Anasayfa Kimler Online Bugünün Mesajları Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam > FLY İLE BALIK AVI > Fly İle Balık Avı ve Teknikleri (Fly Fishing)
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Fly İle Balık Avı ve Teknikleri (Fly Fishing) Fly Fishing e doğru ve emin adımlar ile başlamak için bu başlıktan faydalanabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31-05-2012, 02:12 AM   #1
Yeni Üye

tuncok1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 1
Teşekkürleri: 0
0 Mesajı, 0 Teşekkür Aldı
Standart Yeni Başlayana Öneriler

Foruma yeni üye oldum sayılrı. Fly Fishing tekniğine başlamak istiyorum. Şuan bildiğim hiç bir şey yok. sadece izlediğim videolar ve okuduğum bazı makaleler. bana bu konuda yardımcı olabilecek bütün arkadaşların mesajlarını merakla bekliyorum. özellikle 10 Haziran Pazar gününe kadar olanlarla ilgileniyorum. çünkü o gün nasipse Bursadaki Fuarda olucam ve gereken malzemelerimi alacağım. tabi eğer bu sistemle ilgili stantlar varsa. bu konuda yardımlarınızı acilen bekliyorum. Ne marka bir kamış, hangi ölcülerde, ne marka bir makine, fiyatlar nelerdir, misina ve ip çeşitlerini nereden bulabilirim. anlayacağınız bütün konularda yardımınız ihtiyacım var. şimdiden ilgilenen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. herkese rastgele.

tuncok1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2012, 07:51 AM   #2
Aktif Üye

Şemsipaşalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 21

Özhan bey aramıza hoşgeldiniz öncelikle Bursa daki fuarda sitemizin standıda olacak orada ilk elden size yardımcı olacaklardır şimdiden rastgele

Forumda Mesaj Yazma ve Türkçeyi Doğru Kullanma Kılavuzu

''İnsan Yazdıkları ve Söyledikleriyle belli olur.''

Şemsipaşalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2012, 10:09 AM   #3
Yeni Üye

teşekkür ederim Nihat bey. evet dediğim gibi şimdilik bir sıkıntı yok planlarıma göre fuarı yakalayabilecek gibiyim. fakat orada çok vaktim olmayacak pazar gelip akşam döneceğim. bu yüzden alabildiğim kadar bilgiye şimdiden ihtiyacım var. forumdaki FLY ustası olan abilerimize mesajlar attım ama henüz tarafıma dönen olmadı. belki buradan birazcık olsun bilgi alabilirim umuduyla konuyu açtım. hayırlısı. yinede ilginize teşekkür ederim.

Alt 31-05-2012, 11:25 AM   #4
Moderatör

agartan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 54
Teşekkürleri: 84
1.058 Mesajı, 1.787 Teşekkür Aldı

Hoşgeldin Özhan,
Fly bu işin en üst seviyesidir.
Tavsiyelerle vs nereye kadar faydalı olunabilir ki?

Nerelerde avlanmayı planlıyorsun?
Dere mi, göl mü, deniz mi?
Her biri için farklı özellikte bir takım gerekecek..

Şeref
İstanbul
0 RH+
1965

Foruma fotoğraf yüklemek için "imageshackuploader

Stop Wishing, Go Fishing

agartan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2012, 11:41 AM   #5
Moderatör

Focaiano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 73
Teşekkürleri: 61
144 Mesajı, 220 Teşekkür Aldı

Şeref abiye katılıyorum fly bu işin sanatıdır diyebiliriz, hazır yemlerle orta seviye bi takımla başlayıp ilerlemek en mantıklısı, sitede güzel bilgiler bulunuyor iyice araştırmanız lazım.
İstanbul & Bursa

Açmış olduğum konularım

''Avlayacaksan en zayıf geyiği avla, çünkü sağlam olanlar yeni neslin devamını sağlayacaktır.''

