Sahte balık bağlama

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında deLiiii tarafından paylaşıldı.

1. deLiiii

deLiiii Yeni Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Meraba ben bişeyi merak ettim de ben sahte balığı direk fırdöndüye takıyorum başka hiçbişey kullanmadan at çek yapıyorum.Sizce sahte direk fırdöndüye mi takılmalı yoksa misina ile bağlanmalı mı??Bikaç video izledim fırdöndüye değilde direk misinaya bağlamışlardı sahteyi bilgi verirseniz sevinirim
    Teşekkürler

2. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    tam bir tercih meselesi bazılarında ucunda bir halka olur ona direk misine bağlayabilirsiniz yada rapala düğümünü biliyorsanız hepsine direk onu uygulayabilirsiniz ama her sahte değişiminde eziyet olur pratik olmasından dolayı klips kullanıyoruz

3. TEKNOTURK

TEKNOTURK Moderatör Yönetici

Şimdiye kadar bir dünya konu okudum bununla ilgili hem yurtiçi yem de yurtdışı forumlarda ama sonu "balığa limon sıkılır mı, sıkılmaz mı?" olayına gidiyor :)

Rapala düğümü var patentli direk maket balığa halkasız bağlanan ama aynı zamanda maket balıklar üstünde halkası olan da
    O halkaya bağlama yöntemi de var dengeli çekmek için halkayı çıkartıp yerine takmak için özel rapala klipsi de var.

Maket balıkla avlanıp en çok kim alıyorsa onun dediğini yapmak gerek :D

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

devamlı sırtıya çıkan ve gökovada yaşıyan yaşlı bir alman dostum,,
    sırtıda en iyi neticenin rapala düğümü olduğunu öğretti bizlere..hatta sahtenin ucundaki halkaları dahi çıkarıp düğümü öyle atmamızı önerdi,,ben tekne ile sırtı da rapala düğümü yaparım,,at-çek atışlarında klips veya halkaya düğüm atarak kullanırım..

5. deLiiii

deLiiii Yeni Üye

Teşekkür ederim herkese :)

6. seagull

seagull Üye

Sahtenin orijinalinde ne varsa ona direk misina bağlamak önemli.
    Arada rapala düğümünü yenilemek de bir o kadar önemli.
    Kişisel fikrim şudur. Rapalaları Kalamar zokalarında olduğu gibi sahteye sabit tek fırdöndülü rapala olsa şamda kayısı olur diyorum.
    Bence şu konu da çok önemli. 10 liradan 70-80 TL, ye varan fiyatlarla alınan sahtelerin kutuları beş para etmez. Kimisi karton, kimi de hemen kırılan plastik malzemelerden yapılmış. Bunu da üstelik Pahalı sayılabilecek sahte üreticisi Rapala, Yozuri, Maria, vs. gibi firmalara hiç yakışmıyor, ödenen paralara da yakışmıyor. Kıytırık başka süs eşyası için ne kadar güzel kutular yapılıyor. Sahtelerin üzerindeki oraya buraya takılan kancalara plastik koruyucu koymak çok mu maliyet gerektirir? Buradan bu Firmalara seslenmek istiyorum (duyarlarsa tabi) Neden daha uzun süre dayanıklı ve sahteyi uzun yıllar koruyacak kutu yapmazsınız? Sahtenin Üçlü kancalarına kutusunda plastik koruyucu takmak çok mu zor?
    Bence tüm balıkçılar bu tür şikayeti malzeme aldıkları dükkan veya firmalara iletmeleri gerekiyor. Yoksa protesto edip sahte almamak, yani BOYKOT edeceğimizi belirtmemiz gerekiyor.
    Ne dersiniz? Var mısınız? Tabii sizin de böyle bir derdiniz varsa.
    Saygılar..

7. Murat Çoşkun

Murat Çoşkun Aktif Üye

değindiğiniz konu çok önemli aslında,
    keşke dediğiniz gibi yapsa bu üreticiler.

8. karakoru2009

karakoru2009 Yeni Üye

merhabalar, sahte yemle bu aylarda nisan mayıs... pendik, tuzla sahillerinde at çekle balık tutulabiliniyor mu?

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ne bu aylarda ne de diğerlerinde tutulabiliyor. :(

10. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

ben klips kullananında yakaladığını gördüm direk rapala halkası yapanında ama en çok klipslileri artık sayıca fazla olmalarından mı yoksa sürekli değiştirme avantajından mı bilmiyorum

11. Sponsorlu Bağlantılar

Sayfayı Paylaş