Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

05-05-2013 Dişlileri.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında trakonya79 tarafından paylaşıldı.

1. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Arkadaşlar merhaba herkese iyi forumlar.

4 mayıs dişli avından sonra 5 mayıs pazar günüde dişli avı yapmak farz olmuş idi.

pazar sabah saat 04.00 sularında uykum kaçtı ve bir saat kadar yatakda bir o yana bir bu yana yatak sardıktan sonra,saat 05.00 gibi arkadaşım hakanı aradım ve 05.15 gibi buluşup takxi ile av bölgemize doğru seyahat etmeye başladık avlağımıza vardığımızda hava oldukça sisli idi aşırı bir soğuk yokdu,

saat 05.45 gibi henüz şehir ve deniz uyurken oltalarımızı açmaya başladık,

saat 06.15 sularında kuzenim eser ve dün forumdan tanıştığımız (ismini vermek istemiyorum) değerli bir kardeşimiz bize katıldı böylelilke bermuda şeytan dörtgenini kurduk :D

yaklaşık yarım saat sonra selçuk arkadaşımızın katılımına,ilerleyen saatlerde sırası ile oktay kardeşim,hasan kardeşim ve iki arkadaşınında iştirakleri ile bir anda 9 kişi olduk :eek: :eek: :D :D

sıra ile kamışlar kınlarında çıkartıldı rapalalar bağlandı atçekler yapıldı.

forumdan tanıştığım kardeşim işi olmasından dolayı saat 11 gibi avı bırakıp tek balık alamadan eve döndü.

selçuk arkadaşımızda malesef aynı kaderi paylaştı,

hasan kardeşim ise aynı makus kadere kurban oldu (ki zaten fazla keyfide yoktu) maksat muhabbet olsun diye gelmiş idi saolsun varolsun.

sabah karga b-kunu yemeden avlağa gelmiş olmamıza rağmen sabah balığı namına tık dahi yokdu ilk dişli saat 11 sularında hakan spor tarafından yakalandı.

akabinde günün ikinci dişlisini ben kovama göndermeyi başardım.

lakin balık hiç yoktu saat yarım sularında havanın iyice ısınması ile hasan kardeşim malzemelerini toplayıp boş kova ile evin yolunu tuttu.

saat 14 sularında hakanSporda 3 balık bende hala 1 balık var idi idk

eser de malesef tık yokdu Eser kardeşim (kuzenim amcaoğlu) günü tek balıkla tamamladı malesef çok şanssız bir gününde idi,benim rapalalara musallt oldu,dibe taktı,tekneyi aldı,sararken patlattı vs vs... şansız bir gün idi eser için :laughing:

bütün bu aksilikler üzerine eserin yapmış olduğu yorum ise yahuuuu bu hakan ne zaman gelirse ben balık alamıyorum arkadaş :D :D :D :laughing: :laughing:

günün ilerleyen saatlerinde kah oturduk kah muhabbet ettik soğuk meşrubat içtik yemek yedik olta attık vs derken saat 17 civarı hakanSporda 6 balık (biri oktayın hediyesi) bende ise sadece 2 balık vardı ne oldu ise 18.30-19.00 arası oldu çok seri atçekler ile balığın suyundan rapalamı yüzdürüp üst üste 4 dişliyi kovama göndermeyi başardım.

avımızı hava kararmadan 19.20 gibi sonlandırıp evlerimizin yolunu tuttuk.

gün sonunda eser kardeşimde tek balık.

bende 9 balık

hakanda 6 balık (biri okatayın hediyesi)

hasanın iki arkadaşında ise sanırım toplam 4-5 parça balık var idi.

bu günü kısaca şöyle özetleyebilirim.

dişli azda olsa var ama yem hiç yemiyor.

balık sabah suyu öğlen nerede ise hiç av vermiyor.

balığın en randımanlı çıktığı saat,17.30-19.30 arası.

balık 5-6 cm sahtelerin,asla yüzüne bakmıyor 7-9 cm sahtelere atlıyor,özelliklede 9cm ve yüzüşü ve aksiyonu iyi sahtelere av veriyor,

akşam saat 18 den sonra kendo palyaço 9 cm güzel çalışıyor.

balık tam dipde ve yavaş sarıma geliyor.

lafı çok fazla uzatttım sıra resimlerde.

üst sıra hakan kardeşimin aldığı balıklar,altsıra benim kısmetim.

herkese hayırlı haftalar iyi forumlar dilerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hyacinth

Hyacinth Üye

Çok güzel bir av olmus tebrikler

4. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrik ederim kardeşim (isminiz yazmıyor)bereketli olsun .

5. Semsi_pasali

Semsi_pasali Aktif Üye

Biri (Oktay'ın hediyesi) :) yoksa bes he abi ne bastıra bastıra söylüyorsun adamın kovasında altı parça var iste :)

6. tutarfatih

tutarfatih Aktif Üye

Tebrikler. Güzel balıklar kandırmışsınız. Cin gibisiniz maşallah...:)

7. setacom

setacom Aktif Üye

Gerçekten bu yoklukta tebrik ederim sizi..Darısı başımıza diyelim ne diyelim artık.
    Hayırlı avlar dilerim..