Armutlu Kaçamağı Kikla-Zargana avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hunter tarafından paylaşıldı.

1. hunter

hunter Organizayon Sorumlusu

Sponsorlu Bağlantılar
    Merhaba arkadaşlar,
    Çokdandır fırsatını bulamadığım tatil fırsatını perşembe günü abim Orhan'dan gelen telefonla anında iş yerinden izin olayımıda ayarlayıp hemen yola çıktık.

Abimin Yalova Armutlu'daki yazlığına kısa bir seyahatin ardından vardık,akşam saat 18-00 gibi oradaydık,hemen karnımızı doyurmak üzere mangalımızı yaktık,gazozlarımızı hazırladık :D akşamın yorgunluğunu bir güzel attık :)
    ancak öncesinde mangal hazırlanırken ben hemen deniz kenarına inip bir kaç zargana denemesi yapıyım dedim,olta suya iner inmez balık saldırıyor hemen :) anlaşılan balık bollaştı,istanbul pendik sahilden denemelerim sonucu bir iki balığı zor kandırmıştım.Bunları buzluğa attım hemen.

yarım saat'de üç-beş balık aldım sonrasında yemek için eve döndüm,Bunları buzluğa attım hemen.
    sabah olduğunda ben erken kalkınca yine vakit geçireyim abimler yatıyor kalktıklarında zıpkın ile dalış yapmak üzere hazırlanacaktık.

derken kıyafetlerimizide giydik ve denizdeydik,başladık gezinmeye ancak kayda değer,zıpkın sıkacak balık bir türlü rastlayamadık,bir ara iki ayrı yerde sürü halinde abim ve banim şaşkın bakışlarımız arasında Levrek sürüsü ve çok iri karagöz topluluğuna rastladık,ancak kendilerine yanaşmak ne mümkün ! bir anda toz bulut oldular.

Abim geçen hafta Armutlu'dan döndü ve getirdiği balıklar harikaydı,Levrek-Karagöz-Eşkina-Kefal çeşitlemesiyle çok şaşırmıştım,malum tatil bitmiş,hareketlilik azalmış,mevsim dönüyor ve balık durumları hareketlenmiş.

son anda hava kararmaya yakın abim bir dalış yaptı ve ardından cengaver Kikla'yı çıkardı,biraz uğraştırdı,balık ani bir refleksle kaya dibine girdi ve üç-beş dalış sonrasında balığı kaya dibinden çıkarmayı başarmıştı.

balık tartamadık ancak sanırım 1.900 - 2. kg civarıydı.
    ilk günümüz şimdilik böyle sonuçlandı,hafta sonuna kadar buradayız bakalım başka balıklara rastlayabilecekmiyiz.

Burada bir iki zargana sabah tutup buzluğa attığım balıklardır.

2. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Nefesinize sağlık Mustafa abi.Daha iyi avlar rasgelsin İnşallah:)

Levrek ve Karagöz agoşona iyi cevap veren balıklardır.Levrek Gırtlaktan çıkan nabız sesine,karagöz ise taşa vurularak çıkarılan sese çabuk gelir.;)

3. hunter

Teşekkürler sevgili Erdal,
    Açıkcası abim benden daha iyi bu konuda,ben çabuk sıkılabiliyorum,elbet daha önceleri kayda değer balıklar vurmuş olsamda şimdilerde balık çok fazla rastlayamıyorsun,açıkcası her balığada sıkmıyorum,maksat amacını aşmasın. :)

Senin bu dalda'da iyi olduğunu biliyorum,açıkcası Karagöz'ün değilde Levreğin taşa vurarak çağırma tekniği olduğunu zannediyordum,mantık olarakda zaten Levreğin meraklı bir balık olduğunu biliyorum. :)
    ancak çok ani çıktılar ve çok yakınımızda değillerdi ve yemlenmiyolardı sanki geçiş yapıyorlardı. :D
    selamlar.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok keyifli geçtiğine eminim. Güzel balıklar denk gelir inşallah. Kiklada harika, tebrik ederim. :)

Orhan abiye selamlar.

5. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Nefesinize sağlık Mustafa Abi, biraz geç gelmiş ama kikla güzelmiş ;) Tebrik ederim :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mustafa, Orhan
    Fena bir başlangıç olmamış.
    Doğrusu ve zıpkıncı olduğunu bilmiyordum, okuynca çok şaşırdım.

Sonraki dalışlarda çıkartırsın ilk günün acısını da
    Rastgelsin

7. İrfan

İrfan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mustafa abi,nefesinize sağlık.:)
    Kutlarım her ikinizide denizin altı ayrı bir dünya keyfi yeter.şanslı bir bölgedesiniz.
    rastgelsin dileklerimle selamlar.:)

8. hunter

Hamdi teşekkürler,
    aslında beraber gelmeyi bile düşünürduk biliyorsun,ancak durum konunun başında belirttiğim gibi ani olarak gelişti,daha doğrusu abimin bir görüşmesi vardı ve son dakika bende izin alıp geldim,doğrusu çok güzel vakit geçiriyoruz,sanırım sende tahmin ediyorsundur. :) Deniz,Güneş,Barbükü :D

Yalçın ile konuşmuştum gidersek beraber gelirmisin diye haberleşelim demişti ama oda Aydın'daydı sanırım oda hafta arası dönmüştür,Eylül ayı deniz keyfi bir başka,tadmanı tavsiye ederim. :)

bu arada yeni balıklar vuruldu,Karagöz,kefal ve zargana var yine bir dünya :D o kadar zargana varki her attığın peşine mutlaka takılıyor.

Orhan abiminde sana selamı var.

9. hunter

Ersin'im çok teşekkür ederiz,Kikla'yı ve bu gün aldığımız karagöz ve kefalı birlikde ağlatmadan güzel bir ziyafet ile götüreceğiz akşama kısmetse. :D
    Selamlar.

10. hunter

Teşekkürler Sevgili Şeref,
    fena bir başlangıç olmadı dediğin gibi,ben bu sene tatil yapamamış olmanın sıkıntısı ile bu kaçamak bir anda piyango gibi oldu bana :)

Blıkları kimin aldığı önemli değil,ben çok mutluyum,abim mutlu Eylül ayı deniz keyfi bir başka güzel oluyormuş,birde tatil bitti herkes çekilmiş,her yer bom boş sen düşün artık :)

bugünde yeni balıkllar vuruldu,şans zıpkında abimden yanaydı,ben bol,bol zargana tuttum,bu zargana balığını tutmak benim için ayrı bir keyf.
    Selamlar.

11. Sponsorlu Bağlantılar

Sayfayı Paylaş