Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

09.01.2016 Yumurtalık At-Çek

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında disagreeable tarafından paylaşıldı.

1. disagreeable

disagreeable Üye

Ben de böyleyim işte, yaşadığım her şeyi yoğun yaşamayı tercih edenlerden.

O yüzdendir ki , raporu tam okuyanlar GT yakaladım zannedebilir [​IMG]

Egonuzun, hobinizin önüne geçmediği , güzel dostluklarınızı yıpratmayacağı bir yıl olması dileğiyle, detaylı ve geciken raporu siz değerli dostlarla paylaşıyorum.

Öğlen 1 gibi aile dostumuz Ferhat abi ile çıktık yola. Her zaman gittiğimiz çok verimli olan meraya doğru yol alıyoruz, 13:50 son kavşağı döndüüük... Araç U dönüşü yaptı. Bir ses...

Ferhat : Boşver Evren, buraya gitmeyelim, hani şu yer vardı ya oraya gidelim, içime doğuyor, orda kısmetimiz var.

Evren : Abi yapma, gözünü sevim. Kaç kere gittiğini unuttun gene bişe alamadan döndün ,hala ora diyorsun. Güney' den esiyor bak, bizi oraya götürüp boş dönderme.

Ferhat : Yok, ben o gizli meraya sürecem. Kısmetimiz orda, biliyorum.

Evren : İyi sür bakalım, madem içine doğuyor...

Meraya doğru yol alıyoruz, ben içimden söyleniyorum : Olum Evren gene boş dönecez. Neyse.... Hayır işin ucunda eve gttiğimde babamın o anlamlı balık yok gene dimi bakışı, eve girer girmez elime doğru gözlerinin kayması.... Offf ulen oofffff [​IMG] Yaktım bir sigara...

Çok nadir balık giren, balık girdiğinde tek kelime ile balık akını olan bu merayı uzun zamandır yoklamıyordum. Şimdi boy çizmesini giyin 2 km yürü.... Oyhhhh [​IMG] Denize şöyle bir baktım, o da ne??? [​IMG] Tüm raporları didik didik ederim haftanın her günü, Güney' den esecekti hani bugün ? [​IMG] Artık olan oldu, geldik bir kere. Paşa paşa yürüyeceksin. Malzemeleri hazırla, koyul yola, yallah!

Saat 14:20
    Kışlık kalın kıyafetler yetmezmiş gibi üstümde bir de boy çizmesi, bir elimde Shore Jig takımı kütük gibi, diğer elde yiyecek içecek, sırtta sırt çantası [​IMG] Yürü, yürü , yürü , yürü ... Bitmiyor da bitmiyor. Bitmeyen yol yapmışlar hacı [​IMG] Vay arkadaş baktım olacak gibi değil, dedim laflayalım da bari çabuk bitsin yol.

Evren : Abi ne atsak yaaa ? [​IMG] Kuzey' den esiyor, halimiz harap, bişe ütemeyiz babaaa.

Ferhat : Dur Evren, bir gidelim önce.

İçimden geçiriyorum gene, Ferhat baba yaktın bizi. Ben yokken kankinle en az 50 sefer gelip elin boş döndün burdan, hala diyon ki önce bir gidelim [​IMG]

Hoşbeş, falan filan, ahanda geldiikkk [​IMG] Sıra kayalıklarda dans etmeye geldi.

Netlik durum kontrol 1,2,3... Hımm çok net... Hemen durum değerlendirilmesi : Dur bakem önce suüstü [​IMG]Sonra hemen dalarlı Sardine atılacak. Başka sahte kullanılmayacak... Tabi son dediğime ben de pek inanmadım ama [​IMG]

Tak bakim öldürücü bir suüstü, at-çek , at-çek, at-çek ... Bir sağa, biraz sağa, bir sola, biraz daha sola... Ya denemediğim nokta kalmadı yoook [​IMG]

Çek bakim Chigomori Sardine, yok abi durum aynı .... Aradım taradım bulamadım bu olsa gerek [​IMG]

Parayla mı yapıyorsun planı ? Maksat delilik değil mi ? Hemen boz planı , tak bir el yapımı beyaz foş foş [​IMG] Ohhh ne de güzel yüzüyor, hastayım yüzüşüne, foşki de foşfoş.

