Anasayfa Kimler Online Bugünün Mesajları Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam > BALIK AVI FOTOĞRAFLARI & BALIK AVI RAPORLARI ve BALIK AVI VİDEOLARI > Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri Her av, avcı için eşsiz bir tecrübe. Akya, Sinarit, çipura,levrek, yayın, turna, sazan... Siz de fotoğraflarla renklendirdiğiniz av öykülerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13-09-2011, 01:57 AM   #1
Moderatör

Focaiano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 74
Teşekkürleri: 66
179 Mesajı, 259 Teşekkür Aldı
Standart Gökova Seyahatimiz ve Balık Avı :)

Sevgili BalıkSevdam Üyeleri,
www.baliksevdam.com - Gökova Seyahatimiz ve Balık Avı :) Sizlere geçen hafta Adminimiz Hamdi ağabey ile yapmış olduğumuz Gökova gezimizi anlatmak ayrıca edindiğim tecrübeleri ve gözlemleri paylaşmak için sabırsızlanmakla birlikte malesef elde olmayan sebeplerle biraz geç olarak bu raporu açıyorum.. Gecen hafta geçirdiğim ufak bir operasyon yüzünden bir süredir yatmaktayım bu sebeple beni mazur görmenizi umuyorum..

Gezimiz hem keşif hem av hem de tatil amaçlı olduğundan, hem ziyaret hem ticaret babında oldu birazcık.. Uzun zamandır denize girememiştim gerçekten iyi oldu bu tatil , hem dostlarla hasret giderdik hem de keyifli vakit geçirdik..
Bayramın birinci günü akşam saatlerinde sözleştiğimiz gibi Hamdi ağabey ve ailesi ile buluştuk ve yola koyulduk. Gülay ablayı ve Çağatay kardeşimi Denizli'de bırakacak biz Gökova'ya devam edecektik.. Yolda Serkan kardeşimizle alacakları hallettik ayrıca hasret giderdik Kütahya'da kokoreç molamızı yaparken bizlere en içten samimiyeti ile yaklaşan kardeşime tekrar teşekkür ederim

Gökova'da bize katılacak İsmail kardeşimi de alarak kalacağımız eve yerleştik. Ufak bir çay ve kahvaltı faslı yaptık ve bir miktar uyuyup dinlendik. Kalktığımızda birer kahve içip ne yapacağımızı planlayıp yolllara düştük. Yolda Bülent abimizle de rastlaşıp hasret giderdikten sonra artık ava hazırdık Bülent abiye de ilgisi ve samimi sıcak dostluğu için teşekkürü borç biliyoruz sağolsun bizlerle çok ilgilendi

Hedefimizde öncelikle sessiz sakin koylarda ve ırmak ağızlarında spin yapmak vardı. Gerçekten balık olup olmaması hiç önemli değildi. İçimde dayanılmaz bir avlanma arzusu vardı adeta yerimde duramıyordum. Saatlerce sahtelerimi atıp çekmek, onları ve balık oynaklarını izlemek , adrenalin depolamak istiyordum.. Denizin kenarına vardığımızda durdum ve o müthiş iyot kokusunu burnuma ve ciğerlerime çektim. İçim kıpır kıpır sanki hasret kalınmış bir sevgiliyle buluşmuşcasına bir mutluluk.. Doğadan gözlerimi alamıyorum ve o haz anında bir sigara yakıp çevreyi seyre dalıyorum.. Bizimkiler ise oltalarımızı hazırla diyerek beni bu rüyadan uyandırıyorlar.. Durmak yok avlanmaya geldik başlamalıyız!

