Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

04.12.2011 saroz at-çek balık avı macerası (3)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mrtsezal tarafından paylaşıldı.

1. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

2 haftadır gittiğimiz ve elimiz boş dönmeden herseferınde hatırı sayılı buyuklukte balıklarla döndüğümüz saroz at-çek macerasının 3

.haftasınıda gerıde bıraktık,

Geçen haftakı kaçırdığım ve ne olduğunu göremedığim balıkların azında denıze giden 2 pahalı sahte ve orgu mısınadan

sonra,takımlarımızı bıraz daha kalınlaştırmak ve metrajını yükseltmek için hafta arası hayko kardesımle istoça gıttık ,

Remixondan sağolsun yücel arkadaşımız hesaplı bir örgü misina verdı bıze 0.20 mm,yeşil renkte,

Aynı zamanda sevgılı cahıt acun abinin geçenlerde sıtede paylaştığı daiwa benzerı rapture marka

Sahtelerden de 5 adet alarak,takım çantamıza koyduk ve gece saat 03.00 da ekıbımıze yenı katılan oguz arkadaşımızla birlikte yola

çıktık…saat 05.30 da meramıza vardık,bişeyler atıştırdık ve hazırlıklarımızı tamamlayarak o ulaşılması bıraz zahmetlı meramıza

vardık….bırde ne görelım 5 kişi bızım kayaları işkal etmış at çek yapıyor..,biraz moralım bozulmadı degıl cunkı oranın suyuna

alışmıştım 2 haftadır ,başladık koyun iç kısımlarına doğru mecburiyetten at-çek yapmaya,ılk 1 saat hiç vuruş almadık….al işte merayı

kaptırdık bugun balık alamayacağız derken benım makına başladı cırlamaya….sahte olarak burak abilerden aldığım 17 cm.lık rapture

yeşil sırtlı olan sahteyı kullanıyordum,balıkla oynaya oynaya kalamayı cırlata cırlata çektım balığı kayaların üzerine,oldukça iri bir torıktı

bu, hemen kısa bır vıdeo ve resım cekıp, at-çeke gerı döndük…..bu saatten sonra 1 saat yıne hiç vuruş alamadık eyvah sabah suyu

bıttı tek balıklamı dönecez derken…yan kayadan bır ses….ekıbe yenı katılan oguz kardeşım aldımmmmmmmmmmmm diye

bağırdı….hemen koştuk yanına yardıma,evet oltamıza 1 torık daha katıldı :D sahte olarak rapala max rap 13 kırmızı kafa takılıydı….

Bu balıktan 30 dk.sonra felandı hayko kardesımle yanyana atış yaparken bır aldım lafı daha duyuldu..ama bı aksılık oldu makına

uzerındekı mısına dolandı..sarmak ımkansız…hemen yardıma gıttım 2-3 çakallık yaptım ıdarelık düzelttim makarayı…ve hayko kardesım

de torıgıne kavuştu….kuyrugunu ısırdık lıvara yolladık onuda :D bu torıgıde gene rapture 17 cm.laser sardıne modelı ıla aldık…..daha

sonra yorulduk bırazdınlendık..ben ara ara at-çek yaparak yenı yüzdürme yontemlerı deniyordum….kenan mangalı yaktı ufak bır

atıştırma çay felan derken baktım saat 14.00 olmuş,dedım boşduranı allah sevmez,taktım max rapımı mavi fb kodlu olanı,oynuyorum

oylesıne ,oguz kardesım dedıkı murat olum kamışıma ugur böcegı kondu patlatıcam galıba birazdan balığı dedı….ve aradan 2 dakka

geçmedıkı benım kalama bır cızladı kı sormayın….bu seferkı çok mucadelecıydı…bellı bıraz buyuktu…balığı çekıyorum tam kıyılıycak

vızzzzzzzzzz fişekliyo…sag kayaya zıplıyorum..o sol kayaya gıdıyor ..ben oraya o buraya derken köşe kapmaca mükemmel bir

heyecanla cevam edıyordu,balığı gördüm suda çok yakışıklı bır torıktı….derlerya tam odun gibi :D yalan olmasın 10 dakıka kadar balığı

yorduktan sonra son bır hamle ıle acıga doğru fişekledı ama birden sankı balığın biyeri patladı gıbı oldu..etraf kan gölü,balık sırt ustu

ve gerı gerı bana gelmeye başladı ..hayatımda ılk kez böyle bişey gördüm…hiç kepçe bile kullanmadan kayanın uzerıne aldım ufaklığı…

tarttık evde tam 3.9 kg geldı….ınanılmaz keyıf aldığım bır avcdı bu,sonra geç oldu dönelım dedık,3 gibi avı sonlandırıp ıstanbulun

yolunu tuttuk….video ve resımlerı ekleyecegım…
    .
    herkese iyi avlar dilerim……..

[DM]xmroyi_saroz-kyyydan-at-cek-torik-avy-1_sport[/DM]

[DM]xmrp0c_saroz-atcek-toryk-avy-2_sport[/DM]

[DM]xmrp36_saroz-at-cek-toryk-3_sport[/DM]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Konu yarım kalmış :D Yanlışlıkla gönder e basıldı sanırım :D

4. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

vıdeoları beceremedım ..

5. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Hepinizi tebrik ederim arkadaşım, harika bir av olmuş niceleri rast gelsin. Darısı bizim de başımıza :)

6. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

sunay sende almışsın kısmetını:D çok sağol,yine beklerız denızden ziyarete :D

7. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Vayy vayy vayyy...
    Murat sabahtan beri gözüm yarı açık yarı kapalı isteksizce işlere ve önümdeki dosyalara bakıyor projelerin bunaltıcı havasında kurtulmak için bahane arıyordum..
    Bir baktım ahaa Artiz Murat ve ekibi yine yapmış yapacağını :eek:
    Kardeşim Anladıgım kadarıyla önceki rapordan sonra o avlak bakirliğini yitirmiş ama biraz kızsanız moraliniz bozulsa da yine oradan almışsınız alacağınızı hemde en katmerlisinden..
    Videolar müthiş hem göz hemde kulaga hitap ediyor..
    Hoş 3. videoda boynum döndü az bir şey ya o kadar olur.. :D
    Ekibin mutluluğu kesinlikle görülmeye değer, heyecan aksiyon on numara olmuş..
    17 cmlik rapturelerle ve kayıpsız olarak ta bu avın gerçekleşmesi ise dahada sevindirici..
    Çok teşekkür ederim bu güzel mutluluğu paylaştığın için..
    Ve canı gönülden tebrikler kardeşim..
    Şimdi Altıparmak yada şöyle 8-10 kg lık bi Azman Torik bekliyorum ekipten ben :D
    Tebrikler..
    ve hep rastgele Murat..

8. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

sagol abi,valla bıraz sabah moraller bozukdu gecenın 5 ınde bızım merada 4-5

kişi görunce:D ama olsun gene balıkları bız aldık..onlar evlerının yolunu tuttu...:D

video olayını da geliştircez...bırdahakı sefere ıyı bır kameraman bulcam,

3.9 kg geldı gçen haftakınden 100 gr fazla.....:D haftaya kısmetse daha ırılerını

tutar ve burdan paylaşırız,akşam suyunda başarılar :D

9. İsak

İsak Aktif Üye

Baba torikler almışsınız, tebrikler.

10. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

çok teşekkurler...sizlerede rast gelsin

11. sadi

sadi Aktif Üye

Tebrik ederim,yine güzel bi ava ekip olarak imza atmışsınız,harika :)
    Her ne kadar avlağınız işgal edilmiş olsada kısmetinize çok yakışıklı balıklar düşmüş.
    Ekip olarak heycan dolu herkes,videolardan bariz görülebiliyo.
    Paylaşımınızla bizide bu heyecana ortak ettiniz,emeğinize sağlık ;)
    Devamının daha iyi balıklarla gelmesini dilerim,kısmetiniz herdaim olsun..!