Bursa - Koca su

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında KILLtoLIVE tarafından paylaşıldı.

1. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Merhaba,

Allah'ın izniyle önümüzdeki çarşamba günü İrfan abinin tavsiyesiyle( kendisine tekrardan teşekkür ederim. )Bursanın Orhaneli ilçesine bağlı Koca su deresine gitmek istiyorum. Yanlız hazırlayacağım takımlar hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var.

Elimde 1 adet teleskopik kamışım ve 1 adette porselensiz göl kamışım var. Teleskopik olanı alba star döner kaşıkla birlikte kasna için atçekte kullanacağım. Porselensiz olanı ise şamandıralı ve tek iğneli bir şekilde hazırladım.Buraya kadar tamam, ancak sormak istediğim elimde fazla şamandıra olmadığı için, şamandırasız el oltaları hazırlamak istiyorum. Ancak derenin akıntısı konusunda hiçbir bilgim yok. Bu şamandırasız, zilli el oltalarında( kasnaklı dip) kaç gram kurşun kullanmalıyım. 1 yada 2 gr. akarsuda kösteğin dibe inmesi için yeterlimi? Daha fazlada ağırlık koyabilirim ancak kefalin ürkek olduğunu bildiğimden kullanmak istemiyorum.

Ayrıca 1 adette ekmekli kıbrıs oltası hazırlayacağım. ekmeğin içine 50 gr kurşun kamufle etmeyi düşünüyorum. Bu kıbrıs oltası akarsuda iş yaparmı?

Ayrıca yem olarak ne kullanmalıyım, daha önce bir karıncayı dahi incitmiş bir insan değilim, ancak artık balık tutmak istiyorum bu yüzden sanırım toprak solucanı kullanıcam. Tek tesellim omurgasız bir hayvan olması. Omurgalı hayvanların yem olarak kullanılmasınada şiddetle karşıyım bunuda belirteyim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla..

2. İrfan

İrfan Moderatör Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar
    Sevgili Emre öncelikle merhaba,
    Yem olarak yanına tavuk ciğeri ve hamsi almanı öneririm.
    takım düzeneği olarak ise şeytan oltası diye tabir edilen takımı kulanabilirsin.
    tek iğne alta 30.cm üste ufak fırdöndü ve ya sıtoper bunların üstüne 10.ve ya 20.gr.gezer kurşun takım budur.rastgelsin bolşans.:)

3. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

Teşekkür ederim abicim:)

O zaman ben programımı erteleyim. Yarın taze hamsi alırım şimdi bu saatte bulamam perşembe günü giderim.

Birde abi sirküler konusunda yardıma ihtiyacım var. Sirkülerde amatör balıkçı maksimum 4 olta takımı ile avlanabilir yazıyor. Ben daha fazla şeytan oltası hazırlasam, ancak yinede sirkülere aykırı olmadan 7 adetten fazla kasna almasam bu yinede sirkülere aykırımıdır?

Eğer aykırıysa sadece 2 adet hazırlayacağım bu yüzden soruyorum.

Yardımların için tekrardan teşekkürler:)

4. İrfan

İrfan Moderatör Yönetici

Sevgili Emre tekrar merhaba.:)

Tabiki ne demek öncelikle vijdani sürküler çok mühim sürkilerde çok boşluk ve hata var.
    Umarım en kısa zamanda balık adetleri ve boyları ile ilgili yeni düzenlemeler yapılır.

Denizlerde ve iç sularda amatör avcılık

Madde 17

(3) Bir amatör avcı en fazla 4 olta takımı kullanabilir. Olta takımındaki iğne sayısı, çapari hariç 6 adedi geçemez

5. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

Teşekkürler abi, Saygılar:)

Abi yeterki balık gelsinde 1 kilo olsun:D Daha trofelerde gözüm yok:)

6. İrfan

İrfan Moderatör Yönetici

Umarım 1.tane 5.kg bıyıklı balık alırsın.rastgelsin.

7. Sponsorlu Bağlantılar

Sayfayı Paylaş