Anasayfa Kimler Online Bugünün Mesajları Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam > Sıcak Fırsatlar - İkinci El > Sıcak Fırsatlar ve İkinci El
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Sıcak Fırsatlar ve İkinci El Sıcak Fırsatlar ve İkinci El Bu Başlık Altında İkinci El Balık Avı Malzemelerinizi (Olta, misina, kamış, sahte yem, olta makinası ) Üyelerimiz Arasında Satabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-04-2013, 01:08 AM   #11
Aktif Üye

ambrosia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 57
Teşekkürleri: 5
11 Mesajı, 27 Teşekkür Aldı

Benzer ürünü ben geçen sene Bauhausdan 50 TL ye mi aldın. Birde hemen yanında Weber vardı o da 300 mü 500 mü ne idi. Ünlü biri de alışverişte idi bana farkını sordu (ucuz ile pahalının) bende...Biri mangar biri barbakü dedim..o ne demek dedi...ucuz alırsan mangal yaparsın, pahalısını alırsan eşe dosta barbekü yapıyorum dersin dedim...

Smoke tarzı mangalda bakmıştım ve tüpten varilden mangal yapma fikri de kafama yattı sonra vazgeçtim ama şezlongdan mangal çok yaratıcı cidden...

Mangalnız ne olursa olsun altın kural ızgarasının telinin etli (kalın olması) diye düşünüyorum..
ambrosia isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-04-2013, 23:16 PM   #12
Aktif Üye

jacksoonn007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 21
Teşekkürleri: 1
1 Mesajı, 1 Teşekkür Aldı

küre mangallar benim pek hoşuma gitmiyor hem kullanıış açısındanda pek raiş değiller dışı çabuk atabiliyor ve kapağını kolay kolay kapatamıyorsun çünkü kapatınca et haşlama gibi oluyor ve ete ne olursa olsun azda olsa damlayan yağlardan az bi tutuşmada is kokusu sindirebiliyor
asimserkan@hotmail.com

jacksoonn007 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-11-2013, 10:15 AM   #13
Kıdemli Üye

sabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 18
Teşekkürleri: 90
24 Mesajı, 33 Teşekkür Aldı

Katlanır Mangal 26.90 TL'ye

Bence budur.

sabora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-11-2013, 15:51 PM   #14
Aktif Üye

Horozbina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 44
Teşekkürleri: 70
249 Mesajı, 559 Teşekkür Aldı

Küre ve tam kapanan mangalların en önemli avantajı pişirme sırasında kapağının kapatılarak ete veya balığa is kokusu vermek. Tütsülenmiş yiyeceklerden hoşlananlar için öneririm. Ben levrek olsun çipra olsun mutlaka tütsü lezzeti veririm.

Kapatmanın diğer avantajı içerisi fırına benzediği için daha çabuk pişme ve dolayısı ile etin veya balığın suyunun kaçmamasını sağlıyor.

Yukarıdaki mangalda bu işi sağlayabilirsiniz ancak hava akışını tam kesemediği için bu tür mangalların diğer önemli özelliği sağlanamaz. O da akan yağın tutuşması.
İçeri hava girişi kapatma sonrası kesilen mangallarda damlayan yağ içeride yeterli oksijen olmadığı için tutuşup yanmaz, dolayısı ile sizin yemek de alevle yanmaz.
Bunların hem lav taşı hem odun kömürü kullanılabilen tipleri de var, 500 Tlden başlar 1000 i geçer.

Ayrıca linkteki mangal ve benzerleri bu işin stellasıdır. Kömür kullanılmaz ancak hiçbir mangalda beceremeyeceğiniz lezzetler elde etmek mümkün. Bunlarda pişireceğiniz antrkot, kuzu böbrek yatağı, kalkan, levrek, bonfileyi hiçbir kömürlü mangalda elde edemezsiniz.

BAUHAUS İnş.Mlzm. ve Ev Gereçleri Ltd.Şti. Weber E 320 Premium Siyah Gazlı Mangal

Horozbina isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-11-2013, 23:06 PM   #15
Üye

kekadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 7
Teşekkürleri: 9
23 Mesajı, 42 Teşekkür Aldı

bi biz yiyemedik bu levrekleri,yengeçleri.börtü böcekleri.. komşu hacı abi bile yedi kurbanlık niyetine. kınıyorum ve mangal almaya gidiyorum.

kürküyırtıkkelkörkirpi

kekadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-12-2013, 02:28 AM   #16
Aktif Üye

alganiresidence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 9
Teşekkürleri: 19
21 Mesajı, 24 Teşekkür Aldı

Alıntı:
TEKNOTURK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayırlı pazarlar herkese,

Mangalı görünce burada paylaşayım istedim. Bir eli oltada bir eli mangalda insanlar olarak

Mangalın linki Burada 249 lira görünmekte.

Ümraniye Praktiker'de 111 tl'ye satıldığı haberini öğrendim.

Ürün alman malı ve bu da üretici sitesi linki Kugelgrill - kugelgrills - holzkohlegrills - GRILL-CHEF

Erkan çım böyle fabrıkasyon ürünlere bu kadar para vermek günah en fazla bır sezon kullanırsın . cok mangal yakıyorsan yakınındakı bır sanayı ye gıt kendın yaptır en fazla 100 tel verirsin omurluk olur ben yaptırdım 4 senedır kullanıyorum banamısın demıyor...

alganiresidence isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
111, 249tl, 52cm, fırsat, için, küre, mangal, tekerlekli, tl, yerine

Seçenekler
Stil