Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

06.02.2016 levrekleri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında msa tarafından paylaşıldı.

1. msa

msa Aktif Üye

Herkese iyi akşamlar,

Geçtiğimiz Cumartesi günüm yolum İzmir/ Balıkesir tarafına düşünce hava durumunu da dikkate alarak haritadan birkaç nokta belirleyip atçek yapmaya karar verdim. İlk durağım Dikili oldu, bir dere ağzını gözüme kestirdim, biraz yürüdükten sonra plaja ulaştım ve dere ağzına doğru ata ata yürümeye başladım, yaklaştıkça birkaç kişinin atçek yaptığını farkettim. Yanlarına ulaşmamdan 1-2 dakika sonra bir arkadaşın sahtesine yaklaşık 2 kiloluk bir levrek yapıştı, gayet kontrollü şekilde kıyılatmayı başardı. Saat 7:30 gibiydi. Günün güzel geçeceği aslında buradan belliydiJ Bu noktada 1,5 saat kadar kaldım ancak sabah suyu geçmişti ve rüzgar çok şiddetliydi. Tası tarağı toplayıp belirlediğim 2.noktaya doğru yola çıktım.

Burhaniye civarında yine bir dere ağzı, saat öğlene yaklaşmıştı. Atçek yapan iki kişi vardı, yanlarına kadar gittim, rüzgar çok şiddetli ayakta durmakta zorlanıyorum. Yarım saat kadar uğraştıktan sonra 3.noktaya geçmeye karar verdim.

Burhaniye civarında başka bir nokta; dereye doğru yürümeye başladım, önce küçük arkasından üzerime doğru havlayarak gelen büyük köpekler nedeniyle tornistan yapıyorum J biber gazı var yanımda ama yazık hayvanlara J

İyi ki tornistan yapmışım, gözüme bir iskele çarpıyor; son nokta burası olsun, biraz çalışırım, zaten 2 yıldır levrek denk gelmemiş, bugün de olmasa birşey olmaz diyerek atış yapmaya başlıyorum. Rüzgar şiddetli, arada ufak vuruşlar aldıkça umudum artıyor. 2 defa tasmalayamadığım balık saat yarım gibi sahteye yapışıyor ve özlediğim kafa darbeleri ile adrenalin zirve yapıyor. Yanımda kepçe yok, salla sırt alıyorum iskeleye, mutluluk tavan yapıyor. Kendisini zapturapt altına aldıktan sonra çalışmaya devam ediyorum, yaklaşık 15 dakika sonra sahte dibime gelmiş, tam sudan kaldırırken alttan kocaman bir ağız görüyorum, atak yapıyor ancak sahteyi erken çektiğim için geldiği sulara geri dönüyor. Yarım saniye geç çekmiş olsaydım sahteyi sudan, balığı almıştım.(unuttuğum bu gerçeği acı şekilde hatırlamış oldum) Aradan yaklaşık 45 dakika geçmişti, vuruşlar devam ediyor, atışımı yaptım, farklı bir noktaya bakarken kuvvetli bir vuruş ve kafa darbeleri başlıyor. Kalamayı birazcık açıyorum, paşam kafa ata ata geliyor yanımda doğru, kontrol bende, direnmeye çalışıyor ama nafile. İskele ayağına kadar gelince bunu nasıl alacam yukarı diye düşünüyorum, kıyıya kadar sürüklesem kaçabilir. Yaradana sığınıp yine iskeleye almayı başarıyorum, şükürler olsun J neredeyse tamamen yutmuş sahteyi, zor çıkardım.

Arabaya binince hanımı arıyorum, zafer kazanmış kahraman edası ile “söyle babanlara yarın yemeğe söz vermesinler kimseye” diyerek 2 yıllık çizilen karizmayı kurtarıyorum.

İki balığı da duel hardcore minnow aldı, diğer sahte ve silikonlar ile de vuruş oldu ancak, iğneler küçük geldi sanırım. İlk balık 40, ikinci balık 55 cm. civarında.

Bu saate kadar albright kullanıyordum, ilk defa denediğim FG knot tan çok memnun kaldım. daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Sürtünme daha az oluyor.

Daha güzelleri sizlere rast gelsin inşallah...

IMG_3484.JPG

IMG_3485.JPG IMG_3486.JPG IMG_3487.JPG IMG_3488.JPG

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mhmtydn

mhmtydn Üye

Maşallah çok güzel avlar. Devamı gelir inşallah

msa bunu beğendi.
  4. hawk17

hawk17 Aktif Üye

Canı gönülden tebrikler elinize emeğinize sağlık...Daha niceleri olur inşallah..Afiyet olsun,bıngıl bıngıl et olsun...:)))

msa bunu beğendi.
  5. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Tebrikler güzel balıklar.Avlarınız daim olsun.

msa bunu beğendi.
  6. msa

msa Aktif Üye

Teşekkür ederim, vitaminsiz kalmıştım bu aralar ilaç niyetine hem ruha hem bedene :)

hawk17 bunu beğendi.
  7. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Harika balıklar. Tebrikler. Benim levreklerin ikisi derin dondurucuda. Ben de böyle tuzda pişireceğim :)

msa bunu beğendi.
  8. msa

msa Aktif Üye

Tuzda harika oluyor, afiyet olsun :)

9. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Böyle yapınca çok tuzlu olmuyor mu?

10. Barış Kaynar

Barış Kaynar Üye

Tebrik Ederim. Hem anlatım, hem av şahane. Nisan'dan itibaren ara ara Ben de Burhaniye'ye gideceğim. Bu sene çok büyük beklentilerim var Burhaniye'den. Avlarınız bol ve daim olsun.

msa bunu beğendi.
  11. Spin on the beach

Spin on the beach Aktif Üye

Tebrikler, gerçekten guzel av olmuş. 2 sene yaz ayları boyunca burhaniye'nin tum kiyi şeridini dolaştım, 1 adet ispendek harici baska bir av cikaramadim. İspendekte denize tabiki. Sanirim siz su altı çalışmışsınız.

ercan1977 ve msa bunu beğendi.