Anasayfa Kimler Online Bugünün Mesajları Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam > BALIK AVI FOTOĞRAFLARI & BALIK AVI RAPORLARI ve BALIK AVI VİDEOLARI > Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri Her av, avcı için eşsiz bir tecrübe. Akya, Sinarit, çipura,levrek, yayın, turna, sazan... Siz de fotoğraflarla renklendirdiğiniz av öykülerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-10-2012, 05:17 AM   #1
Üye

Konular: 8
Teşekkürleri: 0
0 Mesajı, 0 Teşekkür Aldı
Standart japonyada balikcilik bir baskadir-3!

Delice birsey yaptim. Sabah erken saatte baliga olta atabilmek icin aksamdan gittim Kobe`deki avlaga. Araba yok, vasita yok. 4 tren degistirerek yapilan 2.5 saatlik yolculugun ardindan buz gibi havada minik bir cadir ve uyku tulumu ile sabahin ilk isiklarina kadar guzel bir uyku cektim. gece saatlerinde de Japon levregi icin deneyebilirdim, ama amacim kingfish yakalamakti.
www.baliksevdam.com - japonyada balikcilik bir baskadir-3!
Gunes agarmaya yakin, cadir kurdugum yere 500 metre mesafedeki iskeleye yoneldim. Iskele dediysem, oyle dandik birsey sanmayin. 300 metre uzunlugunda, icinde tuvaleti, kafesi, restorani, ilk yardim bolumu ve balikavi malzeme saticisi ile tam bir sportif balikavi kompleksi. Sabah saat 6`da aciliyor. Aksam 9`a kadar acik. 4 saat icin 1200 yen (25 TL) gibi bir ucret isteniyor. Hatta canli karides ve canli istavrit /sardalya bile satiliyor balik avcilari icin. Canli birakmalar yapiyor Japon balikcilar. Basarili da oluyorlar aslinda. Asagidaki linkten bu iskelelerle ilgili bazi verilere ulasabilirsiniz. Web sitesinden akinti, gel-git, 10 sene boyunca ayni tarihte hangi baliklarin yakalandigina kadar detayli bilgiler alinabiliyor (Japonca sadece). Profesyonellik bu iste! Turkiye`de boyle olusumlar cok basarili olabilir aslinda.

�_ŒË�s—§�{–��E•½ˆéŠC‚ÂèŒö‰€

Kompleks saat 6`da acilacak olsa da, insanlar saat 5 gibi siraya girmeye baslamislardi bile. saat 5.10 gibi siraya gectigimde, onumde 15 kadar kisi vardi. bu sayi en uctan iyi bir nokta secmeye yetecekti. gunes dogmaya basladiginda denizdeki hareketliligi gormeye basladim. iskelenin uc kisimlarinda sardalya ya da zargana suruleri kacisiyordu. arada su ustu yapan canavarlar gozukuyordu. Nasil bir sabirsizlik anlatamam.

En uca yakin bir noktaya yerlesip, kamis ve makineyi taktim. ufak bir kontrolden sonra nadide el yapimi sahtelerinden birini taktim oltaya. Etrafta sardalyalar gozukuyordu. Mutlaka gumus rengindeki bu suustu sahtesi is yapacakti. bir kac atistan sonra guzel bir takip aldim sahtenin pesine. sonraki atista aninda yapisti balik. oyle bir kalama aldiki, etraftaki herkes bana bakiyordu. 5-10 dakikalik bir savasin sonunda balik iskeleye yanasmis, cirpiniyordu. yanimdaki Japon amca sagolsun, yardim etti, beraber baligi disari aldik. Tam 62 cm geldi kingfish. etraftakilerin merakli bakislariyla guzel de bir fotograf cekildik. Hatta gunun en iyi avi olarak web sitelerine eklemisler.

http://www.umiduri.com/t0000/su121007.html

Balikla savasirken alttaki igne gerginlige dayanamadi. bukuldu. Cok sukur ortadaki igne koca baligi cikarmayi basardi. Bu sure icerisinde Daiwa saltiga ve diger benzer sahteleri denedim. ancak, hicbiri bu el yapimi olanlari kadar basarili olamiyor .

Herkese iyi avlar diliyorum.

A.can
BRh(+)

Konu elmexicano tarafından (08-10-2012 Saat 07:30 AM ) değiştirilmiştir..
elmexicano isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-10-2012, 12:10 PM   #2
Aktif Üye

Theseus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 7
Teşekkürleri: 56
27 Mesajı, 42 Teşekkür Aldı

Tebriklerle başlayalım o zaman

Başka diyarların ve kültürlerin avlakları ve alışkanlıkları insanı aslında avdan daha çok heyecanlandırıyor,en azından benim açımdan.

Kullandığınız sahte de ayrı bir başlık konusu olabilir sanırım

Theseus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-10-2012, 19:44 PM   #3
Moderatör

agartan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 54
Teşekkürleri: 96
1.100 Mesajı, 1.841 Teşekkür Aldı

Tebrikler Ahmet
Günün en iyi alığını yakalamak katettiğin onca yola fazlasıyla değmiş bence.
Her zaman rastgelsin

Şeref
İstanbul
0 RH+
1965

Foruma fotoğraf yüklemek için "imageshackuploader

Stop Wishing, Go Fishing

agartan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-10-2012, 21:16 PM   #4
Kıdemli Üye

hızır şeref gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 82
Teşekkürleri: 311
116 Mesajı, 159 Teşekkür Aldı

tebrik ederim arkadaş daha güzelleri ras gelsin daha bolca raporlarını bekler insan açıkçası ne yalan söyleyeyim
Ara beni deredeyim bulamazsan zuga da

hızır şeref gültekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-10-2012, 00:52 AM   #5
Moderatör

Focaiano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 73
Teşekkürleri: 61
152 Mesajı, 229 Teşekkür Aldı

Tebrikler daha nicelerine rastgele
İstanbul & Bursa

Açmış olduğum konularım

''Avlayacaksan en zayıf geyiği avla, çünkü sağlam olanlar yeni neslin devamını sağlayacaktır.''

Bir Kızılderili Atasözü

Focaiano isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-10-2012, 00:58 AM   #6
Kıdemli Üye

Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 16
4 Mesajı, 8 Teşekkür Aldı

Abicim orası nasıl ayrı bir dünya, adamlar balık avı kompleksi yapmış harbiden, onu bırak millet balık tutmak için saati bekliyor, disipline bak.

Ne kadar çok imza, o kadar çok balık...
Benimki kaç santim öğrendim, seninki kaç santim?

http://bit.ly/l7aPpe

Volkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-10-2012, 11:12 AM   #7
Üye

Alıntı:
Theseus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tebriklerle başlayalım o zaman

Başka diyarların ve kültürlerin avlakları ve alışkanlıkları insanı aslında avdan daha çok heyecanlandırıyor,en azından benim açımdan.

Kullandığınız sahte de ayrı bir başlık konusu olabilir sanırım
Cok tesekkur ederim. Her sehrin havasi insanin karakterine yansirmis. Japonya`da biraz oyle aslinda. .

Kullandigim sahteye gelirsek, Adana`da meshur Ali`nin baliklari vardir. Bizzat o baligi kullaniyorum. cok guzel WTD aksiyonu aliyor. martilari bile kandirabiliyorum dogrusu.
BRh(+)

Alt 09-10-2012, 11:14 AM   #8
Üye

Alıntı:
Levrekoviç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Abicim orası nasıl ayrı bir dünya, adamlar balık avı kompleksi yapmış harbiden, onu bırak millet balık tutmak için saati bekliyor, disipline bak.
Daha onceki bir baslikta, uyelerden biri soyle demisti: "Japonya`da balikcilik baskadir yerine Japonya`da vatandalik baskadir demek lazim". sadece balikcilik degil, her alanda isler boyle isliyor. Hata yaptigi icin intihar eden insanlarin kulturudur.
BRh(+)

Alt 09-10-2012, 11:28 AM   #9
Üye

Alıntı:
hızır şeref gültekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tebrik ederim arkadaş daha güzelleri ras gelsin daha bolca raporlarını bekler insan açıkçası ne yalan söyleyeyim
Cok tesekkurler Seref Bey,

Insallah daha buyuk balik avlari yapacagim. Maalesef vakit olmuyor. vasita da yok. ilkel sartlarda balikcilik yapabiliyorum ancak. Ama cok zevkli oluyor o ayri.

Size de iyi avlar dilerim.
BRh(+)

Alt 09-10-2012, 11:29 AM   #10
Üye

Alıntı:
agartan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tebrikler Ahmet
Günün en iyi alığını yakalamak katettiğin onca yola fazlasıyla değmiş bence.
Her zaman rastgelsin
Tesekkurler Seref Bey,

Daha buyuk baliklar gelecek insallah.
BRh(+)

Bookmarks

Etiketler
balikcilik, baskadir3, bir, japonyada

Seçenekler
Stil