Anasayfa Kimler Online Bugünün Mesajları Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam > OLTA ve MALZEMELERİ > Makineler, Olta Makaraları Özellikleri İle açıklamaları
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Makineler, Olta Makaraları Özellikleri İle açıklamaları Bilyeli ve bilyesiz makinalar.. Önden yada arkadan kalamalı.. 30 luk küçük, 50 lik orta 65 lik büyük kafalı olanları da var. Kamışımızın vazgeçimez tamamlayıcısı... Tatlı su için ayrı tuzlu su için ayrı. Hatta kıyı ve tekne içinde ayrı ayrı, çıkrık tipleride var. Ucuzundan pahalısına, herkese hitap eden makinalar hakkındaki tüm paylaşımlar için buradan buyrun.

Sayfayı Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11-06-2011, 03:53 AM   #21
Moderatör

Focaiano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 73
Teşekkürleri: 61
134 Mesajı, 207 Teşekkür Aldı

Trio 40 ın bence Catanaya göre pek bir avantajı olmadığı gibi fiyatı da yüksek. Trio 40s ise devri yüksek ve daha hafif.. Ancak 40lık kafalarda devrin yüksek olması bence cok önemli degil. Suüstü sahtelerde 40 lık 5 üstü devirler gayet güzel çalışıyor. Agırlık ise bence 300gr üstü ise okadar önemli degil sonucta ikisi de agır.. 40 kafalılar benim denemelerime göre 2.70metrelik kamışlarda en iyi performansı veriyorlar. Daha ufak kafalarda özellikle ip misinada problemler oluşabiliyor sürtünmeye bağlı.. Shimano herzaman kalitelidir bence bozulunca yaptırabileceğiniz bir makine yerine bozulmayacak bir makine almanız daha mantıklıdır.. Tabiki bunlar benim dogrularımdır herkesin fikrine sonuna kadar saygı duyarım..
İstanbul & Bursa

Açmış olduğum konularım

''Avlayacaksan en zayıf geyiği avla, çünkü sağlam olanlar yeni neslin devamını sağlayacaktır.''

Bir Kızılderili Atasözü

Focaiano isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-06-2011, 03:56 AM   #22
Moderatör

Focaiano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 73
Teşekkürleri: 61
134 Mesajı, 207 Teşekkür Aldı

Alıntı:
HUNTERFATHER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Selahattin Catana 5.1.1 devirli ve 355 gr.ağırlığında
Trio 40s 6.2.1 devirli ve 306 gr.ağırlığında olması sence Trio'yu avantajlı yapmaz mı?Bu konuyu takip ediyorum zira seninde tavsiyen doğrultusunda edindiğim Bassterra kamışa makina araştırıyorum.
Abi bence senin 40 lık kafa makine alman en mantıklsı ancak Catana'dan daha üst modellerden de bakabilirsin. İmkanın var ise Ultegra Advance ile gayet güzel bir takımın olur uzun süreler bıkmadan kullanırsın diye düşünüyorum.
İstanbul & Bursa

Açmış olduğum konularım

''Avlayacaksan en zayıf geyiği avla, çünkü sağlam olanlar yeni neslin devamını sağlayacaktır.''

Bir Kızılderili Atasözü

Focaiano isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-06-2011, 23:32 PM   #23
Üye

Turan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 5
Teşekkürleri: 0
0 Mesajı, 0 Teşekkür Aldı

Catana... Trio
Turan_27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-06-2011, 23:35 PM   #24
Moderatör

agartan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 54
Teşekkürleri: 73
1.007 Mesajı, 1.719 Teşekkür Aldı

Alıntı:
Turan_27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Catana... Trio
Bunların ne olduğunu mu anlamadın?
Catana: Shimano'nun bir modeli.
Trio ise Okuma'nın bir modeli.

Şeref
İstanbul
0 RH+
1965

Foruma fotoğraf yüklemek için "imageshackuploader

Stop Wishing, Go Fishing

agartan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu mesajı beğenenler:
hakan4117 (26-06-2014)
Alt 12-06-2011, 11:39 AM   #25
Aktif Üye

marasliozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 10
0 Mesajı, 0 Teşekkür Aldı

Alıntı:
ykbilen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Catana tercihimdir,shımano'nun alt segmenti dahi olsa kaliteden ödün vermemektedir.
Tenbel bir sınıfın en çalışkanı olmaktansa,çalışkan bir sınıfın en tenbeli olmayı tercih ederim, bırakın en alt segmenti olsun.
Okuma bu kadar kötü bir markamı ya, shimano gibi yurtdışındaki fiyatının iki üç katı paraya satılsaydı ülkemizde eminim çalışkanlar sınıfına girerdi bana göre catana = safına Pro Trio ile karsilastirilamaz. Kendi fikrim

marasliozkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-06-2011, 12:18 PM   #26
Kıdemli Üye

KayaBalığıKaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 32
Teşekkürleri: 2
60 Mesajı, 87 Teşekkür Aldı

Neye göre kime göre kötü? Ayrıca farkettiyseniz catana trio dan daha ucuza satılan bir model. Okuma'nın elbette güzel ve sağlam modelleri var şahsen ben okuma alacak olsam trio yerine safina alırım. Hem ederi kadar bir makina hemde ben ikisini alıp kurcaladığımda safina daha çok güven verdi.
Ayrıca Türkiye için konuşmak gerekirse shimano dan daha iyisi ancak bir shimano olabilir.

