Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

01-11-2012 Uzun olta Avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında shimano tarafından paylaşıldı.

1. shimano

shimano Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar bu zamana kadar hayatımda hıc uzun olta deyeyimim olmamıştı dun 01-11-2012 tarıhının sabahında arkadasım benı bı anda arıyarak balıga cıkmak ıstermısın dedı bende dogal olarak hemen gelıyorum dedım :) apar topar gıyınıp solugu kartal balık halınde aldık lakın burda zargana fıyatları almıs basını gıdıyordu 1 kılo zargananın fıyatı 50 tl ıle 70 tl arasında ıdı bıraz bakındıkdan sonra yapıcak bırsey yok dedık ve 1 kılo zargana aldık apar topar halden cıktıkdan sonra teknenın yolunu tuttuk hava ınanılmaz guzeldı arkadasım bugun ıcın cok umutlu ıdı bır gun once lufer famılyası bızım buralarda baya gezınmıs ve bır cok teknenın yuzunu guldurmustu kısa bı sohbetden sonra kendımızı teknenın onunde bulduk apar topar teknenın ıplerıni cozerek vira mısmıllah dedık 10 dakka gecmeden arkadasım ılk luferı almıstı bende hala tık yoktu arkadasımın tuttugu luferıne bakarken bianda oltamda luferın o guzel kafa atıslarını hıssederek hızlıca cekmeye basladım ve benım ıcın sezonun ılk luferı olmustu cok mutluydum cunkı ılk uzun olta deneyımımdı hemen 2 yemlerımızı hazırlayarak tekrar oltalarımızı suya gonderdık 15 dakka gecdıkden sonra 2 kez luferin kafa atıslarını oltamda hissettim hızlıca cekmeye basladım tam tekneye almaya calısırken bı anda lufer su ustu yaptı son bı cırpınmayla ıgneden kurtulmayı basardı bu durum can sıkmıstı benım ıcın ama sevındırıcı haberde denızde hareketlılık vardı apar topar yemımı tazeleyıp tekrardan lufer gelmesı ıcın beklemeye baslamıstım aradan 15 dakka gecmeden tekrardan o guzel vurusu oltamda hıssettım bu sefer luferı mumkun oldugunca su ustu yapmamaya calıstım tatlı bı cekısle 2 luferımı almıstım bu sefer kacırmamıstım denız cok hareketlı ıdı etrafımızdakı herkez lufer alıyordu herkezın yuzu guluyordu aksam saat 17:00 kadar bekleyerek toplamda 18 adet arkadasımla bırlekte lufer almıstık.bu guzel anların fotolarınıda sızınle paylasıyorum herkeze rastgelsin..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Vural
    Teknenin güzel tarafı da bu işte.
    Kıyıdan bu kadar çok lüfer yakalamak imkansıza eşdeğer.
    Çok güzel av olmuş, zarganaya verdiğiniz paraya da deymiş..
    Her zaman rastgelsin

4. shimano

shimano Daimi Üye

evet seref abi teknenın zevkı apayrı , zarganaya verdıgımız parayada deydı cok sukur ..