at-çek için SHIMANO CATANA 4000 FB mi yoksa okuma trio mu?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Bilesur tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar
    Trio 40 ın bence Catanaya göre pek bir avantajı olmadığı gibi fiyatı da yüksek. Trio 40s ise devri yüksek ve daha hafif.. Ancak 40lık kafalarda devrin yüksek olması bence cok önemli degil. Suüstü sahtelerde 40 lık 5 üstü devirler gayet güzel çalışıyor. Agırlık ise bence 300gr üstü ise okadar önemli degil sonucta ikisi de agır.. 40 kafalılar benim denemelerime göre 2.70metrelik kamışlarda en iyi performansı veriyorlar. Daha ufak kafalarda özellikle ip misinada problemler oluşabiliyor sürtünmeye bağlı.. Shimano herzaman kalitelidir bence bozulunca yaptırabileceğiniz bir makine yerine bozulmayacak bir makine almanız daha mantıklıdır.. Tabiki bunlar benim dogrularımdır herkesin fikrine sonuna kadar saygı duyarım..

2. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar
    Abi bence senin 40 lık kafa makine alman en mantıklsı ancak Catana'dan daha üst modellerden de bakabilirsin. İmkanın var ise Ultegra Advance ile gayet güzel bir takımın olur uzun süreler bıkmadan kullanırsın diye düşünüyorum.

3. Turan_27

Turan_27 Üye

Catana... Trio

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bunların ne olduğunu mu anlamadın?
    Catana: Shimano'nun bir modeli.
    Trio ise Okuma'nın bir modeli.

hakan4117 bunu beğendi.
  5. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Okuma bu kadar kötü bir markamı ya, shimano gibi yurtdışındaki fiyatının iki üç katı paraya satılsaydı ülkemizde eminim çalışkanlar sınıfına girerdi bana göre catana = safına Pro Trio ile karsilastirilamaz. Kendi fikrim

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Neye göre kime göre kötü? Ayrıca farkettiyseniz catana trio dan daha ucuza satılan bir model. Okuma'nın elbette güzel ve sağlam modelleri var şahsen ben okuma alacak olsam trio yerine safina alırım. Hem ederi kadar bir makina hemde ben ikisini alıp kurcaladığımda safina daha çok güven verdi.
    Ayrıca Türkiye için konuşmak gerekirse shimano dan daha iyisi ancak bir shimano olabilir.

7. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Kötü bir marka demedim, ancak okumanın en üst modellerinden surf makina alıp, sitemiz üyesi olan boğaz balıkçılığını birçoğumuzdan daha iyi bilen ancak 2. kullanımdan sonra nasıl satacağını bilemeyip daha sonra shımanonun alt modelini alıp kullanan ve memnun kalan kişiler var.
    Sağdece daha azparaya veya aynı paraya daha iyi makina alınabilir.
    Fiyat konusuna gelincede her pahalı olan ürün çok kalite olucak anlamına gelmez bence.
    Trio yerinede exage düşünebilirsiniz,30 luk veya 40 lık, trio nun üstünde bir makinadır.
    Tabiki en önemlisi içinize hangisinin sindiğidir,ancak alıpta 1 ay sonra yenisini almak daha pahalıdır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Haziran 2011
  8. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Tamamen katılıyorum arkadaşım elimde birçok makina var sende biliyorsun,hepsinide birlikte deniyor ve kullanıyoruz, sonuçta en keyif veren makinalarımız belli bunlarda çok abartılı pahalı makinalarda değil hatta son aldığım spın shımano makinamıda beraber aldık,yine beraber kullandık.

9. excel

excel Yeni Üye

aranıza girdim özürümü kabul edin..:)bende trıo30 aldım..istavrit avında bu ay iğne iğneye dolu çapari kamışı zorlarken balığı hiç yokmuş gibi çeken makina trıo30 dan çok memnun kaldım yanlız hızı az küçük makina olduğundan sürekli çevirmek zorunda kalıyorsunuz ama büyük makinaların yaptığı işin fazlasını yapıyor..ağırlığı hissettirmiyor.ne sistem ama..bir de en güzel yanı spool altında bulunan tırtıllar bazen boşalıp ana şafta dolanan misinaya mani oluyor..hemen yakalıyor kendi çavresine sarıyor böylece uzun bir dolambaçlı uğraç yaşamıyorsunuz ..diğer bütün makinalarda bu dolaşıklık misinanın kesilmesi ve eklerle giderilir..çok başarılı ürün ve benim favorim..trıo40 alsam süper olur ..trıo 30 en performanslı nerede kullanılır düşünüyorum cevap bulamadım..:rolleyes:)))selam ve saygılar..::D

10. ryetik

ryetik Aktif Üye

Merhaba;

Okuma nın fiyat-performans olarak değerlendirildiğinde gerçekten çok güzel makinaları var ve Trio da bunlardan biri ancak şahsi fikrim alınabilecek an kaliteli makinaların shimano ve daiwa olduğudur ( omoto , van staal gibi makinaları saymıyorum.) ve bunuda kendimce şu şekilde ayırdediyorum. Shimano küçük makinelerde , Daiwa büyük makinelerde daha iyi ama tabiki aralarında dağlar kadar fark yok.

Okuma Trio kesinlikle alıp kullanılacak ve performans alınabilecek bir makina ancak shimao Catana , Daiwa Crossfire ve Procaster gibi makinalarında incelenmesinde fayda var. Bunlar da incelendikten sonra geriye en önemli unsur olan kullanıcının zevki ve makinaya ne kadar ısındığı kalıyor ki dediğim gibi en önemli unsur bu :)

11. Sponsorlu Bağlantılar

Sayfayı Paylaş