KayaBalığıKaya isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-06-2011, 13:32 PM   #27
Aktif Üye

ykbilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 12
Teşekkürleri: 3
16 Mesajı, 25 Teşekkür Aldı

Alıntı:
marasliozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Okuma bu kadar kötü bir markamı ya, shimano gibi yurtdışındaki fiyatının iki üç katı paraya satılsaydı ülkemizde eminim çalışkanlar sınıfına girerdi bana göre catana = safına Pro Trio ile karsilastirilamaz. Kendi fikrim
Kötü bir marka demedim, ancak okumanın en üst modellerinden surf makina alıp, sitemiz üyesi olan boğaz balıkçılığını birçoğumuzdan daha iyi bilen ancak 2. kullanımdan sonra nasıl satacağını bilemeyip daha sonra shımanonun alt modelini alıp kullanan ve memnun kalan kişiler var.
Sağdece daha azparaya veya aynı paraya daha iyi makina alınabilir.
Fiyat konusuna gelincede her pahalı olan ürün çok kalite olucak anlamına gelmez bence.
Trio yerinede exage düşünebilirsiniz,30 luk veya 40 lık, trio nun üstünde bir makinadır.
Tabiki en önemlisi içinize hangisinin sindiğidir,ancak alıpta 1 ay sonra yenisini almak daha pahalıdır.

Konu ykbilen tarafından (12-06-2011 Saat 21:47 PM ) değiştirilmiştir..
ykbilen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-06-2011, 13:35 PM   #28
Aktif Üye

ykbilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 12
Teşekkürleri: 3
16 Mesajı, 25 Teşekkür Aldı

Alıntı:
KayaBalığıKaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Neye göre kime göre kötü? Ayrıca farkettiyseniz catana trio dan daha ucuza satılan bir model. Okuma'nın elbette güzel ve sağlam modelleri var şahsen ben okuma alacak olsam trio yerine safina alırım. Hem ederi kadar bir makina hemde ben ikisini alıp kurcaladığımda safina daha çok güven verdi.
Ayrıca Türkiye için konuşmak gerekirse shimano dan daha iyisi ancak bir shimano olabilir.
Tamamen katılıyorum arkadaşım elimde birçok makina var sende biliyorsun,hepsinide birlikte deniyor ve kullanıyoruz, sonuçta en keyif veren makinalarımız belli bunlarda çok abartılı pahalı makinalarda değil hatta son aldığım spın shımano makinamıda beraber aldık,yine beraber kullandık.

ykbilen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-06-2011, 06:35 AM   #29
Yeni Üye

excel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 4
1 Mesajı, 1 Teşekkür Aldı
Standart merhaba

aranıza girdim özürümü kabul edin..bende trıo30 aldım..istavrit avında bu ay iğne iğneye dolu çapari kamışı zorlarken balığı hiç yokmuş gibi çeken makina trıo30 dan çok memnun kaldım yanlız hızı az küçük makina olduğundan sürekli çevirmek zorunda kalıyorsunuz ama büyük makinaların yaptığı işin fazlasını yapıyor..ağırlığı hissettirmiyor.ne sistem ama..bir de en güzel yanı spool altında bulunan tırtıllar bazen boşalıp ana şafta dolanan misinaya mani oluyor..hemen yakalıyor kendi çavresine sarıyor böylece uzun bir dolambaçlı uğraç yaşamıyorsunuz ..diğer bütün makinalarda bu dolaşıklık misinanın kesilmesi ve eklerle giderilir..çok başarılı ürün ve benim favorim..trıo40 alsam süper olur ..trıo 30 en performanslı nerede kullanılır düşünüyorum cevap bulamadım..)))selam ve saygılar..:

excel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-06-2011, 14:50 PM   #30
Aktif Üye

ryetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 18
1 Mesajı, 1 Teşekkür Aldı

Merhaba;

Okuma nın fiyat-performans olarak değerlendirildiğinde gerçekten çok güzel makinaları var ve Trio da bunlardan biri ancak şahsi fikrim alınabilecek an kaliteli makinaların shimano ve daiwa olduğudur ( omoto , van staal gibi makinaları saymıyorum.) ve bunuda kendimce şu şekilde ayırdediyorum. Shimano küçük makinelerde , Daiwa büyük makinelerde daha iyi ama tabiki aralarında dağlar kadar fark yok.

Okuma Trio kesinlikle alıp kullanılacak ve performans alınabilecek bir makina ancak shimao Catana , Daiwa Crossfire ve Procaster gibi makinalarında incelenmesinde fayda var. Bunlar da incelendikten sonra geriye en önemli unsur olan kullanıcının zevki ve makinaya ne kadar ısındığı kalıyor ki dediğim gibi en önemli unsur bu

Forumda Mesaj Yazma ve Türkçeyi Doğru Kullanma Kılavuzu

Ramazan YETİK
B Rh(+)
1977

ryetik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil