Anasayfa Kimler Online Bugünün Mesajları Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam > DENİZLERİMİZDE YAŞAYAN CANLILAR, BALIK AVI VE AV TEKNİKLERİ > Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri İster tatlı su ister deniz, ister okyanus... Bot, sandal ya da tekne ile balık avcılığı hakkında bilmek istediğiniz her şey burada... Tecrübelerimizi burada paylaşıyoruz!

Sayfayı Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21-01-2011, 22:09 PM   #1
Kıdemli Üye

Surffishing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 19
Teşekkürleri: 0
1 Mesajı, 1 Teşekkür Aldı
Standart Garmin 250 Balık Bulucu hakkında.

Selamlar arkadaşlar.
www.baliksevdam.com - Garmin 250 Balık Bulucu hakkında.
Tekneden av için son eksiğim olan balık bulucu için tecrübelerinize ve fikirlerinize ihtiyacım var.Aslında 1 tane edinmiştim ancak bazı parçalarının olduğu kutu deneme yapacağım yere giderken her nasıl olduysa kayboldu.

Bir arkadaşımda Garmin FF 250 var.2 yıl önce alınmış ve daha paketi açılmamış .Bu cihazı kullanan yada hakkında bilgisi,fikri olan arkadaşlarıma cevapları için şimdiden teşekkür ederim.

Balık bulucu :Garmin FF 250

Amaç:Canlı yem sırtısı,Jigging için kayalıkları ve mümkünse balıkları tespit etmek.Avlanılacak merada(yörede) tavan derinlik 150m civarı.

Özellikleri aşağıdaki gibidir.

GARMIN FF250

Ekran Boyutu >>>>>>>>>> 8.4×8.4 cm
Ekran Çözünürlüğü >>>>>> 320X320 piksel
Frekans>>>>>>>>>>>>>>>50kHz/200kHz
Hız Sensörü>>>>>>>>>>>>VAR
Max.Derinlik >>>>>>>>>>> 454.5 m
Standart Paket İçeriği>>>> Montaj Kiti, Koruyucu kapak, Plastik Transom mount (dıştan takma) transducer (ayna), Güç-veri kablosu, Kullanım Kılavuzu
Sıcaklık Sensörü>>>>>>>>>VAR
Sığ su ve derinlik alarmı >>>VAR
Türkçe Menü>>>>>>>>>>>YOK (sorun olmaz)
Çalışma Açısı>>>>>>>>>>> 40°/10°
Çıkış Gücü>>>>>>>>>>>>> 500 watts (RMS), 4000 watts (PTP)

•320 x 320 pixel, grayscale, ten-level FSTN with adjustable CCFL backlight
•Dual-frequency transducer: 500 watts (RMS), 4000 watts (PTP)
•Internal memory backup for user settings with power disconnected
•Temperature log to maintain a graphical record of water temperature data
•Adjustable range, gain, and zoom, and bottom lock
•Alarms: shallow & deep water, fish by size, timer, water temperature, and low battery voltage
•Unit dimensions: 6.1" W x 4.9" H x 2.9" D

With its powerful sonar, high-resolution screens, abundant features and affordable price, the Garmin Fishfinder 250 will excite fishermen of all skill levels.

The Garmin Fishfinder 250's high-performance sonar and high-resolution screens make fishing easy. Its single or dual-frequency sonar is dependable and intuitive to use. The Fishfinder 250 features a 320 x 320 pixel, 10-level grayscale FSTN, 4.5-inch diagonal screen — similar to those normally found in higher-priced units.

Suitable for both freshwater and saltwater, the Fishfinder 250 is available with either a dual-frequency 50/200 kHz transducer for deep-water applications, or a single-frequency 200 kHz transducer for shallow inland lakes and bays.

All configurations feature Garmin's patented See-Thru® technology — which separates fish from thermoclines and structure — and Depth Control Gain (DCG®), for detailed images of structure and bottom densities. Additionally, anglers can connect a Garmin GPS receiver (sold separately) to the unit to mark waypoints directly from the Fishfinder's keypad.

The Fishfinder 250's slim profile also makes it ideal for mounting in-dash or on the bow. The unique quick-release, one-knob tilt swivel-mount allows for easy viewing at any angle.

Ne dersiniz bu balık bulucu işimi görürmü?

"TIK"la balığı büyüt.Greenpeace

Nolongerregestireted 2..

Surffishing isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-01-2011, 22:18 PM   #2
Kıdemli Üye

hızır şeref gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 77
Teşekkürleri: 113
39 Mesajı, 50 Teşekkür Aldı

abi sana ne lazım f f . hayret sen zaten bulursun yukardan olmadı dalıp bakarsın

hızır şeref gültekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-01-2011, 22:48 PM   #3
Üye

Konular: 0
0 Mesajı, 0 Teşekkür Aldı

Balik bulucuda 3-5 bin dolarliklar disinda balik gösteriyor göstermesine de bazen ufacik baliklari bile gösteriyor örnegin 3 cm boyunda baliklar sanki curnata havasinda balik bulucu ekraninda beliriyor.

Senin ornegini gosterdigin orta sinif diyelim cihazlarda yorum yapmak gerekiyor.
Ekranda balik resimleri geçiyor ama ne baligi belli degil birde görünen baliklar
on anlik görüntü söyle bi tahmin dogru olabilir mesela. Uskumru - Kolyoz merasindadir
birden ekranda sürüyü görebilirsin o zaman gidis yönüne göre önüne geçip uygun
gr. kursunla baliklarin tepesine caparini indirirsin.

Yada jig yapacaksin hedef baligi ekranda görmene olanak yok. Derinlik diyelim 100 mt. ortalama merada, aniden 30 - 45 - 20 metrelik yükseltiler yazdi F. Finder. Simdi yorum yapma zamani demek ki su altinda kayalik yükseltiler var tam jig yeri bu bakimdan F. Finder mükemmel alet cok büyük faydasi oluyor. Hemen jig takimla yükseltilerin yamaçlarini kenarlarini
iyice yoklamak lazim.

Senin bu alet tabiki is görür önemli olan ekranda beliren dip görüntüsünü iyi yorumlamak.

boru isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-01-2011, 23:41 PM   #4
Kıdemli Üye

Alıntı:
hızır şeref gültekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
abi sana ne lazım f f . hayret sen zaten bulursun yukardan olmadı dalıp bakarsın
Hızırım dalış ayrı,olta ayrı.Zıpkın avcılığınıda seviyorum ama tekneyle avın heyecanınıda yaşamak istiyorum.Amaç balık değil,o keyfi yaşamak..

Alıntı:
boru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Balik bulucuda 3-5 bin dolarliklar disinda balik gösteriyor göstermesine de bazen ufacik baliklari bile gösteriyor örnegin 3 cm boyunda baliklar sanki curnata havasinda balik bulucu ekraninda beliriyor.

Senin ornegini gosterdigin orta sinif diyelim cihazlarda yorum yapmak gerekiyor.
Ekranda balik resimleri geçiyor ama ne baligi belli degil birde görünen baliklar
on anlik görüntü söyle bi tahmin dogru olabilir mesela. Uskumru - Kolyoz merasindadir
birden ekranda sürüyü görebilirsin o zaman gidis yönüne göre önüne geçip uygun
gr. kursunla baliklarin tepesine caparini indirirsin.

Yada jig yapacaksin hedef baligi ekranda görmene olanak yok. Derinlik diyelim 100 mt. ortalama merada, aniden 30 - 45 - 20 metrelik yükseltiler yazdi F. Finder. Simdi yorum yapma zamani demek ki su altinda kayalik yükseltiler var tam jig yeri bu bakimdan F. Finder mükemmel alet cok büyük faydasi oluyor. Hemen jig takimla yükseltilerin yamaçlarini kenarlarini
iyice yoklamak lazim.

Senin bu alet tabiki is görür önemli olan ekranda beliren dip görüntüsünü iyi yorumlamak.
Cevap için teşekkürler Cem bey,

Yazdıklarınıza katılıyorum.Tabiki kesin olarak balıkları yada türlerini göstermeyecektir.Ancak verebileceği ip uçları açısından aynı sınıftaki diğer modellerle arasındaki farkı merak ediyorum..

