Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1 mm çapında iki çelik teli birleştirmek

Konu, 'Misina Düğümler, Düğüm Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında havatemiz tarafından paylaşıldı.

1. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Derin su avı için hazırlamaya çalıştığım takımda 1 mm çapında aldığım çelik tel kısa geldi. Şimdi yine 1 mm çapında ek tel aldım. İkisini aynı incelikte birleştirmek istiyorum. Aradım, çelik telleri birleştirmek için burç, kıstırma, tüp adı altında çeşitli malzemeler var. Anladığım kadarıyla teli içinden geçirip pense ile sıkıştırma yapılıyor. Teli bükme kıvırma kat yapma imkanı olmadığından sadece teli bu tüpten geçirip sıkıştırmanın ne kadar etkili olduğunu öğrenmeye çalışıyorum. İkili olanlar olduğu gibi tekliler de var. Bu malzemeyi kullananlar oldumu ? hangi tip daha sağlam oluyor ? Açılma riski oluyormu ? bu konuda deneyimi olanların önerisini öğrenmek almak istiyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. melanur

melanur Aktif Üye

sedatsabotic ve havatemiz bunu beğendi.
  4. mctymn

mctymn Aktif Üye

burcun açılma olasılığını düşünüyorsan, teli punta kaynağıyla birleştirebilirsin , yakınlardaki bir sanayiye gidersen, punta kaynağı yaptırabilirsin , o kalınlıktaki teli birbirine kaynatacak alın kaynağı zor bulunur, normal basit tekli puntada, telin bir ucunu bir defa tekli ısıtıp diğer ucu 2 mm kadar uzun tutup ısıtılan telin üzerine koyarak iki teli birleştirebilirsin. birleştirilen tarafı diğer yön ve diğer iki tarafı da çevirerek kaynatıldığında kaynak izi kalmaz. kaynak doğru yapılmışsa teli büktüğünde kaynak yerinden kaynak atması olmaz. tekrar endişen varsa kaynak yerinin üzerine tekli burç kıstırabilirsin.

havatemiz bunu beğendi.