Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

02.02.2011-Buzz Gibi Havada Güzel Bir Av

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında balıkoltası tarafından paylaşıldı.

1. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Dün sabah Erdem ile 06.15 gibi buluştuk, yoldan Furkanı da aldık ve 06.45 gibi merada olduk. Gittiğimizde hava hafiften aydınlanmıştı. Nasıl olur bu , bu işte bir gariplik var derken :p oltaları açtık, rapala bedenleri hazırlanıp rapalalar oltaya takıldı. Yoldan aldığımız poğaçalar çay eşliğinde yenildi.
    O sırada yandaki balıkçının oltasına ufak bir karabaş martı takıldı. Hemen el attım, sorunsuzca misinadan kurtardım ve doğasına iade ettim . Çok seviyorum bu tavukları:D
    İlk oltamı attım, o ne...Örgü misinam son hız elimden gidiyor. Tutmaya çalıştım tutamadım. Kafamı kaldırıp ileri baktığımda iri bir karabatağın misinaya takıldığını gördüm, görür görmez de nasıl becerdiyse incecik örgüyü gagasıyla kesti ve benim takım sulara gömüldü.
    Ava iyi başladık diyip birazda söylenip içimden tekrar takım hazırladım.
    Tekrar oltamı uzaklara gönderdim. Geçen karabataklara biraz daha dikkat ederek ava devam ettim.
    Çok soğuk geçen bir haftadan sonra acaba hala çinekoplar buralarda mıdır diye düşünürken oltamdaki ağırlığı hissettim, balık atladığı an makinenin topuzu elimden kaydı. :D
    Balıklar hala ordaydı ve yavaşça sararak ilk balığımı kovama gönderdim.
    Derken arkadaşlarda balıklarını çekmeye başladılar. Ortalık hareketlenmişti.
    Sabah balığında 2-3 er parça aldıktan sonra balık seyreldi lakin gün içinde aralıklı olarak yapmaya devam etti. Akşam suyunda biraz bollaştı, akşam ezanının okunmasıyla ise tamamen kesti.
    Dünkü avımızda 9 cm civarında iri sahte yemler ile çalıştık. Ufaklar pek iş görmedi. Bu mevsim için gayet iyi sayılabilecek kadar balığımızı almıştık. Kovamda 22 parça sarıkanat-çinekop vardı.

Takımlar:
    Shimano Aspire 4.50 teleskopik surf kamış
    Shimano Power Aero Fliegen makine
    185-200 gr kurşunlar
    0.25 mm. Fluorocarbon misinadan rapala bedeni
    8,5-9 cm. Strike pro-Maria Princess ve Yo-zuri Crystal Minnow çeşitli renkte rapalalar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Birol abi ne yapıp edip kısmetinizi çıkartıyorsunuz valla daha iyilerine rastgele :)

4. Volkan

Volkan Daimi Üye

Tebrikler Birol. Biz bırak tutmayı, daha tadına bakamadık lüferin :)

5. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Birol. Güzel balıklar. Bu havada cesaret ister boğazda olta sallamak. Hak etmişsin her bir balığı. RAsgele.

6. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Teşekkürler Selahattin. Evet bu aralar havaları kollayıp seyrek de olsa yaptığımız avlarda boş dönmüyoruz çok şükür.Bakalım nekadar daha sürecek bu rapalacılık:p
    Rastgele.
    Teşekkürler Volkan. Lüferin bende tadına bakamadım bu sene, çok seyrekti ve oltama da gelmedi. Sarıkanatlarla idare ediyoruz ama:)
    Teşekkürler Ozan Bey. Hava gerçekten soğuk. Yerler sabah bembeyazdı. Ama balık zevki insana soğuk havayı hissettirmiyor sizde bilirsiniz.
    Rastgele.

7. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Tebrik ederim sevgili Birol,çok güzel avlar yapıyorsunuz,kısmetiniz daim olsun.:)

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bu soğukta av yapmak hiçte kolay değil. Tebrikler Birol :)

9. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

tebrikler birol,:harika::harika:
    martıyıda furkanın kovasına koyucaktın orda takılırdı,.:D:D

10. dede

dede Aktif Üye

tebrikler birol güzel av olmuş tüm ekibi kutluyorum elinize emeğinize sağlık afiyet olsun avınız daim olsun

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Tebrikler Adaş, çok güzel bir av olmuş.