Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

09.03.2013 Hatay Erzin - Dörtyol avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında bilge kağan tarafından paylaşıldı.

1. bilge kağan

bilge kağan Üye

her zaman yaptığımız gibi yine sabah 8'de bacanakla buluşup avlağa doğru yola çıktık. niyetimiz, eskiden çok verimli olan, ama birkaç yıldır toros gübre sahası içinde kalan bir yere gitmekti. arabayla en yakın yer olan Erzin Burnaz plajına gidip oradan sahil boyu 5-6 km. yürüyerek avlanacağımız yere vardık. epeyce at çek yaptık ama umduğumuzu bulamadık.

böyle zamanlarda çantada ne varsa deniyorum genelde, yine öyle oldu. bir yıldır çantamda gezen eddystone sea bass sandeel silikonu atmaya başladım. bir iki atış sonra bir balık asıldı ama kendini kurtardı. aynı yere tekrar attım bu sefer küçük bir şey geldi. bir yazılı hani 115 mm.lik silikonu kafasına kadar yutmuş. balık olarak çok küçük olsa da gördüğüm en büyük yazılı haniydi. bir süre sonra küçük bir tane daha aldım. benden uzakta avlanan bacanağım da bir küçük ispendekle bir küçük orfoz yakalamış.

akşam üzeri avlanmak üzere dinlenmeye çekildik. saat 16:00 civarı suda kovalamacalar başladı. koca koca kefaller uçuyordu. arkasındaki canavarın su yüzeyini kabartarak saldırışını, ani manevralarla suda oluşturduğu dalgaları net olarak görüyorduk.

hemen sahteleri suya attık. daha sarmaya bşlamadan arkadan biri '' birader bir dakika bakar mısınız ? '' dedi. baktık, özel güvenlik. ne ettiysek razı edemedik. fabrikaya 400 m. kadar uzaktaydık ama yine de bize tel örgünün dışına kadar refakat ettiler. :p yine 5-6 km yürüyüp arabaya vardık.

bacanak hırsını alamamıştı. Dörtyol'a gidelim, oranın akşam suyuna bakalım dedi. hemen yola çıkıp Dörtyol'a vardık ve daha önceleri balık aldığımız bir yere yanaştık. saat 17:30 olmuştu. bizden önce gelen birkaç kişi habire atıp çekiyordu ama kimse bir şey alamamış. o ara kepçeyi arabada unuttuğumu farkettim. bacanak gerek yok dese de, önceki hafta arabadan kepçeyi almaya erindiğim için kofanayı elimden düşürüp kaçırışım aklıma geldi ve bu sefer kepçeyi alıp geldim, açtım, ayağımın dibine koydum. çünkü avlandığımız yer kayalık ve sudan yüksekteyiz.

bacanak gülerek '' hazırlık tamam '' dedi. ben de '' evet abi hava kararmadan buradan bir levrek almam lazım, senin için kepçeyi de hazırladım :) '' dedim ve gülüştük.

15 dakika kadar sonra hava kararmak üzereyken petrol yeşili ima skimmer gene yapacağını yaptı ve levreği aldı. hemen balığı kenara yaştırdım ve bacanağın yardımı ile kepçeleyip aldık. 40 cm.lik bir balık.

tekrar devam ettim ve hava iyice kararıp su üstü sahte görünmez oldu. bu son atışım abi, artık dalan sahteye geçiyorum derken duyduğum şapırtıyla tasmayı vurdum ve ikinci balık da oltadaydı. balık bir iki metre geldikten sonra birden hızla sağa sola yüzmeye ve kafa atmaya başladı. iğne tam oturmamış ki kendini kurtardı. yan taraftakiler ters ters bakıyorlardı. geleli 20-25 dakika olmuş iki balık saldırısı vardı. birkaç atış daha yapayım dedim, karanlıkta sahtenin arkasının kabardığını gördüm ama balık saldırmadan döndü.

o saate kadar lüfer de yapmayınca dişe dokunur tek balıkla avı sonlandırdık.

arabamızı karşıda, sağdaki ağaçlık alan ve kulenin gözüktüğü yere bırakmıştık :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Mart 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkçıı

balıkçıı Aktif Üye

tebrikler güzel bir av olmuş rast gelsin

4. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler en kötü gününüz böyle olsun.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Balığı az, sporu çok bir av olmuş.
    Yine de kaçanlar, oltayı yoklayanlarla birlikte heyecanlı ve güzel bir av olmuş.
    Daha iyileri de rastgelsin

6. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..Kullandıgınız takım hakkında da bilgi verirseniz seviniriz..

7. bilge kağan

bilge kağan Üye

teşekkürler, daha güzelleri sizlere rastgelsin. bizim avlar genelde kondüsyon gerektiriyor, sabit bir yerde avlanmayı pek sevmiyoruz ve sürekli at çek yapıyoruz.

kamış : okuma V system 2,40 10-40 atarlı
    makina : daiwa sweepfire E4000
    misina : lineaeffe american braid 0,15
    sahteler : başta ima skimmer, sammy 100, rapala skitter pop, patchinko 140, river2sea bubble pen80 olmak üzere çoğu su üstü sahteler. yanımda bir iki silikon bulundursam da silikonla avlanmayı pek sevmiyorum. aşağıdakiler, şeffaf ojeyle kaplayıp kurumaya bıraktığım bir kaç sahtem

8. Kumsal

Kumsal Aktif Üye

Deniz yıldızı ne kadar güzelmiş bereketli avlar.

9. bilge kağan

bilge kağan Üye

teşekkürler, size de bereketli avlar dilerim.

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel görüntüler, elinize sağlık :)

11. bilge kağan

bilge kağan Üye

teşekkür ederim