Takımları hazırlayıp sevgili dostlarıma teslim ettikten sonra özenle kendi takımımı hazırlamaya başlıyorum. Rüzgar yeni durmuş, hava ılıman , ay durumu ise ince hilal şeklinde olacaktı..Ayın durumu avlanacağımız bölgeler için önemli çünkü suların çekilmesi işimize gelmiyor.. Takımımı Catana 2.70m teleskopik kamışım , 4000 lik fa Catana makinem ve powerpro 10lb ipimden oluşturuyorum.. Klipsim ise fladen marka rulmanlı klipsli fırdondu.. Dalan tip sahte kullanacağım için klipsimin çok fazla bir önemi olmasa da memnun kaldım kendisinden.. İlk tercihimi shoreline shiner 11cm lik sahtemden yana kullanıyorum zira hava karardı ve gece avına uygun bir sahte seçmeliyim.. Derken ilk atışımdan önce derin bir nefes alıp başlıyorum uğraşıma.. Dostlarıma ise rover 98 sahtelerden veriyorum. Amacım civarda avcı balık var ise dikkatini çekmek ve önümüze getirmek.. Roverlar işlerini yapıyor ve yaklaşık 15 dakika sonra su üstünde bir hareketlenme başlıyor.. Her taraftan şapır şupur avcılarımız sessizliği bozuyorlar.. Heyecanlanıyorum zira her an balık sahteme binebilir.. Derken ekip çalışmamız ilk meyvesini veriyor ve kamışımda kafa vuruşlarını hissediyorum.. Ancak bu tatminkar boyda bir ıskarmoz.. Beklenen bir avcı değil zira o merada hedef kofana.. Balığı itinayla kıyılatıp balık tutucumla alıyorum..900gram 66 cm.. Resimleme ölçme, tartma ,salma derken epey bir vakit geçirdiğimizden sürü dağılıyor biz de bir süre daha takılıp sabah suyu için dinlenmeye evimize dönüyoruz.. Herkesin söylediği şey ilk balıkta fazla vakit harcadığımız ve sürüyü dağıttığımız ancak içimizde umutsuzluktan ziyade daha da artmış bir hırs var..

Ertesi gün sabah 5 gibi avlaktayız.. Bugün hepimiz dalan tipte daiwa sahtelerle avlanmaktayız çünkü sabah suyunda hedefimiz ıskarmoz .. Her taraftan bir hareket, su şapırtıları iştahımızı kabartmış adeta takımları nasıl açtığımızı hatırlamıyorum.. Derken başlıyoruz çalışmaya.. Combalaklar devam etse de beklenen vuruş bir türlü gelmiyor.. Dostlarım ümitsizlikle kamışları bırakıp etrafı seyre dalmışken işte oldu!.. Balık bindiii!! Kamerayı açın çabuk!! Ancak bu işte bir terslik var.. Balık ince kafa vuruşlarıyla sahteden kurtulmaya çalışıyor o esnada ben de kendimden emin bir şekilde yavaşça kıyılatıyorum.. Kendimden eminim çünkü bu bir turna bana ne gibi bir zorluk çıkarabilir ki? Bu esnada dostlarım hala kamerayı kayda almış değil.. Bir yandan da onları bekliyorum balığı çok hızlı çekmeden kalamamı sonuna kadar kısıyorum amacım balığı bir miktar sabitleyip kamera kayda geçince kıyılatmak.. Bu esnada bir turnadan beklenmeyecek bir şey oluyor ve balık çılgına dönüyor.. İnanın balığın ne kadar sinirlendiğini hissediyorum! Birden bire fişekleyerek 4kg ayarlı kalamamı cırlatıyor kamışım iki büklüm oluyor.. Ben hala kendimden eminim çünkü misinama güveniyorum.. Ancak balık birdenbire hızla su üstü yapıyor ve o anda misinam düğümden patlıyor.. Duygularım karmakarışık.. İnanamıyorum şaka gibi geliyor herşey.. Giden sahteye mi , yenilemediğim için patlayan düğümüme mi, kaçan 1 metre üstü balığa mı üzüleceğim!! Kaçan balık büyük olur derlerdi de inanmazdım Bu olaydan sonra birkaç atış daha yaptık ancak sürü tekrar dağılmış , av saatimiz sona ermişti.. Bu bir saatlik av yüzünden ertesi gün de sabah suyunu buraya ayıracaktım..

Hepimizin aklında ve dilinde o müthiş büyüklükteki turna var.. Bu şekilde eve dönüyoruz tekrar kahvaltı ve uyku faslı derken bu sefer de akşamüstü 17:00 gibi yola koyuluyoruz..
Avlağa vardığımızda tekrar takımları açıp başlıyoruz spinning yapmaya.. Dostlarım artık iyice bunalmış zira henüz vuruş bile alamışlar.. Allah'a dua ediyorum balık tutmaları için zira mutsuz bir partnerin işin keyfini kaçıracağını biliyorum.. Bu sefer Hamdi ağabey Cristal minnow kırmızı kafa , İsmail ise daiwa chrome clown kullanıyor.. İlk takibi ben alıyorum.. Bu bir sarıkuyruk palazı... En fazla 500 600 gramlık.. Sahtemi dibine kadar takip ediyor ancak almıyor.. Ben de moral düşüyor zira bu boyda balıklar civardayken avcı balıklar ortada olmuyor genellikle.. Derken bir bağırış.. İsmail'in '' Abi aldım !'' demesiyle hemen koşuyorum.. Kardeşimle gururluyum çünkü sadece beni izleyerek hayatında ilk defa kamışla atış yapmaya başladı.. Nasıl atacağını ve nasıl çekeceğini sadece beni izleyerek öğrenmesi takdire şayan!

Artık sırada Hamdi ağabey var.. İçimden ne dualar ediyorum bir bilseniz.. Derken inanılmaz şekilde dualar kabul oluyor ve günün balığını Adminimiz tutuyor!! '' Selo koşş!!'' Hemen balık tutucu elimde koşuyorum.. Vay be bu bir Lagos!! Hem de tatminkar bir boyda.. 42 cm 1700 gram .. Suya girip balığı alıyorum ve keyifler tavan yapıyor Akşam suyunda sadece ben balık alamadım ama inanın günün en mutlusu benim!!

Lagos ve Sarıkuyruk da ölçme, tartma ve salma işlemlerinden geçtikten sonra akşam yemeğimizi yiyip o gazla gece devam ediyoruz.. İsmail kardeşim bir kemane alıyor Yemli de boş geçmedi çok şükür Onu da salıyoruz..

Ben ise oynak gözlemekle ve keyif yapmakla meşgulum.. Zira artık uykusuzluk ve kaslardaki yorgunluk kendini gösterdiğinden enerjimi dikkatli kullanmalıyım.. Yanımda avlanan abiler burda atçekle bişey olmaz boşa bekleme diye takılıyorlar bana.. Zira kendileri birşey tutamamışlar henüz yemli ile.. Sanki balık onları bekliyormuş gibi birden oynak yapmaya başlamasın mı!! Tabi onlar farkında değiller durumun önlerine bakmaktan uzaktaki oynağı göremiyorlar.. Birden bire canlanıp başlıyorum spin yapmaya.. Abiler birkez daha takılıyorlar '' Burası çok derin yanlış yerlere atıyorsun'' diyolarlar.. Ancak ben oynağın tam üstüne denk getirmeye uğraşıyorum.. Moral bozmak yok çünkü balık her an binebilir konsantre olmalıyım!! Derken beklenen vuruş geliyor.. Düğümün patlamasıyla akıllanan ben, kalamamı 1 kg ye getirmişim balıkla cır cır oynayarak kıyılatıyorum.. Bu da oldukça dirençli bir palaska balığı.. Tutması son derece zevkli özellikle yanımdaki abilerin suratlarını seyredip yaktıkları efkarlı sigaraları gördüğümde zevkim katlanıyor '' Aldı be balığı'' diyor birisi ötekine.. Biz ise o esanda balığın ölçme , tartma ve salma işlemleriyle meşguluz..Balık 96 cm geldi..

Ertesi gün sabah suyunda da birşey çıkmıyor ve akşam dönüş yollarına düşüyoruz.. İstediğimiz balıklara ulaşamasak da değişik deneyimler edindik ve en önemlisi keyifli vakitler geçirdik..

Darısı tüm sevdalıların başına hoşçakalın..
İstanbul & Bursa

Açmış olduğum konularım

''Avlayacaksan en zayıf geyiği avla, çünkü sağlam olanlar yeni neslin devamını sağlayacaktır.''

Bir Kızılderili Atasözü

Konu Focaiano tarafından (13-09-2011 Saat 14:39 PM ) değiştirilmiştir..
Focaiano isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2011, 04:45 AM   #2
Kıdemli Üye

duzensiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 64
Teşekkürleri: 0
9 Mesajı, 12 Teşekkür Aldı

tebrikler selahattin süpersiniz daha irilerine rasgele kardeşim.

Açtığım konular ve raporlarım...

Denizin üstünde ala bulut, yüzünde gümüş gemi, içinde sarı balık, dibinde mavi yosun... Kıyıda bir çıplak adam, durmuş düşünür...

duzensiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2011, 09:26 AM   #3
Kıdemli Üye

BİROL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 31
13 Mesajı, 13 Teşekkür Aldı

güzel memleketimin güzel bir köşesinde güzel insanların güzel avı.
Tebrikler arkadaşlar...

http://i54.tinypic.com/2ppdjsx.gif

BİROL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2011, 10:04 AM   #4
Aktif Üye

Aybata74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 13
Teşekkürleri: 9
6 Mesajı, 10 Teşekkür Aldı

Oralarda olmak bile apayrı bir keyif, Çeşitleme güzel olmuş, seni ve ekibi kutluyorum kardeşim, devamı rastgele...

Konu Aybata74 tarafından (15-09-2011 Saat 12:02 PM ) değiştirilmiştir..
Aybata74 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2011, 10:14 AM   #5
Moderatör

agartan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 56
Teşekkürleri: 140
1.265 Mesajı, 2.084 Teşekkür Aldı

Tebrikler Selahattin
HArika bir av macerası olmuş.
Bana göre en çarpıcı yeri neresi diye soracak olursan şurası derim.
Alıntı:
abilerin suratlarını seyredip yaktıkları efkarlı sigaraları gördüğümde zevkim katlanıyor

Şeref
İstanbul
0 RH+
1965

Stop Wishing, Go Fishing

agartan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2011, 10:20 AM   #6
Aktif Üye

Tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 8
Teşekkürleri: 11
14 Mesajı, 22 Teşekkür Aldı

Hepinizi tebrik ederim. Çok güzel bir bayram tatili geçirmiş, avınızı da yapmışsınız.

Selahattin bu arada geçmiş olsun. Herşey tamam değilmi?

Tolga isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2011, 10:25 AM   #7
Aktif Üye

marasliozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 10
0 Mesajı, 0 Teşekkür Aldı

Tebrikler abi harika bir balik gezisi olmuş, yanınızda olmayı cok istedim ama kısmet değilmiş birdahakine artık

marasliozkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2011, 10:48 AM   #8
Aktif Üye

onder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 17
Teşekkürleri: 15
42 Mesajı, 53 Teşekkür Aldı

Teebrikler güzel avlar olmuş. Ben de sonraki hafta Didimden çok uğraştım ama maalesef skorsuz geridöndüm. Belki gece dalan o ahlaksız olmasa yakalama şansım olabilirdi. Çünkü ayaklarımın dibinden vuruş aldım ilk sabah. Diğer sabah vuruş bile alamayınca daha da gitmedim balık tutmaya.
Bu arada ben buraya yazıyorum ama belki başka bir yere de düşülebilir not olarak. Eğer bulunduğunuz ilden başka bir ilin sahil güvenlik komutanlığını aramak istersek örneğin: Ben istanbuldan Kocaeli sahil güvenlik komutanlığını aramak istersem 02621580000 şeklinde aramam gerekiyor. Yani aramak istenilen ilin alan kodu, 158 ve sonuna dört tane sıfır eklenecek. Dalan kişiyi ihbar etmek istediğim zaman öğrendim ben de bunu.

Onlar, kendi küçük dünyalarında mutluydular. Ta ki insan ırkı ortaya çıkıp avlanmayı öğreninceye kadar...

onder isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2011, 10:48 AM   #9
Moderatör

Alıntı:
duzensiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tebrikler selahattin süpersiniz daha irilerine rasgele kardeşim.
Teşekkürler Hüseyinim Bunlar sadece çerez gibi geldi valla esas hedef kofanalardı ancak ne zaman girecekleri belli olmuyor zaten sayılı günümüz vardı kısmet olmadı.. Levreğe inan hiç uğraşmadık belki de hata yaptık

Alıntı:
BİROL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
güzel memleketimin güzel bir köşesinde güzel insanların güzel avı.
Tebrikler arkadaşlar...
Teşekkürler Birol abim Güzel bakan güzel görürmüş derler inşallah bir gün beraber de avlanmak kısmet olur

Alıntı:
Aybata74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Oralarda olmak bie apayrı bir keyif, Çeşitleme güzel olmuş, seni ve ekibi kutluyorum kardeşim, devamı rastgele...
Aynen abi sadece o çam kokularına karışmış deniz kokusunu içime çekmek bile yetti , olta atmak tuzu biberiydi sadece İnşallah birlikte de böyle güzel avlarımız olacak

Alıntı:
agartan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tebrikler Selahattin
HArika bir av macerası olmuş.
Bana göre en çarpıcı yeri neresi diye soracak olursan şurası derim.
Teşekkür ederim Şeref abi İnan tutulan her balıkta oldu bu, hatta son gün artık adeta sihirli kelimeleri bekler olduk biri bir şey dese de balık tutsak diye Orada bir ay kalsak herhalde Gökova'nın yarısını sigara tiryakisi ve karamsar yapacaktık

Alıntı:
Tolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hepinizi tebrik ederim. Çok güzel bir bayram tatili geçirmiş, avınızı da yapmışsınız.

Selahattin bu arada geçmiş olsun. Herşey tamam değilmi?
Abi teşekkür ederim Herşey tamam sorun yok sadece bir kaç gün daha dinleneceğim ondan sonra herşey güzel olacak

Alıntı:
marasliozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tebrikler abi harika bir balik gezisi olmuş, yanınızda olmayı cok istedim ama kısmet değilmiş birdahakine artık
Teşekkürler kardeşim Sen ayarla da bir saroz yapalım çiftlik levreği kalbe zararlıymış omega 3 lazım
İstanbul & Bursa

Açmış olduğum konularım

''Avlayacaksan en zayıf geyiği avla, çünkü sağlam olanlar yeni neslin devamını sağlayacaktır.''

Bir Kızılderili Atasözü

Alt 13-09-2011, 10:51 AM   #10
Moderatör

Alıntı:
onder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Teebrikler güzel avlar olmuş. Ben de sonraki hafta Didimden çok uğraştım ama maalesef skorsuz geridöndüm. Belki gece dalan o ahlaksız olmasa yakalama şansım olabilirdi. Çünkü ayaklarımın dibinden vuruş aldım ilk sabah. Diğer sabah vuruş bile alamayınca daha da gitmedim balık tutmaya.
Bu arada ben buraya yazıyorum ama belki başka bir yere de düşülebilir not olarak. Eğer bulunduğunuz ilden başka bir ilin sahil güvenlik komutanlığını aramak istersek örneğin: Ben istanbuldan Kocaeli sahil güvenlik komutanlığını aramak istersem 02621580000 şeklinde aramam gerekiyor. Yani aramak istenilen ilin alan kodu, 158 ve sonuna dört tane sıfır eklenecek. Dalan kişiyi ihbar etmek istediğim zaman öğrendim ben de bunu.
Teşekkürler Önder abi Didim'de oldukça güzel levrekler var halbuki keşke avı bırakmasaydın.. Neyse artık birdahakine kısmet olur inşallah rastgele..
İstanbul & Bursa

Açmış olduğum konularım

Bir Kızılderili Atasözü

Bookmarks

Seçenekler
Stil