Anasayfa Kimler Online Bugünün Mesajları Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam > OLTA ve MALZEMELERİ > Makineler, Olta Makaraları Özellikleri İle açıklamaları
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Makineler, Olta Makaraları Özellikleri İle açıklamaları Bilyeli ve bilyesiz makinalar.. Önden yada arkadan kalamalı.. 30 luk küçük, 50 lik orta 65 lik büyük kafalı olanları da var. Kamışımızın vazgeçimez tamamlayıcısı... Tatlı su için ayrı tuzlu su için ayrı. Hatta kıyı ve tekne içinde ayrı ayrı, çıkrık tipleride var. Ucuzundan pahalısına, herkese hitap eden makinalar hakkındaki tüm paylaşımlar için buradan buyrun.

Sayfayı Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-10-2010, 21:18 PM   #1
Yeni Üye

Konular: 1
Teşekkürleri: 0
0 Mesajı, 0 Teşekkür Aldı
Lightbulb Yardım lütfen ÖNDEN KALAMALI MAKİNA İÇİN MİSİNA SARMA NASIL OLUR

önden kalamalı bir makinam var ama bu makinaya misinayı bağlayamıyorum ne yapsam olmuyor her defasında bir yerinden dışarı çıkıyor sabit bir şekilde sarıp açamıyorum resimlerle yardım edebilecek varsa sevinirim
jackb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-10-2010, 21:20 PM   #2
Yeni Üye

başlığı yanlış yazmışım sorry önden kalamalı olacak
Alt 04-10-2010, 21:24 PM   #3
Üyelik İptal

Konular: 9

önden arkadan kalama fark etmez.

makaranın yerina tam oturduğundan emin ol

kalamayı sık

makara telini aç

misinayı makaraya bağla ( misina ucuna boşta 2 düğüm at makaraya normal 2 düğümle bağla)

makara telini kapat

misinayı 2 metre kadar uzağa kot

makaraya gelen misinayı bir bezin arasına koy ( misina gevşek sarmasın)

makaranın kolunu çevirerek misinayı sar.

kolay gelsin
haydibalıga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-10-2010, 21:25 PM   #4
Üyelik İptal

Arifler anlamıştır

Alıntı:
jackb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
başlığı yanlış yazmışım sorry önden kalamalı olacak
Alt 04-10-2010, 21:58 PM   #5
Yeni Üye

Alıntı:
haydibalıga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
önden arkadan kalama fark etmez.

makaranın yerina tam oturduğundan emin ol

kalamayı sık

makara telini aç

misinayı makaraya bağla ( misina ucuna boşta 2 düğüm at makaraya normal 2 düğümle bağla)

makara telini kapat

misinayı 2 metre kadar uzağa kot

makaraya gelen misinayı bir bezin arasına koy ( misina gevşek sarmasın)

makaranın kolunu çevirerek misinayı sar.

kolay gelsin

hocam emeğine sağlık hoş anlatmışsın da biraz daha detaylı anlatsan ben acemiyim yeni aldım oltayı ama bi türlü beceremedim ya da resimli anlatımla gösteren bir site falan varsa verebilirsen sevinirim
Alt 04-10-2010, 23:00 PM   #6
Üyelik İptal

En mantıklısını yap malzemeciye misina sardır. Hem misinayı ucuza getirirsin hepde görsel öğrenmiş olursun
Alt 05-10-2010, 00:03 AM   #7
Yeni Üye

Alıntı:
En mantıklısını yap malzemeciye misina sardır. Hem misinayı ucuza getirirsin hepde görsel öğrenmiş olursun
teşekkür ederim
Alt 06-10-2010, 23:54 PM   #8
Üye

Konular: 8
Tuğrul abi detaylı bir şekilde anlatmış, mademki anlamadınız bende anlatılanları resimleyeyim. Umarım bir faydamız dokunur.

MAKINAYA MISINA SARMA

- Boş makinam olmadığı için resimleri misina sarılı olan bir makina üzerinde çektim, makinanın üzerinde halihazırda sarılı olan misina mavi renkte, saracağımız ise beyaz renktedir.

