Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

05.11.2010 Urla adalar tekne avı...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Çağatay Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Aktif Üye

Hepinize merhabalar.

Hafta içinde meslektaşım ve arkadaşım Anıl’ın önerisi ile cuma akşamından balığa gitmeye karar verdik. Ortak arkadaşımız Göksel’i de aradık davet ettik. Ben, Anıl, Göksel, Göksel’in abisi Nadir abi ve onun arkadaşı Murat abiden oluşan 5 kişilik ekip oluşturduk.

Cuma günü, Nadir abi ve Murat abi ile birlikte biraz daha erken saatte Çeşmealtı’na gittik. Geçen hafta delinen hafta içi onarttığım motorun mazot borusunu yerine monte ettik, motorun havasını aldık, çalıştırdık, kontrolünü yaptık ve Göksel ile Anıl'ı beklemeye başladık. Saat 19.00 civarı Anıl ile Göksel de geldi. Fazlaca vakit kaybetmeden palamar çözüp kerterimize doğru yol aldık.

Kerterize çapa attığımızda bizden başka kimsecikler yoktu. Deniz oldukça sakindi. Oltaları yemleyip balığı beklemeye başladık. Yem olarak, sardalye, hamsi, mamun, boru kurdu ve kalamardan oluşan oldukça zengin çeşidimiz vardı. Bu avda tekne avlarının klasiği sülünezi almadık yanımıza. Gece saat 11.30'a kadar ara ara mercanlar oltalarımızı yokladı, alabildiklerimizi aldık. Arada oltalarımıza denk gelen küçük ebattaki erkek mercan, mercan karagöz gibi balıkları ise denize iade ettik. Tutulan kopez ve izmaritlerin bir kısmını tavalara çeşni olsun diye kovaya, kovaya attığımızdan çoğunu da denize geri gönderdik.

Gece saat 24.00. den sonra balık kesti denebilir. Bunda rüzgarın yön değiştirmesi ile yerimizi kaybetmemizin de etkisi oldu sanırım. Çapa kaldırıp fazla uzaklaşmadan tekrar çapa attık, ancak ilk saatlerdeki tadı bir türlü yakalayamadık. Balık kesince Göksel, Nadir abi ve Anıl ara ara şekerleme yaptılar, ekipte hiç uyumayan sadece Murat abi ile bendim.

Sabahın ilk ışıkları ile rüzgar hızını epeyi arttırdı, teknede çalkalanıp durduk. Bu saatlerde, esas itibari ile lidaki beklentimiz vardı. Ancak beklediğimiz kadar vuruş alamadık. Yine de Murat abi ve Nadir abi 3 adet lidaki almayı başardılar.

Saat 09.00 civarı hava iyice yattı, sabahki esintiden eser kalmadı. Hamsileri değerlendirmek için uskumru yoklaması yapmaya karar verdik. Alman adası avlağına doğru rotamızı belirleyip demir aldık. Alman adası avlağında, zoka ile uskumru denemelerine başladık. Uskumru beklenen kadar kalabalık sürüler halinde gezmiyordu. İlk uskumruyu ben aldım, sonra Murat abi de iki adet aldı. Nadir abi bize özendi ve o da uskumrusunu aldı. Anıl inat ve sabırla çapari denese de maalesef netice alamadı. Çok söyledik gel zoka at diye ama inadını kıramadık. Uskumrunun çok seyrek olması ve bizdeki yorgunluğun had safhaya ulaşması sonucu öğleye doğru dönüş yoluna geçtik. Limana vardığımızda saat 13.00. civarı idi. Ben tekneyi toparlamak için kaldım, ekibi yolcu ettim.

Güzel bir av oldu. Adet olarak fazla olmasa da mercan, lidaki, uskumru ve istavritten oluşan karışık balık aldık. Daha da önemlisi ağız tadı ve neşeyle bir av yapıp, haftanın stresini attık.

Daha bereketlisi sizlere denk gelsin.

Av'dan bazı kareler...

Mercan ve ben...

Murat abi ve ben...

Nadir abi ve Murat abi...Espri olsun diye aynı anda alınan küçük ve büyüğü birlikte fotoğrafladık. Küçük hanos haliyle denize iade edildi.

Bir başka enstantane...

Murat abi...

Nadir abi...

Bir başka kare...

Dönüş yolunda deniz kuşları...

Ekip arkadaşlarım, Anıl, Murat abi ve Nadir abi...Sağ taraftaki öbek halindeki balıklar, fotoğraflamaya değer görmediğimiz kopez ve izmarit tayfası...

Yakaladığımız balıklar...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler güzel bir gün geçirmişsiniz devamına rastgele:)

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Mükenmmel bir pastırma yazı geçirirken yapılan bu tekne avı ne keyifli olmuştur.
    tüm ekibi tebrik ediyorum ve ah orada olmak vardı diyorum....

5. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Pembe/Beyaz'lar göz kamaştırıyor vallahi... Bir dahaki sefere benim Al Yanaklı/Kalın dudaklı'lardan daha fazla denk gelmesi dileği ile rastgele...

Birol'um, pastırma yazı sanırım 10 gün daha devam edecek gibi...Malum önümüz bayram ve yaklaşık 9 gün tatil var...Eh bizler gibi gönlü balık sevdasından geçen tüm dostlar yapacağız inşallah bir şeyler...

6. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler güzel bir av olmuş

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım Cağatay balıklar çok güzel; çok keyifli bir av günü geçirmişsiniz..tüm avlarınız bereketli olsun....rasgele....

8. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Arkadaşlarınızla bereketli bir av günü geçirmişiniz.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

9. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Güzel ekip,güzel av.Tebrikler.

10. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Çağatay. Eğlenceli olmuş. Ekibi kutlarım. Fotolar ve balıklar harika. Afiyet olsun. RAsgele.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Çağatay
    Çok keyifli bir av olmuş.