Rapala atıyorsun adam iki atışta bir balık alıyor, rengini markasını soruyorsun, yine aynı hikaye. Sanki denizde 15-20 tane balık var, söylerse ben de tutarsam ona kalmayacak. Bu ne zihniyettir ne bencilliktir anlamıyorum.

Birde guruplaşma olayı var uyuz olduğum. Ben boğaza uzak olduğum için çok sık gidemiyorum. Belli bölgenin belli müdavimleri var. Seni tanımıyorlar ya hemen sen git abi şu ilerden at, ya bi dur bismillah neye tepki verdin hemen, daha oltayı açmadık. Senin zevkinin içine ederim o zaman böyle söylersin de ne biliyorsun senden daha iyi balıkçıyım belki. Bu kadar gıcık etmesinin bir diğer nedeni de ben çok laf dinlerim olta atarken. Mesela akıntı sağa doğru çok fazla iyice sollu at derler sollu atarım, sonra amcanın biri gelir düz atar üstüme, karışırız, sonra da ya birader acemiler ileriden atsın habire karışıyoruz sizin yüzünüzden diye söylenir, kavga etmemek için zor tutarım kendimi.
lufermania isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil