Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10 Ekim 2012 Sivrice'nin Kırmızı Güzelleri.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

10 Ekim 2012 Sivrice'nin kırmızı güzelleri.

Sevgili arkadaşlar bugün sabahtan deniz çok güzeldi, bize mercan lazım, yemlerimi aldım yeni hazırladığım mercan takımımı aldım doğru tekneye.

Bu akşam yemeğine misafirlerimiz var, bize gelen misafirlerimize sıcak yemek olarak sadece balık ve veriyoruz, mutlaka biraz olsun balık yakalamam lazım.

Onlara, misafirlerimize size akşam yemeği için balık avlayacağım dedim, denize çıkarken balık garantisi verilmez ama ne olursa olsun dipten belki bir şeyler alırız diyorum.

Bugün teknemde Tek başımayım, mercan taşlarına giderken sırtı takımımı çıkarttım sahtemi suya bıraktım, sırtı çekerek şansımı da deniyorum, ola ki bir torik, bir palamut, bir sinarit neden olmasın.

Olmadı.......cyrr hava güzelken en iyisi yemliye bakayım diyerek sırtı takımlarımı topladım gene modası geçmiş sardalya yı yem olarak kesmeye başladım, gene modası geçmiş parmak ile avlanacağım ama yeni moda parmaklığım var, modası geçmiş olan parmağım beni senelerce idare etti hem de çok ucuz bir de iyi tarafı var artık parmağım balık vuruşlarını tanıyor, hangi balık vurursa, (yanımda avlananlar bilirler ) hemen vuran balığı aşağı yukarı tahmin edebiliyorum, bir de balığın ağırlığını hemen anlarım ve ikinci balık için de takımı geri salmadan aynı noktada bekleyerek vuruşla beraber alırım bu gün de işte böyle yaptım, bunun yanında senelerce oltaları ellerimle çeke çeke 30 saniyede 60 metre misinayı tekneye alıyorum, elim alışmış. :) :) :)

Gene yemlerimi yemeyi çok seven gupesleri arada sırada aldım, küçük mercanların hepsi suya iade, birisini martı kaptı.

Böylelikle tek başıma çok zevkli bir av yaptım, bizim ve misafirlerimiz için balıklarımız bu kadar.:) :) :)

Sizlere de güzel balık avlarında sizlere ve misafirlerinize yetecek kadar balık tutmanızı dilerim.:) :) :)

Güzel Sivrice'mizden selamlar, sevgiler, saygılar hoşça kalın.:) :) :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Sevgiler saygılar bizden güzel sivriceye ve sivricenin güzel insanlarına.

Tebrikler Orhan abi,yine kısmetini çıkartmışsın.

4. Orhan Küçükbiçmen

Teşekkürler sevgili Birol kardeşim, senin de kırmızı mercanları çok sevdiğini biliyorum, inşallah tekrar beraber avlanırız. Sevgiler, selamlar hoşça kal.:):):)

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler orhan abi, taze taze balık. bundan güzel akşam yemeği ne olabilirki:) Afiyet olsun.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi,
    Sonbaharın gzel günlerinden birinde güzel bir av yapmışsın, mercanları da yakalamışsın.
    Afiyet olsun.

7. emek79

emek79 Üye

TEbrikler orhan abi. Mercanların seni terkedeğini düşünemiyorum bile. Bu sitede mercan dendimi senin avların ve güzel foğraflar aklıma geliyor.

8. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Orhan abi rengarenk bir livar.kısmetin her daim açık olsun.
    güzel sivriceye kucak dolusu selamlar.sağlık ve afiyetle..

9. Orhan Küçükbiçmen

Çok haklısın Oktay kardeşim, ben kupaları daha lezzetli buldum, şimdi tam zamanı.:):):)

10. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler Şeref kardeşim, mercanlar da gelmeye başladılar, sevgiler hoşça kal.:):):)

11. Orhan Küçükbiçmen

:):):)Çok sevindim Mehmet kardeşim, çok teşekkürler, sevgiler.:):):)