Yeni makine alacağım.Hangisini tavsiye edersiniz?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Tirebolu tarafından paylaşıldı.

1. Tirebolu

Tirebolu Yeni Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Arkadaşlar herkese merhaba,Uzun araştırmalar sonunda 2 makine kaldı aklımda.Yarın sipariş vereceğim.Kartal sahilde,boğazda, bazen de köprüde kullanacağım.
    1-Ryobi Ecusima 8000Vi
    2-Okuma Avenger Av65
    Hangisini tavsiye edersiniz?

2. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Sponsorlu Bağlantılar
    Okumayı tavsiye edebilirim, işini görecektir.

3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Bende Ryobi diyorum :)

4. Tirebolu

Tirebolu Yeni Üye

Teşekkür ederim birkaç gündür araştırıyorum,ryobi'yi de sağlamlık ve kullanışlılık yönü ile çok beğenen var o yüzden kafama takıldı.Hatta ryobi Ecusima'ya yorum yazanlar daha fazla diyebilirim.Sebebi kullananların daha fazla olması mıdır? Japon malı,sağlam vs. olması yönüyle övülüyor.Öte yandan okuma avenger hakkında daha az yorum gördüm ve yorumların tamamı iyi. Ömür boyu garanti verilmesi,yedek kafası bulunması biraz aklımı çeliyor.Balık konusunda 10 üzerinden değerlendirirsek 10 üzerinden 2 olur 3 olmam:)) yeni başlangıç sayılırım.Beni bu 2 makina hakkında ve neden hangisini tercih etmem gerektiği hakkında bilgilendirirseniz sevinirim...

5. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

riyobi güzel makinadır, birazdaha bütçen varsa shımano almanı öneririm,bir süre sonra değiştirmek zorunda kalmazsın.

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

ryubi de okuma da ayar tam rakipler birbirlerine :D iyi tahlil etmşisiniz ama serdar usta ya katılıyorum bütçenizde sıkını yoksa shimano ya bi bakın derim

7. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Merhabalar hoşgelmişsiniz, imza ayarlarınızı tamamlayıp, isminizi de belirtirseniz daha güzel olur.

Okumanın birde şu modeli var:Okuma Distance NEW DT-60 Okuma Distance NEW DT-60 Makine - Okuma makine - Olta Makinalar - AVmarketi.com

Ayrıca sitede bir arkadaşımızın ikinci el çok az kullanılmış, sattığı bir Shimano Alivio 10000 XTA makina var inceleyebilirsiniz, http://www.baliksevdam.com/forum/shimano-alivio-10000-xta-3781.html
    almayı düşündüğünüz boyutta ve özellikte, başlangıç seviyesi olarak da çok güzel bir makinadır.

8. Tirebolu

Tirebolu Yeni Üye

Cevap veren arkadaşlarım çok sağolsunlar.Hoşbulduk...
    Aslında shimano zerus 4000f almıştım hem fiyatı iyi hem de shimano diye. 1 kez kullandım pek verim alamadım,daha 1 hafta olmadı alalı.iade alırız dediler.O makinenin üzerine 15-20 tl verince yukarıdaki makineleri alabiliyorum.Biraz ustalaşana kadar beni götürecek bir makine iyi olur.Bu makinelerin fiyat ve kaliteleri uygun olduğu için ve beğenilen makineler olduğu için alayım dedim.shimanonun iyi makineleri pahalı gelir şimdilik bana.biraz ustalaşayım o zaman alayım diyorum.Yarın sabah gönderececeğim.Son kararımı verip iyi ki bunu almışım demek istiyorum.Ryobi Ecusima ya da Okuma Avenger???

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Makinaları tanımıyorsanız dokunmadan almak pek iyi değildir.
    Benim beğendiğim severek kullandığımbir makinadan siz hiç hoşlanmayabilirsiniz.
    Almayı planladığınız makinalrı bir yerlerde bulup öyle değerlendirerek karar vermek pişman olmayı önler.

10. Tirebolu

Tirebolu Yeni Üye

Evde oturduğum bir ara aldım makineyi.Zaten geri gönderemedim.İlk avımda makinede küçük çizikler olmuş.Boşuna göndermeyeyim dedim.Dün tekrar 035 lik misinamı sarıp indim sahile.Yalnız atış için klipsi açtığımda misina dökülüveriyor.tabi atarken misina bir yerlere takılıyor.Misinayı azalttığım halde dökülme yine oluyor.Misina kalitesi mi kötü, daha ince bir misina mı kullanmalıyım bilemiyorum...

11. Sponsorlu Bağlantılar

Sayfayı Paylaş