Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

08-08-2010 saros palamut avım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında serkan koç tarafından paylaşıldı.

1. serkan koç

serkan koç Üye

Palamut haberleri aldığımız ve sıcaktan bunaldığımız zorlu bi hafta geçirmiştik işlerin durgun olmasını fırsat bilip cumartesi akşamı dükkanı kapatıp eşimle birlikte eneze doğru yola çıktım yaklaşık 2 saat sonra saat 12:30 gibi yazlığa vardığımda babam sabah avı için hazırlık yapıyordu bir önceki gün palamut çaparisi ile 15 tane kadar palamut almış olmasına rağmen çok zorlanmışlar ve pervaneye dolaşan çapariyle zor anlar yaşamışlar sahte balıkla avlanmaya karar vermişler bunları bana bi çırpıda anlatıp hazırladığı sahteleri gösterip sabah erken kalkacağımızdan hemen yattık saat 5 gibi kahvaltılık biraz peynir zeytin domates ekmek ve çay için sıcak suyumuzu termosa koyduktan sonra yola koyulduk. Balık açıkta kanal dediğimiz bölgede gazlayıp yarım saatte avlağımıza vardık onlarca tekne vardı. Herkes palamut peşinde. River treble devil 12 cm sahtelerimizi suya saldık kahvaltı için hazırlık yaparken yarım kilo civarı ilk palamutu tekneye aldım büyün yorgunluğumu uykusuzluğumu unutturmuştu kahvaltı keyfimizden sonra çaylarımızı yudumlarken bi vuruş daha aldım bu diğerinden daha iriydi tekneye gelmemek için oldukça direndi ama ben kazandım ve onuda tekneye aldım güneş yakmaya başlamıştı rüzgarda şiddetini artırmış dalgalar irileşmiş diğer balıkçılar da yavaş yavaş dönmeye başlamışlardı bizde kıyıya yönelmiştik babam balık tutamamıştı uskumruya çapari yapalım dedi
    biraz kıyı yapıp ilk denemede ikişer iri istavrit aldık ama başka vuruş olmadı dönüş yolunda sırtıya devam ettik tam benim sık sık yokladığım kayalığın üzerindeydik babamın olta cırlamaya başladı oldukça iri olduğunu tahmin ettiğimiz balık kuvvetle muhtemel sinaritti balık direniyor yol istiyodu bende üstüne gidip biraz toplamasına yardım ediyordum tekneye yaklaşmiştı tam kurşunları gördük tekrar yol istedi yine makinadan birzaz misina aldı ve balık sakinledi yavaş yavaş çekmeye başladı yine kurşunlar göründü ama tam bu sırada olta boşalıverdi ve balık ait olduğu yere geri döndü bizde ahlar vahlarla kıyıya vardık kısmetimiz bu kadarmış. bu güne ait bazı fotolar.

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel bir av olmuş

4. Cahit

Cahit Yeni Üye

Maşaallah,tebrik ederim.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Serkan tebrikler, palamuttan sizde nasibinizi almışsınız :)

6. BİROL

BİROL Daimi Üye

baba oğul ne güzel bir gün geçirmişsiniz.
    Sarozdan bol Palamut haberleri alıyoruz.sizin raporla tescillenmiş oldu ...

7. serkan koç

serkan koç Üye

Teşekkür ederim. Bereketli avlar dilerim

8. serkan koç

serkan koç Üye

Teşekkürler

9. serkan koç

serkan koç Üye

Bir önceki gün çokmuş pazar günü yok denecek kadar azdı kısmetime 2 tane yakaladım boş dönenler vardı. En azından sezonun ilk palamudunu tattık. Sizlerede bereketli avlar dilerim:)

10. serkan koç

serkan koç Üye

Çok teşekkür ederim Birol abi Baba oğul çoktan beri av yapamıyoduk iyi oldu balık hafta ortası çok yapmış yine balık var ama yeme atlamıyor sardalya çok olduğundan balık tok eylülde işallah torik tutacağız bu sene durum onu gösteriyo saygılar.:)

11. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Serkan,hayırlı ve uğurlu olsun.devamını dilerim.ne güzel valla baba oğul bu güzel hobiyi yaşamak.:harika:sevgiyle kalın selamlar.:)