Bir Kızılderili Atasözü

Focaiano isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2012, 17:29 PM   #6
Kıdemli Üye

lost_zombie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 105
26 Mesajı, 69 Teşekkür Aldı
Standart .

Fly dilince abarttığımı sanmıyorum ama ustalıktan üstadlığa geçişle yapılır diyebilirim.Bu benim görüsüm tabiki.
bence hiç birsey bilmeden pratik yapmadan anlatılarak öğrenilecek birşey değil.Videolarda bende izliyorum çokta ilgimi çekiyor, ama öyle indiana jons gibi hareketler yapmak pekte kolay gelmiyor bana.
GRAFİKER
YAŞ 47
İSTANBUL

Orfoz, lagos kurtuldu / lüfer için kara göründü / şimdi eyleme katıl / göster gücünü http://bit.ly/nUQuAr

lost_zombie isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2012, 20:45 PM   #7
Yeni Üye

öncelikle teşekkür ederim. evet çok farklı alanlar var. ben denizlide ikamet etmekteyim yani deniz ile aramda epey mesafe var. ama çevremde çok sayıda akarsu, göl ve baraj gölü mevcut. benim amacım spor yapmak. avcılık bahane. daha önce 15 yıl Marmaris'te yaşadım yani deniz balıkçılığı ve kıyı balıkçılığında da oldukça deneyimli sayılırım. Öğretmenlik yapmaya başladığım için Marmaris'ten ayrılmak zorunda kaldım ama balıkçılıktan kopamıyorum. artık tatlı su balıkçılığına başladım. her türlü bilgiye ihtiyacım var ama ağırlık akarsu ve göl üzerine olacak. kamış boyutu ve makine önemli. siz deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız ben kendime göre bir pay çıkarmaya çalışacağım. cevap yazan yazmayan herkese çok teşekkür ederim. bir gün bir yerlerde buluşmak ümidiyle.

Alt 05-06-2012, 10:30 AM   #8
Yeni Üye

sanırım konu hakkında ayrıntılı yorum yapan olmayacak ama ben bir kez daha esas hedefimin dereler ve göller olduğunu belirtmek isterim. bu meralarda ne tip bir kamış hangi ölçülerde olmalı makinesi ne tip olmalı bu konularla ilgili cevap yazabilen olursa sevinirim aksi takdirde pazar günü fuarda danışacağım sanırım. ilginize teşekkürler.

Alt 18-06-2012, 22:56 PM   #9
Aktif Üye

A.Bülent KUTLUCA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 42

sevgili dostum hamdi telefon ederek konu hakkında bilgi vererek sizi bana yönlendirdi,bu platformda çok kıymet verdiğim dostlarım var ve bu platform benim için çok değerli,bu nedenle uzun bir aradan sonra bu konuda ilk olarak size her türlü desteği vereceğime emin olabilirsiniz,pm olarak mesajlarınıza cevap verdim kontrol edin ve vira bismillah diyelim

Fly Fishing Educator

flykutluca@gmail.com

A.Bülent KUTLUCA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-01-2013, 15:10 PM   #10
Yeni Üye

anadolufisherman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 2

Alıntı:
lost_zombie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Fly dilince abarttığımı sanmıyorum ama ustalıktan üstadlığa geçişle yapılır diyebilirim.Bu benim görüsüm tabiki.
bence hiç birsey bilmeden pratik yapmadan anlatılarak öğrenilecek birşey değil.Videolarda bende izliyorum çokta ilgimi çekiyor, ama öyle indiana jons gibi hareketler yapmak pekte kolay gelmiyor bana.
sayın saydıdeğer abim söylediklerine harfiyen katılıyorum fly olta artık bu işte en yüksek mertebe makam demek benim için.
ayrıca yapmış olduğunuz indiana johns benzetmesi konuya cuk diye otyurmuş resmen

rastgele
anadolufisherman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
başlayana, yeni, Öneriler

Seçenekler
Stil