Canlı Yem İle Balık Avı İçin, Canlı Yemi Takma Aparatları

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Hamdi tarafından paylaşıldı.

1. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Sponsorlu Bağlantılar
    Canlı yem ile avcılık için sürekli değişik teknikler arıyoruz. Canlı yemle Balık avcığının en önemli noktalarından biride, İğneye taktığımız balığın düzgün bir aksiyonla suda yüzmesi.

Bununla ilgili bir aparat gördüm sizlerle paylaşmak istedim. Bana çok pratik geldi, acaba olumlu ve olumsuz yönleri sizce nelerdir? Birlikte değerlendirelim.

http://www.predapro.com/

Canlı yemi takmak için bir başka yöntem ve aparat bu videolarda var.

Bu konuyla ilgili değişik yöntemler buldukça eklemeye çalışacağım. Sizlerin de gözlemlediği yenilikler var ise bu başlıkta paylaşalım.

2. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Güzel gerçektende.Youtube giremediğimden video izleyemedim ama mantık olarak iyi.Hem ağırlık olarak görev yapar ve önündeki popler tarzı parçada su altında baya işe yarar.

3. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Paylaşımınız için çok teşekkürler,ilk videodaki aparat canlı balık için değil ,ölü balıkla sırtı avlarında kullanılması için yapılmış gibi geldi bana,videoyu izlerken dikkatimi çeken bir konuda ,aparat takılan balığın yassı olması ve balığın yanlamadan düzgün yüzmesi ilginç geldi.bu balığı canlı olarak sırtıda kullansaydık büyük ihtimalle yapısından dolayı düzgün yüzemeyecek ve yanlayacaktı.
    Anladığım kadarıyla bu aparatla bizim çokça yakalayabildiğimiz ama yapısından dolayı düzgün yüzemediği için sırtıda kullanamadığımız balıkların(isparoz,mırmır,lidaki,) sırtıda kullanmamızı sağlayabilir diye düşünüyorum,siz ne dersiniz? sağlıcakla kalın

4. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör Yönetici

İki sene evvel çay kaşığını bozarak yapmaya çalışmıştım. Ölü balığa denge sağladı ama aksiyonu veremedi. Esas amacı ölü balığa canlı havası katmak. Özellikle amerikanın büyük göllerinde somon avları için kullanıyorlar. İnternette bunlarla ilgili çok güzel videolar var. Denizde kullanımını deneyip görmek lazım. Bence lagos'ta iş yapar ama sinariti işkillendirir. Akya için yüksek süratli kullanılırsa işe yarar diye düşünüyorum. Denemek lazım. Türkiyede satışını yapam varmı?

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Videoları izleyebilmeniz için Dailymotiona yükledim.
    Bence de yassı balıklar için ideal.

Akın inceledim ama bayilik ve toptan satışı var. Fakat tek tek verirlermi bilmiyorum. İletişimden irtibata geçebilirsin.

6. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Çok teşekkürler,elinize sağlık iyi oldu boyle.İş yapacak bir aparat gerçektende.

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Ellerine sağlık Hamdi.Şahsen çok işime yarayacak bir bilgi.:)

8. violinist41

violinist41 Yeni Üye

Hamdi Bey paylaşım için teşekkürler .En kısa zamanda deneyip sonucu görmek ve paylaşmak istiyorum...

9. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Abilerimizin denemesini beklemek lazım.
    Sonucuda bizimle paylaşırlarsa göreceğiz.
    Paylaşım için sağolasın.

10. cerbit

cerbit Yeni Üye

tebrk ederim süper bilgi canlı ve ölü yem tekniği süper

11. Sponsorlu Bağlantılar

Sayfayı Paylaş