Anasayfa Kimler Online Bugünün Mesajları Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam > OLTA ve MALZEMELERİ > Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri Nerede, nasıl bir kamış kullanmalı Ava hangi kamışlarla gidilmeli Kamışlarda aksiyon ne demek Neden bazıları tek parça iken bazıları iki ya da üç parça Teleskobik,Porselen ve çıkrık kamışlar ne zaman kullanılır? Peki bakımlarını nasıl yapacağız diyorsanız düşünmeyin, tıklayın!

Sayfayı Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26-07-2012, 00:21 AM   #1
Aktif Üye

muratbozk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 23
Teşekkürleri: 176
71 Mesajı, 135 Teşekkür Aldı
Standart İtalcanna Combat 220 gr. kamış hakkında

Bu hafta başında İtalcanna Combat 220 gr. atarlı kamışı aldım.
www.baliksevdam.com - İtalcanna Combat 220 gr. kamış hakkında
Benim kamışta ilk gördüğümde 300 gr ağırlığı ile çok hafif olması dikkatimi çekti. Çok zarif bir kamış.

Aklıma takılan konu önceki kamışlarıma göre kıyaslarsam ince yapısı ve hafifliğinin yanısıra 220 gr atarlı oluşu. İyi markalı kamışlarda bahsedilen değerleri atılabiliyor daha kullanmadım ama acaba gerçekten üstündeki değerle bu kamış kullanılabilirmi?

Ben herzaman kullandığım kamışlarda değer miktarlarının hep altında atmaya çalışıyorum bana inandırıcı gelmiyor yazan değerler.

Bu kamışı kullanan arkadaşlarım var ise öneri ve yorumlarını paylaşırlarsa çok sevinirim.

Şuan boğazda kıraça bolluğu olduğu için balığa uzun zamandır çıkmıyorum. Kullandığımda gerekli yorumları burada paylaşacağım.

Sevgi ve Saygılarımla.

DAIMA DAIWA...

muratbozk isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-07-2012, 00:35 AM   #2
Moderatör

agartan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 55
Teşekkürleri: 103
1.115 Mesajı, 1.872 Teşekkür Aldı

İyi günlerde kullan Murat.
Görüntü olarak bana hiç güven vermeyen bu kamış kullanıcıları tarafından övgüyle anılır.
Duyduğum üzerinde yazan değerleri bire bir karşıladığıdır ama en doğru bilgi ya deneyerek senden, ya da eski kullanıcılardan birinde gelecektir.

Şeref
İstanbul
0 RH+
1965

Foruma fotoğraf yüklemek için "imageshackuploader

Stop Wishing, Go Fishing

agartan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-07-2012, 01:00 AM   #3
Aktif Üye

Alıntı:
agartan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İyi günlerde kullan Murat.
Görüntü olarak bana hiç güven vermeyen bu kamış kullanıcıları tarafından övgüyle anılır.
Duyduğum üzerinde yazan değerleri bire bir karşıladığıdır ama en doğru bilgi ya deneyerek senden, ya da eski kullanıcılardan birinde gelecektir.
Teşekkürler Şeref bey,

Dediğiniz gibi görüntüsü itibarı ile ince ve hafif olması sanki hemen kırılacakmış gibi Tavsiye üzerine aldım, inşallah bu kamışı kullanıp test eden bir arkadaşımdan değerli bilgilerini paylaşmasını bekliyorum.

Ben 1 ay sonra ancak test edebileceğim, balıkları bekliyorum.

DAIMA DAIWA...

Alt 26-07-2012, 03:40 AM   #4
Yeni Üye

W4r10cK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 4
Teşekkürleri: 0
0 Mesajı, 0 Teşekkür Aldı

buraya bır bakın derım sızın yorumunuzda var burada belkı ısınıze yarayan bır sey bulursunuz
SHİMANO - İTALCANNA SURF KAMIŞ

furunotr nickli uye soyle yazmıs

Italcanna bu konuda çok zayıf; 2 adet ithalatçısı var; ancak Evo modeli var elimde ve ucundan çok az bir miktar kırdım; yine de orjinal uç takmak istiyorum ve nerede ise 2 yıldır bu ucu temin edemiyorum... Bildiğim kadarıyla diğer ithalatçısı bugün-yarın geleceğini söyledi bu parçanın...

W4r10cK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-07-2012, 04:05 AM   #5
Üyelik İptal

Konular: 27
Teşekkürleri: 3
42 Mesajı, 60 Teşekkür Aldı

Alıntı:
W4r10cK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
buraya bır bakın derım sızın yorumunuzda var burada belkı ısınıze yarayan bır sey bulursunuz
SHİMANO - İTALCANNA SURF KAMIŞ

furunotr nickli uye soyle yazmıs

Italcanna bu konuda çok zayıf; 2 adet ithalatçısı var; ancak Evo modeli var elimde ve ucundan çok az bir miktar kırdım; yine de orjinal uç takmak istiyorum ve nerede ise 2 yıldır bu ucu temin edemiyorum... Bildiğim kadarıyla diğer ithalatçısı bugün-yarın geleceğini söyledi bu parçanın...
Evet parça sorunu doğru; ancak bu soruna rağmen Italcanna öyle kamışlar üretiyor ki geçen süre içerisinde elimde 1 modeli olan bu marka ürünlerini 4'e çıkarttım; bu marka ürünlerini kullanımının keyfi bir başka ve belki de ayrıcalık...

Tüm bu övgüye ve o kadar ağır kurşunlar ile denemememe rağmen Combat 220 ile 170 gr.'ı; belki de 150 gr.'ı pek geçmeme taraftarı olduğumu da belirteyim... Ama hafifliği ve dengesi bir başka doğrusu...

Bu arada sanıyorum parçalar yani uçlar yakın zamanda Kısık Balıkçılık tarafından ithal edilecek... (En azından öyle söylüyorlar)...

Kamışı alan arkadaşa da bereketli avlar ve güzel günlerde kullanmasını dilerim...
furunotr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-07-2012, 04:56 AM   #6
Aktif Üye

Alıntı:
furunotr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet parça sorunu doğru; ancak bu soruna rağmen Italcanna öyle kamışlar üretiyor ki geçen süre içerisinde elimde 1 modeli olan bu marka ürünlerini 4'e çıkarttım; bu marka ürünlerini kullanımının keyfi bir başka ve belki de ayrıcalık...

Tüm bu övgüye ve o kadar ağır kurşunlar ile denemememe rağmen Combat 220 ile 170 gr.'ı; belki de 150 gr.'ı pek geçmeme taraftarı olduğumu da belirteyim... Ama hafifliği ve dengesi bir başka doğrusu...

Bu arada sanıyorum parçalar yani uçlar yakın zamanda Kısık Balıkçılık tarafından ithal edilecek... (En azından öyle söylüyorlar)...

Kamışı alan arkadaşa da bereketli avlar ve güzel günlerde kullanmasını dilerim...
Zaten bu kamışı veren arkadaş övgüyle bahsetti, benimde daha çok kullandığım ağırlık 150 gr oluyor ama zaman zaman suyun akıntısına göre 170-180 gr.'ı buluyor.

Temeniniz için çok teşekkür ederim.

DAIMA DAIWA...

Alt 26-07-2012, 13:51 PM   #7
Administrator

Hamdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 266
Teşekkürleri: 1.651
655 Mesajı, 1.219 Teşekkür Aldı

Bende de Kombat var, sınırları zorlamadım. Ama çok hafif ve güzel bir kamış.
Facebook Balık Sevdam
İstanbul
0 RH(-)

Baliksevdam.com

Hamdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-07-2012, 15:24 PM   #8
Aktif Üye

Alıntı:
Hamdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende de Kombat var, sınırları zorlamadım. Ama çok hafif ve güzel bir kamış.
Teşekkürler Hamdi bey,

Bende sınırları zorlamak düşüncesinde değilim ama merakımı hoş görün yeni aldığım için en iyi performansını öğrenmek istedim. Bulunduğum bölge itibarı ile 150 gr. bana yeterli geliyor ve anladığım kadarı ile iyi performans alacağım.

DAIMA DAIWA...

Alt 27-07-2012, 02:35 AM   #9
Üyelik İptal

Konular: 27
Teşekkürleri: 3
42 Mesajı, 60 Teşekkür Aldı

Balık çok çok açıkta değil ise işinizi gayet güzel görecektir tahmin ediyorum...

Vardır ama firmanın linkini de vereyim; orada inceleme imkanı bulabilirsiniz; bu arada sanıyorum 3 yeni model çıkarttı sanıyorum bunlar Vector, Fira ve GVTR... Grafiklerdeki turuncu olanlar düşük, yeşil olanlar orta, mavi olanlar ise hızlı aksiyona sahip ürünler... At-çek için yeşil ile mavi rengi taşıyan kamışları; yemli için turuncu hattı tercih edebiliriz...

ITALCANNA
furunotr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-07-2012, 05:29 AM   #10
Aktif Üye

Alıntı:
furunotr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Balık çok çok açıkta değil ise işinizi gayet güzel görecektir tahmin ediyorum...

Vardır ama firmanın linkini de vereyim; orada inceleme imkanı bulabilirsiniz; bu arada sanıyorum 3 yeni model çıkarttı sanıyorum bunlar Vector, Fira ve GVTR... Grafiklerdeki turuncu olanlar düşük, yeşil olanlar orta, mavi olanlar ise hızlı aksiyona sahip ürünler... At-çek için yeşil ile mavi rengi taşıyan kamışları; yemli için turuncu hattı tercih edebiliriz...

ITALCANNA
Teşekkürler Haluk bey.

DAIMA DAIWA...

Bookmarks

Etiketler
220, combat, gr, hakkında, kamış, İtalcanna

Seçenekler
Stil