Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

04-02-2013 abilerimle lüfer avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında avcihan tarafından paylaşıldı.

1. avcihan

avcihan Aktif Üye

Bugün ayvalığa geri dönüş yolculuğum olsada akşamdan Mustafa abimi aramış sert lodos olduğunu konuşmuş
    ve sabah için sözleşmiştik.Sabah Mustafa abimden biraz geçte olsa meraya vardım uğurlu kayamdan
    at-çeke başladım :) .Saat 6 ya yaklaşırken muhabbet arasında ilk balık sahteye atladı.kısa aralıklarla havada
    uçanlar kayalardan kaçanlar olsada üç beş derken balıklar kovayı doldurmaya başladı . geçmiş avlarda
    hiç bu kadar çok balık olmamıştı ve genelde gün doğunca balık kesiyordu ki bugünde keser gibi yaptı tam güneş
    doğduğunda öyle olunca Mustafa abime dönüp '' son kez atayımda değiştireyim şu sahteyi'' dedim ve
    sahte kıyıya 3-4 metre uzaktayken balık biniverdi oltaya ama bu lüfer değildi.Ufak bi şaşkınlıkla palamutu
    atıverdim kovaya tabi değiştirmedim sahteyi :).Mustafa abinin kayaların arasına düşen balıklarla boğuşması
    görmeye değerdi :D. Balık keser gibi yaptığında her '' balık iştahsız zaten'' , '' yunus girdi yunus'' vb. dediğimde
    balık biniveriyordu oltaya
    tabi bu durum hem makara konusu olmuştu hemde dahada bi eğlendirmişti bizi.Tek sıkıntı arada
    birbirimizin oltaları çekmemizdi.Bu arada biraz geçte olsa Erhan ve diğer Mustafa abide meraya geldiler.Onlarda
    nasiplerine düşen balıkları teker teker
    almaya başladılar.Tabi ikide bir çalan telefonum biraz canımı sıksada keyfimi kaçırmaya yetmedi ama artık
    gitmem gerekiyordu ve saat 10 gibi Uğurlu Kayamı bırakıp Abilerime rastgele diyerek geri döndüm.

Kullanılan kamış:Okuma alumina 2.58 10-40 gr
    Kullanılan makina:Shimano aernos 3000SFA
    Misina:Remixon Fusion 0.20mm

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Koymayın bu raporları arkadaş delirtecekmisiniz bizi gece gece :) uykumu kaçırdınız.
    Zevkin tavan yaptığı anları tahmin edebiliyorum adamın gözü döner.
    Ellerinize sağlık maaşallah devamını dilerim.

4. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Abi hemşeriler çalışıyor ellerine sağlık.Süper av olmuş...Çok sevindim adınıza umarım daha güzel avlara imza atarsınız.
    Selamlar.....

5. marmarislife

marmarislife Üye

maşallah müthiş bir av olmuş.daha iyileri gelir umarım.ayvalıkta balık çoksa oraya geleyim bari ben bodrumda gökovada hiçbirşey yok :)

6. mustafaonur

mustafaonur Aktif Üye

kardeşim benim bu avı yanıbaşımda yapmış olsanda foto,sanki ilk defa görmüşüm gibi keyif verdi.tebrik edip devamını diliyorum :) ama böyle av kaç yılda bir olur allah kerim.kofana adayı o koca koca gözlerini açmış keratanın üstündeki badem sahte kendini ıspatlamış oldu bugün her çantada olması lazım.
    çabuk dön ayvalıktan :) o kayanın üstüne ''cihanın kayası'' yazmayan mustafa onur olmasın :)

7. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

8. hüseyin2

hüseyin2 Aktif Üye

Maşallah, şahane lüferler, tebrik ederim.Ben Tekirdağlıyım, memlekete gidesim geliyor valla, tabii oradan da ver elini Çanakkale.Balık sevdası böyle bişey galiba.İskenderunda bu şekilde avlar olmuyor, keşke olsa.Ben genelde kofana avına gidiyorum, o da az.Bogazdan geçenlerin bir kısmını bırakın olurmu akdenize gelsinler, biz de nasiplenelim. :) Rastgelsin, bizim oralara selamlar.

9. hüseyin2

hüseyin2 Aktif Üye

Merak ettim , oralarda 3-4 kg. civarlarında kofana çıkyormu?

10. sinoplu57

sinoplu57 Üye

Av ekipini tebrik ediyorum.Gerçekten harika bir av olmuş bu soğuk kış günlerinde. :harika:

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Cihan
    Giderayak iyi bir av olmuş.
    Şimdi sırada Ayvalık levrekleri var değil mi? :)
    Her zaman rastgelsin