- Öncelikle normalde kapalı olan makinanın telini açık konuma getiriyoruz. NOT : Makinanın teli resimdeki daire içerisinde gösterdiğim kısımdır.

- Sonrasında misinamızı sırayla oltamızın halkalarından geçiriyoruz.

- Misinanın bütün halkalardan geçtiğinden emin olduktan sonra sıra geldi misinayı makinaya düğümlemeye. İsterseniz sitemizdeki düğümler,bağlar konusundan araştırarak istersenizde kendi bildiğiniz gibi misinayı makaraya bağlıyoruz. Ben misina belli olsun diye oraya kurdele gibi bir düğüm attım sakın sizde böyle yapmayın

- Attığımız düğümün sağlamlığından emin olduktan sonra, makinanın telini resimde görüldüğü gibi kapatıyoruz. Eğer herşey normalse misina, makina telinin en alt kısmındaki misina yatağından geçiyor olmalı.

- Sonrasında yanımıza yardım edebilecek bir kişi buluyoruz, ve eline bir bez tutuşturarak makaradan gelen misinayı bu bezin içinden geçiriyorsunuz. Ve oltayı elinize alıp misinayı oldukça sert bir şekilde dolamaya çalışıyorsunuz

İşte bu kadar basit

Umarım faydam dokunmuştur, hayırlı akşamlar..

KILLtoLIVE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-10-2010, 23:59 PM   #9
Üyelik İptal

Genç Oltacı Kardeşim.Arkadaştan evvel ben teşekkür edeyim. Eline sağlık
Fotorafları net olanlarla değiştirirsen pek çok yeni başlayan kardeşimiz istifade edecektir.

Sağolasın.

Emek taktir edilmeli.

Alıntı:
KILLtoLIVE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tuğrul abi detaylı bir şekilde anlatmış, mademki anlamadınız bende anlatılanları resimleyeyim. Umarım bir faydamız dokunur.

MAKINAYA MISINA SARMA

- Boş makinam olmadığı için resimleri misina sarılı olan bir makara üzerinde çektim, makinanın üzerinde halihazırda sarılı olan misina mavi renkte, saracağımız ise beyaz renktedir.

- Öncelikle normalde kapalı olan makinanın telini açık konuma getiriyoruz. NOT : Makinanın teli resimdeki daire içerisinde gösterdiğim kısımdır.

- Sonrasında misinamızı sırayla oltamızın halkalarından geçiriyoruz.

- Misinanın bütün halkalardan geçtiğinden emin olduktan sonra sıra geldi misinayı makinaya düğümlemeye. İsterseniz sitemizdeki düğümler,bağlar konusundan araştırarak istersenizde kendi bildiğiniz gibi misinayı makaraya bağlıyoruz. Ben misina belli olsun diye oraya kurdele gibi bir düğüm attım sakın sizde böyle yapmayın

- Attığımız düğümün sağlamlığından emin olduktan sonra, makinanın telini resimde görüldüğü gibi kapatıyoruz. Eğer herşey normalse misina, makara telinin en alt kısmındaki misina yatağından geçiyor olmalı.

- Sonrasında yanımıza yardım edebilecek bir kişi buluyoruz, ve eline bir bez tutuşturarak makaradan gelen misinayı bu bezin içinden geçiriyorsunuz. Ve oltayı elinize alıp misinayı oldukça sert bir şekilde dolamaya çalışıyorsunuz

İşte bu kadar basit

Umarım faydam dokunmuştur, hayırlı akşamlar..
Alt 07-10-2010, 00:18 AM   #10
Üye

Konular: 8

Alıntı:
Genç Oltacı Kardeşim.Arkadaştan evvel ben teşekkür edeyim. Eline sağlık
Fotorafları net olanlarla değiştirirsen pek çok yeni başlayan kardeşimiz istifade edecektir.

Sağolasın.

Emek taktir edilmeli.
Ben teşekkür ederim abicim. Malesef fotoğraf makinam olmadığı için resimler cep telefonu çekimi, cuma gününe fotoğraf makinam gelicek kargo ile. Geldiği zaman resimleri yenileriyle değiştirebilirim.

Hayırlı akşamlar.

KILLtoLIVE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil