RAPALALAR

Konu, 'Sohbet' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    her avcının çantasında kesinlikle bulunması gereken sahte kandırıcı modellerini numaraları ile yazabilirmisiniz.

2. TROFER

TROFER Aktif Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    yokmu arkadaşlar bildiğiniz kullandığınız verimli sahteler

3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

4. TROFER

TROFER Aktif Üye

eyvallah dostum

benim bir sıkıntım var ben at çek yapmak için 270 lık 5-25 gr atarlı -ve dam quik effzet 740 arkadan kalamalı bir makina aldım makina ve kamıştan son derece memnunum buna ek olarak 020 12 kg çekerli dyneme bir ip misina aldım atışlarım harika hatta normalde suf ile atamadığım yerlere bu kamış ve düzenekle 25 gr sahteyi uçuruyorum fakat daha ile denemelerimde ip misinayı 4 yerinden düğüm yaptım ve çözemedim kesmek zorunda kaldım ben ne yapmalıyım yada nerede yanlış yapıyorum neden başkası atıyor düğüm olmuyorda bende düğümleniyor

eğer sen ip kullanamazsın daha acemisin diyorsanız bana önerebileceğiniz kaliteli gam yapmayan çekeri 10 kg üstü ve ince misina öneriniz varmı yardım ederseniz sevinirim.

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Örgü misinalar ın düğüm olmasının 2 sebebi vardır.
    1. Makinenin sarım sisteminin iyi olmaması. Misinanın makineye gevşek sarılması.(örgü misinaya uygun kaliteli bir makine olması gerekir)
    2. Kalitesiz örgü kullanımı

Benim spin ve surf makinelerimdede örgü misina sarılı ve hiç düğüm sorunu yaşamıyorum. Yıllardır da kullanırım örgü misinaları.
    Normal misinalarda 10 kg üstü çekerli misinayı spin makinenize sarıp kullanamazsınız. 10 kg üstü çekerli misinalar en az 0,35 mm kalınlıkta olurlar. Spin makinenize balığa göre 0,18-0,23 arası kaliteli bir misina uygun olur. Mesela ben 0,25 sufix siege kullanıyorum surf makinemde. Spinimede sarsam 0,20 olanını sarardım.

6. TROFER

TROFER Aktif Üye

bende sufix siege sarayımbakalım o nasıl olacak eğer onuda düğümlersem bende sorun var diyeceğim

makinem kaliteli fena değil aslında quik effzet 740 dam birde bazı forumlarda okuyorum bu berkeley freeline mı ne 018 oda örgü zannedersem,

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Berkley Fireline ise sorun makineden kaynaklanıyor derim. Benim örgülerde Fireline çünkü. Kaliteli misinadır.
    Ama 0.18 örgü spin için biraz kalın kaçar. 0.08-0.12 arası ideal oluyor.

8. Sponsorlu Bağlantılar

Sayfayı Paylaş