KIYIDAN LÜFER VE SARIKANATLAR(Bursa)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mancaro tarafından paylaşıldı.

1. Mancaro

Mancaro Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Herkese tekrar merhaba,

3,5kg lık levrek ile yaptığım sezon açılışının ardından gözüm kofanada olsada bu kez lüferler oltamı ziyaret etti. Gelelim avın ayrıntılarına.

Akşamüstü kardeşim ile birlikde merada yerimizi aldığımızda çevredekiler çapari ile istavrit avlıyorlardı. Bende en azından boş dönmemek adına işimi garantiye alayım dedim.Zaman kısıtlı idi. İlk önce 7gr lık jig ile iri istavritleri kandırmaya başladım.Kardeşim ise kaşık ile lüfer peşindeydi. Benimde gözüm kendimden çok onda. Ve nihayet ilk sarıkanatı ardından ikincisini kıyıya aldı. Bende hemen sahtemi değiştirdim.Misinamı değiştirmeye fırsatım olmadı. Daha ilk atışımda sarıkanat oltada. Fakat kıyıda kurtuldu. Sonrasında ard arda 2 tane resimlerde gördüğünüz canavarlar oltamdaydı. 16 lık misine ile kepçesiz olunca adrenalin dahada bir artıyor, tavsiye ederim:) Bu arada Kardeşime gelen belkide kofana olarak raporlayacağımız canavarı ise kıyıya alamadık. Sonrasında 2 tane daha sarıkanat tutarak havanın kararması ile avı sonlandırdık. Kısa ama güzel bir av oldu.

Malesef çok kısıtlı zaman olduğundan resimleri evde çekebildim.

2. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar
    Maşallah bolluk bereket olmuş. Tebrikler ve hep rastgelsin.

3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Burak
    Lüferler Kofanalık sınırları ı zorlar durumda.
    Her zaman rastgelsin

4. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

Maşlallah Mancar ailesiiiii :) Kıyıdan spin avcılık denince affetmiyonuz.Bakalım aha neler tutacaksınız.Şansınız bahtınz açık olsun.Kucak dolusu selamlar :)

5. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Burak tebrik ederim.
    Bende bayram bahanesiyle sırf balık peşinde Bursa'ya iki günümü ayırdım,kıyıdan ve tekneden yaptığım avlar çok başarılı geçti,lakin lüfer'leri tekne avında görebildim sadece.

Senin aldığın balıkların boyutları çok güzel,adeta kofana adayıdır bence.
    Her zaman rast gelsin kardeşim.

6. setere

setere Yeni Üye

kardeşim tenbrikler balıklar süper.
    bende kıyıdan lüfer avı için denemeler yapmaktayım.lüfer ve sarıkanatları hangi kaşıkla aldınız?merak ettiğim bi konu daha var kıyıdan jig ile lüfer avlanırmı avlanırsa kaç grlık jigleri tercih etmeliyiz.son olarak istavrit için hangi jig kullandınız resmi varsa koyabilirmisiniz?
    rastgele...

7. oktay16

oktay16 Moderatör Yönetici

Süpermiş. Kıyıdan spinle bu avın zevkine doyulmaz. Eline sağlık Burak, Buğra' ya selam. ;)

8. Genç balıkçı

Genç balıkçı Aktif Üye

Tebrikler..Lüferler çok güzel avların daim olsun..

9. Mancaro

Mancaro Üye

Teşekkür ederim. Kofana sınırlarını geçmeleri için 1 hafta daha süre verdim:)
    Size de rastgele.

Dostum tam zamanında gittin buralardan. Seninle cok ugrasmıstık ama tutamamıstık lüferleri. Kısmet bu zamanaymış. Ayrıca sen gittin levrekler gelmez oldu. Balık bulucu gibi buluyordun levrek sürülerini:D

Teşekkürler. Kofanaları da görürüm insallah. Fakat bursada kıyıdan kofana, lüfer avlayacak çok fazla zaman ve yer yok malesef. Kısıtlı zamanlarda kıyıya yaklaşıyorlar. Size de rastgele dileklerimle.

Teşekkürler.Kullandığım sahteler Alba tobby, kastmaster, 9 ve 13 cmlik rapalalardı. Hepsiyle ayrı ayrı yakaladım. Doğru yer, zaman ve derinliği bulduktan sonra sahtenin önemi yok. 5 cm ye kadar her türlü sahte silikon ve kaşık ile de istavrit avlayabilirsin.

Tesekkur ederim kardesim. Hakikaten balıklar çok mücadeleciydi. Sahteyi önümden kapıp kaçışını ve 1 dk boyunca kalama almasını asla unutamayacağım.

Teşekkür ederim size de bol şanslar.

Teşekkürler sizlere de rastgelsin.

10. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

aynı civarlardan İlhan abi el oltasıyla çinekop almış yemli olarak.lüferi-kofanayı söyleyince inanmadı tabi :D .yani fırsatın oldukça dene.eğer istanbul ile alaksı varsa ve levrek gibi göç oluyorsa belkide bu birr başlangıçtır! :)tayyar tunç un raporunu gördün mü?denemeye devam et bakarsın aynı anda levrek ve lüfer alırsın.

11. Sponsorlu Bağlantılar

Sayfayı Paylaş