Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

05.04.2011-Boğaziçi'nin Çaça ve Gümüşleri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında balıkoltası tarafından paylaşıldı.

1. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Balık kırgınından sonra yaklaşık 1 aydır denizde kılçık bile kalmamıştı. 2-3 haftadır periyodik denemelerimizde de hiç balık tutamadan eve gidince sıkıntı basmıştı:p
    Baharın gelmesiyle klasik bahar avlarımızdan olan gümüşü denemek için evde mikroskobik gümüş çaparilerinden zorla 20 köstek bağladım. Ve dün sabah 09.00 gibi gümüş olacağını tahmin ettiğim meralarımdan birini denemek için soluğu boğazda aldım.
    Klasik meramda 1 tane bile gümüş yoktu. Moralim bozuldu tabii. Bir saat kadar uzaktan çapariyle istavriti denedim sonuç alamadım.
    Daha sonra mera değiştirdim. Yeni merada da uzaktan istavriti, yakından gümüş ve çaçayı denesem de sonuç yine sıfırdı.
    Tam eve dönmek için toparlanırken yandaki bir balıkçının çaparisine 3 tane çaça gelince eve gidipde napacam bari çaça tutayım:D dedim ve 0.12 bedene 8 li bir çapari dizdim. 40 gr. kurşunuda takıp çaça tutmaya başladım. 5-6 lı gelen balıklar ile bugünkü çaça tavanın hayalini kurmaya başlamıştım yavaş yavaş:rolleyes:
    Çaça çaparime bir tane gümüş gelince işin rengi değişti. Hemen evde hazırladığım 0.06 / 0.06 mm. - 15 no. iğneden mamül 8 li gümüş çaparimi taktım ve tabureme oturup asıl hedefim olan gümüşleri 3-5 er tutmaya başladım. Akşam 18.00 gibi kovamda yeteri kadar balık ile evin yolunu tuttum. Tavanın resimleri akşama :)

Takımlar:
    0.06-0.06 , 15 no iğneden , 8 li beyaz gümüş çaparisi
    0.12-0.10 , 11 no iğneden , 10 lu çaça çaparisi
    20-40-50 gr kurşun

Rastgele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Birol tebrikler çıtır çıtır almışsın balkları,:) bizim bursa da canlı gümüş altın gibi değerli, lüfer bir tek canlı gümüşe geliyor çünkü:) devamına rastgele..........

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Teşekkürler Oktay, sizin lüferlerde ağzının tadını biliyor demekki:)
    Rastgele.

5. magnificent

magnificent Aktif Üye

Buda rapor olsa gerek :)
    Bereketli olsun :)

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

DÜştüğümüz şu hallere bak... eee o kadar çinekop sarıkanat avından sonra müstehak bize :D

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Evet aynen bak bu da raporu:)
    Sağool.
    Olsun her balığın-avın ve mevsimin tadı ayrıdır. Bir çaça müdavimi olarak her baharda bu lezzeti tadarım. Belki av zevki olarak pek iyi değil ama mükemmel bir lezzet.

8. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tebrikler Birol, Yumurtalı Çaça'ya bende bayılırım, gerçekten apayrı bir lezzeti var bu balığın, kepçeye gelsede bol bol yesek...

9. hook

hook Üye

boğazda bu hallere düştü ya .. neyse baya var bunada şükür

10. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

vaybe kaç gündür senden rapor bekliyodum eee hiç balık yokken bile bizi rapora alıştırdınbe dostum bogazın heryerinden balık çıkarma özelliğinede sahipsin bu raparunda çok güzel ama ben dişli raporu beklemeye devam edecem bi gelişme olursa haber bekliyom kardeşim rasgele afiyet olsun çok güzel duruyolar aynı rapala gibi:)))

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Teşekkürler Gökhan Bey. Benimde 2 haftadır burnumda tütüyordu bu balık. Şuan kepçelik balık yok, balık seyrek ve dipte. 2 haftaya bollaşırlar sanıyorum.
    Bu sene gırgırlar ciddi kıraça katliamına devam ettikleri için iri istavritte de sıkıntı mevcut. Baharda az da olsa yapar sanıyorum yinede ama bol olacağını sanmam.
    Teşekkürler Sedat.
    Sendede fena halde balıksızlık sendromu başlamış benim gibi ama sen azimle dişliyi bekleyeceğim diyorsun anladığım kadarıyla:D
    Bu sene galiba 2 hafta kadar geç başlayacak balıklar su hala kış suyu gibi. Beklemeye devam yani..
    Rastgele.