Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

01.01.2013 LEVREK RAPORU.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında tuna55 tarafından paylaşıldı.

1. tuna55

tuna55 Aktif Üye

Yeni yıla uykuda girmenin sonrasında 03:30 da gelen telefonla uyanmıştım. Buluşma noktasında zamanında olamadığım için uyuya kaldığımı anlayan Ümit abim bir an önce buluşacağımız yere gelmemi söyledi. Hazırlıklarım tamdı ve 10 dakika sonra araçtaki yerimi aldım. Yılbaşı akşamı yüksek alkollü sürücülerin çokça olacağını varsayarak düşük hızla 05:30 da Yakakent'teki avlağımıza ulaştık lakin kimse tarafından bilinmediğini sandığımız avlağımızda 2 kişi oltalarını su ile buluşturmuştu. O bölgeden ayrılıp 2'şer saat 3 ayrı bölgede denemeler yaptık ama sonuç alamadık. Rüzgar öğleye kadar hafif dağ yeli esti öğle saatlerindede poyraza döndü. Son olarak bir avlağı 13:00'a kadar deneyip sonuç alamazsak dönmeyi planlıyorduk. 12:30 a kadar takip bile alamadık sonrasında bir çay molası verildi bardaktaki çayın sonlanması sonrasında av arkadaşlarıma siz boşa yorulmayın birazdan balığı alıp sizi çağırırım dedim. Sözlerim tamamıyla şaka amaçlıydı. Denizin kenarına inip atışlarıma başladım 4. atışta 6 metre sağımda yer alan kayanın arasından biniverdi oltaya, 2 dakika uğraştan sonra dalganında etkisi ile kayanın arasından süzülerek kıyıdaki yerini aldı. Ağırlığı sonrasında yaptığım ölçümde 2050 gr geldi. Şaka gerçek oldu balığı gören arkadaşlar kıyıdaki yerlerini alıp atışlara başladılar. 1 saat içerinde rapalamı 2 levreğe daha takmayı başardım ama kıyıya almak mümkün olmadı. Kaçan ilk balık uzak mesafede bindi kalamadanda epey misina sarmasına rağmen kurtulmayı başardı, 2. si ise 10mt kadar mesafede sahteye bindi biraz uğraştan sonra tor mesafesine ulaşamadan yanlayıp ağzındaki sahteden kurtulmayı başardı. Bıkmadan atışlara devam ettim 2. levreklede tanışmak nasip olacakmışki 1. balığı aldığım bölgede sahteme saldırdı fazla uğraştırmadan kıyıya kadar geldi dalganın şiddeti ile taşlıkta uzanmış duruyordu. Balığı almak için eğildiğimde arkadan gelen dalga kasık çizmesi olmasına rağmen düzel bir duş etkisi yarattı Son balığımda 1210 gr geldi. İlerleyen zamanda Ümit abi 5 adet balığı kaçırmasının ardından 3 kg. üzeri olduğunu düşündüğüm paşayı ustalıkla kenara aldı. Gün batımına kadar denemelere devam ettik ama ne gelen vardı ne giden Avımızı sonlandırıp dönüş yolunu tuttuk ve sağ salim evimize ulaştık. Fotoğraflar yanımda makina olmadığı için telefonun vga kamerası ile çekilmiştir. Fotoğrafsız bir rapor açmaktansa bu şekilde açmanın daha doğru olacağını düşündüm. Daha iyi avlar yaşamanız dileklerimle.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lorel

lorel Aktif Üye

Tebrikler Tuna,balıkların çok güzel.Her zaman rastgelsin.

4. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Bereketli avlarınızın devamını dilerim.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Tuna
    Güzel bir av olmuş.
    O kadar levrek taktırıp kaçırmak bana çok adrenalinli geldi.
    Ne hırs yapılmıştır, ne kahırlar yaşanmıştır kimbilir..
    Her zaman rastgelsin

6. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Tebrikler Karadenizin Levrekleride Maşallahı var.

7. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler 2013'e bereketli başlamışsınız devamını dilerim.

8. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tuna tebrik ederim devamlarını dilerim.

9. KORBEY

KORBEY Yeni Üye

Tebrikler:harika:

10. tuna55

tuna55 Aktif Üye

Teşekkürler İlyas Abi, daha iyilerinin oltanda olması dileklerimle.

11. tuna55

tuna55 Aktif Üye

Teşekkürler Mahmut abi, sizede bereketli ve keyifli avlar dilerim.