Yardım lütfen ÖNDEN KALAMALI MAKİNA İÇİN MİSİNA SARMA NASIL OLUR

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında jackb tarafından paylaşıldı.

1. jackb

jackb Yeni Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    önden kalamalı bir makinam var ama bu makinaya misinayı bağlayamıyorum ne yapsam olmuyor her defasında bir yerinden dışarı çıkıyor sabit bir şekilde sarıp açamıyorum resimlerle yardım edebilecek varsa sevinirim

2. jackb

jackb Yeni Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    başlığı yanlış yazmışım sorry önden kalamalı olacak :D

3. haydibalıga

haydibalıga Üyelik İptal

önden arkadan kalama fark etmez.

makaranın yerina tam oturduğundan emin ol

kalamayı sık

makara telini aç

misinayı makaraya bağla ( misina ucuna boşta 2 düğüm at makaraya normal 2 düğümle bağla)

makara telini kapat

misinayı 2 metre kadar uzağa kot

makaraya gelen misinayı bir bezin arasına koy ( misina gevşek sarmasın)

makaranın kolunu çevirerek misinayı sar.

kolay gelsin

4. haydibalıga

haydibalıga Üyelik İptal

Arifler anlamıştır:D:D:D

5. jackb

jackb Yeni Üye

hocam emeğine sağlık hoş anlatmışsın da biraz daha detaylı anlatsan ben acemiyim yeni aldım oltayı ama bi türlü beceremedim ya da resimli anlatımla gösteren bir site falan varsa verebilirsen sevinirim

6. haydibalıga

haydibalıga Üyelik İptal

En mantıklısını yap malzemeciye misina sardır. Hem misinayı ucuza getirirsin hepde görsel öğrenmiş olursun

7. jackb

jackb Yeni Üye

teşekkür ederim

8. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

Tuğrul abi detaylı bir şekilde anlatmış, mademki anlamadınız bende anlatılanları resimleyeyim. Umarım bir faydamız dokunur.

MAKINAYA MISINA SARMA

- Boş makinam olmadığı için resimleri misina sarılı olan bir makina üzerinde çektim, makinanın üzerinde halihazırda sarılı olan misina mavi renkte, saracağımız ise beyaz renktedir.

- Öncelikle normalde kapalı olan makinanın telini açık konuma getiriyoruz. NOT : Makinanın teli resimdeki daire içerisinde gösterdiğim kısımdır.

- Sonrasında misinamızı sırayla oltamızın halkalarından geçiriyoruz.

- Misinanın bütün halkalardan geçtiğinden emin olduktan sonra sıra geldi misinayı makinaya düğümlemeye. İsterseniz sitemizdeki düğümler,bağlar konusundan araştırarak istersenizde kendi bildiğiniz gibi misinayı makaraya bağlıyoruz. Ben misina belli olsun diye oraya kurdele gibi bir düğüm attım sakın sizde böyle yapmayın:)

- Attığımız düğümün sağlamlığından emin olduktan sonra, makinanın telini resimde görüldüğü gibi kapatıyoruz. Eğer herşey normalse misina, makina telinin en alt kısmındaki misina yatağından geçiyor olmalı.

- Sonrasında yanımıza yardım edebilecek bir kişi buluyoruz, ve eline bir bez tutuşturarak makaradan gelen misinayı bu bezin içinden geçiriyorsunuz. Ve oltayı elinize alıp misinayı oldukça sert bir şekilde dolamaya çalışıyorsunuz:)

İşte bu kadar basit:)

Umarım faydam dokunmuştur, hayırlı akşamlar..

9. haydibalıga

haydibalıga Üyelik İptal

Genç Oltacı Kardeşim.Arkadaştan evvel ben teşekkür edeyim. Eline sağlık
    Fotorafları net olanlarla değiştirirsen pek çok yeni başlayan kardeşimiz istifade edecektir.

Sağolasın.

Emek taktir edilmeli.

10. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

Ben teşekkür ederim abicim. Malesef fotoğraf makinam olmadığı için resimler cep telefonu çekimi, cuma gününe fotoğraf makinam gelicek kargo ile. Geldiği zaman resimleri yenileriyle değiştirebilirim.

Hayırlı akşamlar.

11. Sponsorlu Bağlantılar

Sayfayı Paylaş