Anasayfa Kimler Online Bugünün Mesajları Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam > TATLI SULARDA YAŞAYAN CANLILAR, BALIK AVI VE AVLANMA TEKNİKLERİ > Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları Göl ve barajlarda avlanmak ayrı bir tecrübe ister. Göller ve barajlar ile ilgili bilgiler için Tıklayın !

Sayfayı Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-01-2013, 23:15 PM   #1
Yeni Üye

Konular: 2
Teşekkürleri: 0
0 Mesajı, 0 Teşekkür Aldı
Standart karaova barajı

karaova barajında alabalık olduğunu duydum hiç giden varmıdır?
RAŞİT71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-03-2013, 21:51 PM   #2
Aktif Üye

kIRIK OLTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 8
Teşekkürleri: 11
4 Mesajı, 4 Teşekkür Aldı

Selam herkese !
Şu an Ankara'dayım ve bu baraj gölüne gitmek istiyorum (Kırşehir/ Karaova). Ama şöyle bir duyum aldım ve bunu internette hiç bir yerde okumadım ve durum değişmiş olabilir mi merak ediyorum.
"Sadece hafta sonları av serbest hafta içleri yasak" bununla ilgili bilgisi olan var mı ? Çok teşekkürler.
kIRIK OLTA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-03-2013, 23:54 PM   #3
Yeni Üye

Konular: 1
Standart karaovabarajı-alabalık

karaova barajında özel avlanmayasagı 08 03 2013 ile 14 03 2013 tarihleri arasında idi şu anda yasak yok rastgele.
baybal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-03-2013, 00:15 AM   #4
Aktif Üye

Alıntı:
baybal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
karaova barajında özel avlanmayasagı 08 03 2013 ile 14 03 2013 tarihleri arasında idi şu anda yasak yok rastgele.
Cevap için çok teşekkürler, evet o yasağı okumuştum bunun üzerine hafta içlerinin normal iş günlerinde yasak olmadığını düşünmüştüm ben de.

Kırıkkaleye selamlar...
Alt 22-03-2013, 01:01 AM   #5
Aktif Üye

Evet sonunda Karaova ile bugün tanıştım. Tam bir hayal kırıklığı arkadaşlar. İnsanlarımız maalesef pis tüm kıyı çöplük olarak kullanılıyor, sigara izmaritleri hoop göle mepps atar gibi. Balık var mı var ama nerdeyse bitmiş. Ben tuttum mu hayır. Denemediğim mepss ya da ufak kaşık kalmadı, nafile. Gördüğüm kadarı ile çok nadir tutuluyordu, halbüki iki hafta öncesinde günde 100 ün üzerinde tutulduğunu söylemişlerdi ki bunu farklı farklı av marketlerinden esnaflardan öğredim. Gelelim bu hikayenin aslına : Sabote edilen alabalık çifliğinden kaçan balıklar hunharca avlanıyor. Bunun üzerine balık çifliği sahipleri özel izinle bir haftalık av yasağı uygulatıyorlar göle. Ve bu bir hafta da o gölün efendisi oluyorlar. Ne kadar balık kaçırıldıysa bunlar ağ serilerek toplanmaya çalışılıyor, tabi ağa sadece kaçan balıklar takılmıyordur. ağ su üstünde görünmediği için takımda kaybettim ama asıl önemli nokta gölün her yerine ağ serilmiş olması. Bu işin bir dengesi usulü yok mudur, herşey sonuna kadar tüketilmek zorunda mıdır ? Neden bu kadar aç gözlüyüz, 100 balık tutmak nedir ? Ağ atmak nedir ? Sürekli tırıvırı atıp üzerinede alabalık yemi atarak balık tutmaya çalışmak nedir ? bu balıkçılık mıdır, açlıktan mı tutulmaktadır bu balıklar, zevk için mi ? Bunu hiç bir zaman anlamayacağım....
Alt 04-04-2013, 22:52 PM   #6
Yeni Üye

Konular: 0

volkan bey;ben 2 haftada bir gitmeye çalışıyorum karaova barajına ve maalesef dedikleriniz tamamen doğru,tırı vırı atanları jandarmaya şikayet ettik adamlar bizim şikayet ettiğimizi anlayınca bir anda kalabalık oldular canımızı zor kurtardık.50-60 hatta 100 tane tutanlara ayıptır yaa yarın ne tutacaksınız dedik sanane birader dediler.adam başı 10 olta atmışlar şikayet ettik jandarma bazılarını topladı.çiftlik sahibine gelince; orada sazan da var ve şu anda yasak fakat ağ atıp ne var ne yok topluyor,adamın 4-5 tane kafesini sabote etmişler o da aklınca acısını çıkarıyor ama kimseye de bişey demiyor çünkü kafeslerine birşey olursa diye korkuyor.haftasonu çok kalabalık oluyor öyle ki el eletutuşsak gölün etrafında halay çekeriz.neyse ki turna başladı da bir süre gitmem o manzarayı görmem.....
ue2003 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-04-2013, 00:22 AM   #7
Aktif Üye

Konular: 4
Teşekkürleri: 5
11 Mesajı, 12 Teşekkür Aldı

Alıntı:
kIRIK OLTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam herkese !
Şu an Ankara'dayım ve bu baraj gölüne gitmek istiyorum (Kırşehir/ Karaova). Ama şöyle bir duyum aldım ve bunu internette hiç bir yerde okumadım ve durum değişmiş olabilir mi merak ediyorum.
"Sadece hafta sonları av serbest hafta içleri yasak" bununla ilgili bilgisi olan var mı ? Çok teşekkürler.
Evet yönetmeliğe göre böyle, ama bohcacılar buna uymuyor, 10 yerine 20 tane götürüyorlar, tırıvırıcıların işgali altında.
turna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-04-2013, 00:40 AM   #8
Aktif Üye

Umarım bir gün herkes ne yaptığının farkına varır. İş işten geçmeden. Çok üzülüyorum bu talancılığa, bencilliğe, düşüncesizliğe.

Moganda turna olduğunu duydum sevindim baya bir. Sizlere rast gelsin, bir gün çanıllı da karşılaşırız belki, sezon sonuna kadar gelmiş olurum inşallah
Alt 07-07-2013, 04:59 AM   #9
Yeni Üye

Konular: 0

raşit dostum orda alabalık bitme seviyesinde bol bol sazan var
ofom71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-07-2013, 20:52 PM   #10
Yeni Üye

Konular: 1

Arkadaşlar, bu hafta ben de gittim Karaova'ya. Hazırladığım takımlarda üçer iğne vardı. Üç olta attım. Yem olarak da hamur. Gerçekten çok zevkliydi. Sık sık vuruş aldık. Alabalık umarken gelenler kadifeydi.İki tane de sazan.Biri aynalı...Alabalık zaten hamura gelmez dedik ama millet geçen ay hamurla yakalamış. Meps ise hiç iş yapmadı.
dem40 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
barajı, karaova

Seçenekler
Stil