2013 kalkan avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sinoplu57 tarafından paylaşıldı.

1. sinoplu57

sinoplu57 Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    13 Ocak pazar sabahı evde güzel bir kahvaltıdan sonra evde dip takımlarımı hazırlayarak kalkan balığı yapan merama gitmeye karar verdim.Yem olarakta istavrit,hamsi yada sardalya kullanmaya karar vermiştim ama şüphelerim vardı,havalar sert gidiyordu ve tekneler limandan çıkamıyorlardı.Şansıma çok sevdiğim bir arkadaşımın buzluğunda bir miktar istavrit in olduğunu öğrenmem beni çok mutlu etmişti.Yem işinide hallettikten sonra merama doğru yönelmiştim.Yarım saat süren yolculuğumdan sonra meraya gelmiştim ve vakit kaybetmeden yemli dip oltalarımı suyla buluşturmuştum.Toplam çift iğneli 7 takımımı suya bırakıp beklemeye geçmiştim.Havanın soğuk olması benim ateş yakmama sebepti.Ateş başında tek başına beklemek bir süre sonra sıkmaya başlamıştı beni.Ara ara oltalarımı çekip yemlerini değiştirsemde bir hareket yoktu denizde.Sanki Karadeniz bomboş,canlı yok gibiydi.Can sıkıntısından merada dolanırken uzaktan oltamın bir tanesinde anormal bir şekilde gerginlik gördüm ve oltamın olduğu yöne doğru koştum.Bu kalkan değildi başka bir balıktı ama ne! Bunu düşünürken oltamı yavaşça elime aldım ve balığı hissetmeye çalıştım.Oltamı kendime doğru hafifce çektiğimde balığın agresifliğini hissedebiliyordum.Heyecanım o an biraz daha artmıştı ve balığı artık dışarı almak için can atıyordum.Misinamı elime aldığım gibi balığı çekmeye başlamıştım.O dibe doğru kendini çekmeye çalışıyor,ben ise sıkıca sardığım 60 lık misinamı yavaşça çekmeye devam ediyordum.Balığı dışarı çıkartana kadar benimle olan mücadelesi beni kendine hayran bırakmıştı.Sonuçta dışarı aldığımda oltamda ki balığın kırlangıç olması beni hem hayrete düşürmüştü, hemde çok mutlu etmişti.Kumluk sığ denebilecek bir merada bu balığı tutmak biraz da şansım sayesindeydi galiba.Balığın vermiş olduğu heyecanla bir süre daha kaldım meramda ve artık ayrılmam gerektiğine karar vermiştim.Eve geldiğimde balıkla güzel bir balık çorbası ile kendimi ödüllendirmiş oldum.

Kullanmış olduğum takım 60 lık misinalar ve 2 li köstekli dip takımı

2. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Tebrikler Murat şu çorbanın kısa tarifinide beklerim hoşcakal.

3. sinoplu57

sinoplu57 Üye

Teşekkür ederim Adem abi.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Hedef tavalıkmış, gelen çorbalık olmuş..
    Rapor da şaşırtmacalı olmuş biraz. :)

Her zaman rastgelsin

5. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

tebrikler sinoplu hemşerim. inşallah yazın gelebilirsem oralara takımlarımıda getiricem yanımda :)

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

balık eh işte. fakat 7 takım kullanmak biraz fazla olmuş gibi bir amatör için.

7. sinoplu57

sinoplu57 Üye

Teşekkür ederim yorumlarınız için.

8. nuri deniz

nuri deniz Aktif Üye

Sinop'lu Murat;
    Güzel raporun için teşekkürler...

9. merakla

merakla Üye

Murat bey güzel avınız için tebrikler. bende şubat ilk haftası zonguldak civarında kalkan bakacaktım ama, sanki karadeniz kurumuş canlı yok gibi cümleniz düşündürdü beni. daha kalkan mevsimi için erken mi yoksa. karadeniz üstadlarından bi yorum alabilirsem çok sevineceğim.

10. maviay57

maviay57 Üye

vaayyyy murat reis hiç haberimiz yok kırlangıçtan....tebrikler güzel balık..şu resim eklemeyi öğret banada şu son levreğin raporunu açalım...:))

11. Sponsorlu Bağlantılar

Sayfayı Paylaş