Saat 16:20 ye kadar en ufak bir hareket olmaz mı, deniz değil sanki terk edilmiş bi mağara...

Güney' den esmeye başladı, güzeeeel ama yetersiz [​IMG] bir on dakika sonra şiddetlendi, Hıııııı hıhh [​IMG] Kıvama geliyor.

20 dakika hiç çıkarmadan aynı sahteyi attım, ümidim yok zaten...
    En soldan başla tara, yok, az sağına, yok, az da sağına, [​IMG][​IMG] peşinde küçük bir torpidooooo [​IMG][​IMG] Şimdi aldı, şimdi alacak, 10 metre yemin peşinde dans etti, yemi yavaşlattığım andaaaa Zzzzzzzzzzz zzzzzzzzz ZINK!!![​IMG] zzzzz zzzz zzzzzzzzzzzzzzzzz [​IMG]

Evren : Ferhat abeeeee kepçeee abii!

Ferhat abin seni nerden duyacaaak, adam bir DAIWA, bir DUO, bir IMA, BIR KENDO fantezi yapıyor ordaaa [​IMG] Neyse ben balığı kıyılatmaya çalışırken gördü ve hemen kepçeyi kapıp yanıma geldi, son saniyede güzel bir refleksle balığı kepçeledi.

Günün özeti : Bir tane olsun bizim olsun...

Her konuda bana yardımcı olan dostlarıma çok teşekkür ederim.

Shimano Saragosa 5000 SW
    Shimano Blue Romance 20-60
    Daiwa Tournament 0.20
    Seaguar FXR 0.33
    Kıyı Crafted Lure
    12.jpg
    13.jpg

pars, Mehmet Fatih, 3rdem ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. burhan sait

burhan sait Üye

Maşallah tebrik ederim. Öyle bir yazmışsın ki fazla lafa gerek yok :)

4. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Aktif Üye

Maşallah maşallah çok güzel bi anı ve güzel de bi paşa almışsın tebrik ederim :) Abini dinle bi daha o ne derse onu yap oraya git taam mı :)))

5. disagreeable

disagreeable Üye

Teşekkürler, sağolun :)

6. disagreeable

disagreeable Üye

Teşekkür ederim, bundan sonra büyük sözü dinlicem :komik:

7. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

tebrikler güzel av olmuş,sunum da çok güzel olmuş

8. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Tebrikler.Avlarınız daim olsun.

9. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Evren;
    Öncelikle tebrik edeyim,hem tuttuğun balık,hem de böyle keyifli bir rapor hazırladığın için.:harika:
    Balığı tuttuğun tarih ile raporunu paylaştığın tarih arasında,uzun bir zaman geçmesine rağmen,sanki raporunu balığı tuttuktan hemen sonra merada yazmış gibi,heyecanını keyfini,yitirmeden bizlere aktarmışsın. :)
    Heyecanın,ve Keyfin yüzünden hiç eksik olmasın güzel kardeşim.
    Her daim rast gelmesi dileğiyle.
    İyi forumlar

Son düzenleme: 2 Mart 2016
  10. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Ne guzel ozetlemissiniz, keyifle okudum.. Neymis o zaman Ferhat abiyi dinliyor musuz :) nice guzel avlara..

11. disagreeable

disagreeable Üye

Çok teşekkürler :)

Sağolun, sizlerin de :)

Önder hocam güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Kısmetiniz hep açık olsun :)

Keyifle okuduysanız ne mutlu bana :) Ferhat abi candır

Önder Kanığ bunu beğendi.