Bildiğim kadaruıyla bu model 5-6 yıl önce çıkmış bir model.Teknoloji hızla gelişiyor ve şu anda satılan BB'larla işlev olarak farklar varmı bunu merak ediyorum..Örneğin Garmin FF140 ile kıyaslandığında özellik yada performans olarak nasıldır? Çalışma açısı daha genişmi olmalı? vs..

Nolongerregestireted 2..

Alt 22-01-2011, 01:48 AM   #5
Editör Moderatör

AKIN KAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 105
17 Mesajı, 24 Teşekkür Aldı

Kesinlikle iş görür. Bunun alt modelleri bire iyi gününde adamı şaşırtabiliyor.

AKIN KAPTAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-01-2011, 00:20 AM   #6
Kıdemli Üye

Alıntı:
AKIN KAPTAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kesinlikle iş görür. Bunun alt modelleri bire iyi gününde adamı şaşırtabiliyor.
Teşekkürler Akın Kaptan.Bu konuda tecrübene güvendiğim için FF'yi akşam üzeri aldım..Tahmin ettiğimden iyi durumda çıktı.Ambalajı bile açılmamış..Sanırım iş sabıra ve denemeye kaldı.

Nolongerregestireted 2..

Alt 24-01-2011, 00:25 AM   #7
Moderatör

Focaiano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 72
Teşekkürleri: 1
15 Mesajı, 19 Teşekkür Aldı

Hayırlı olsun Erdal abi umarım çok güzel avlara imza atarsın rastgele
İstanbul & Bursa

Açmış olduğum konularım

''Avlayacaksan en zayıf geyiği avla, çünkü sağlam olanlar yeni neslin devamını sağlayacaktır.''

Bir Kızılderili Atasözü

Focaiano isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-02-2011, 00:08 AM   #8
Yeni Üye

Konular: 0

merhaba arkadaşlar ben 4 yıldır garmin ff 250 kullanıyorum . oldukça iyi bir aynası var. su anki piyasadaki garmin aynalar 400 metre gosterirken bu ayna 600 metre göstermektedir.(BU AYNA MODELİ SADECE BU MADELE AİTTİR) hem hareket halinde bile olsa tekneniz goruntu konisini 50 mhz ye aldığınız yazman her hangi bir sorun yaşamamaktasınız.su ile temsınıda bir sıkıntısı yıktır. herhangi bir paslanma yada gunes ışığından etkilenme durumuda gözlemlenmemiştir.Manavgat sıxcağında yıllardır güneş altında teknemde kullandım hiç bir sorun yaşatmadı.herhangi bir sıkıntısı , makine ile bilemediği bir derdi olan kütfen benimle irtibat kursun,herkese saygılar..
oscan07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-02-2011, 02:10 AM   #9
Üye

Ahmet ESGİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 25

Alıntı:
oscan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba arkadaşlar ben 4 yıldır garmin ff 250 kullanıyorum . oldukça iyi bir aynası var. su anki piyasadaki garmin aynalar 400 metre gosterirken bu ayna 600 metre göstermektedir.(BU AYNA MODELİ SADECE BU MADELE AİTTİR) hem hareket halinde bile olsa tekneniz goruntu konisini 50 mhz ye aldığınız yazman her hangi bir sorun yaşamamaktasınız.su ile temsınıda bir sıkıntısı yıktır. herhangi bir paslanma yada gunes ışığından etkilenme durumuda gözlemlenmemiştir.Manavgat sıxcağında yıllardır güneş altında teknemde kullandım hiç bir sorun yaşatmadı.herhangi bir sıkıntısı , makine ile bilemediği bir derdi olan kütfen benimle irtibat kursun,herkese saygılar..
Aynanın standart olduğunu düşünüyorum.
400 metre hayal,600 leri düşünemiyorum bile.
Bende kullanıyorum,sakin bir havada ,0 hızda max 225 metre.

Ahmet ESGİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-02-2011, 03:07 AM   #10
Editör Moderatör

AKIN KAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 105
17 Mesajı, 24 Teşekkür Aldı

Alıntı:
Surffishing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkürler Akın Kaptan.Bu konuda tecrübene güvendiğim için FF'yi akşam üzeri aldım..Tahmin ettiğimden iyi durumda çıktı.Ambalajı bile açılmamış..Sanırım iş sabıra ve denemeye kaldı.

Güle güle kullan.

AKIN KAPTAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil