Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10 parçalı göl kamışı ?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında balıkkıran tarafından paylaşıldı.

1. balıkkıran

balıkkıran Üye

:confused: ben lüleburgazda oturuyorum 14 yaşında balık meraklsı biriyim bulgaristan'a gidip balık tutucağım da bügün göl kamışlarına bakıyordum mağazada
    hepsi taşımam için çok uzundu bende diğerlerinin arasında kısacık bitane gördüm
    bu nasıl oluyor diye merak edip baktım 10 parça 4.50 m yazıyordu 45-50 cm kapalı uzunluğu var boyutları tam bana göre fakat çok fazla eki olması beni rahatsız etti açıkçası bu kadar çok ek kamışın performansını bozar mı daha mı kolay mı kırılır saygılarla cevap bekliyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkkıran

balıkkıran Üye

konu güncel

4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Ben sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Ona uygun şekilde yapılmıştır.

5. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Tamamen tutacağın balıklarla ilgili. Kadife, karas, tatlısu levreği ya da kolyozu gibi balıklar tutacaksan iş görür ama 600-700 gram üstü bir balık o kamışı 11 parçalı yapabilir. 1 metrenin az üstünde bir taşıma boyu olup aynı boylarda 4-5 parçalı bir kamışı tercih etmekte fayda var. Bulgaristan'da bizde olmayan denetim hem de adam akıllı denetim olduğu için büyük balıklara denk gelmen işten bile değil. Hele hele gideceğin yer Bulgaristan'da ticari bir avlak ise 10 parçalı 4.5 metrelik göl kamışı kürdan gibi kalır, bakakalırsın giden balığın ardından.

balıkkıran bunu beğendi.
  6. balıkkıran

balıkkıran Üye

gideceğim yer çok derin bir sulama barajı ama toprak duvarlı eski bir baraj (50 60) yıllık
    bizim türklerin köyün yanında derede denetim var ama orada adam gibi yoktur.suyu serin bulanık ve dediğim gibi gerçekten çok derin 5 metre önünüz 3-4
    metre vardır git gide de derinleşiyor 10 a yakın kişi boğulmuş.Suyun dibi bulanık kenarları su bitkileriyle dolu sazlıklardan dolayı 3 4 kilometre kıyısı olan barajın sadece 40 50 metresinde avlanacak yer var balıklar için çok güzel saklanma yerleri var

balık olarak ise tatlı su levreği,israil sazanı,güneş levreği,ülkemizdeki kızılkanatın bi değişiği olan taran, bunlar çıkardıklarımdı tahminen yayın ve sazan da olabilir (ayrıca 1.5 kilo kadar israil sazanının çıkarıldığını gördüm)

ben ise bu kamışa boyu kadar 22mm lik kaliteli misina bağlayıp ucuna siyah küçük iğne bağlayıp kıstırma kurşunlarla beraber mantarı da takıp tek iğneli orada işe yarar bir takım yapmak

kamışı aldım ne yazıkki diğerlerinin taşıma sıkıntısı var babam da kocaman şeyi napçan diye bağırır baya bi esniyo ucunda ip gibi bişey vardı adama yüzük taktırdım sağlam oldu boyu 4.30 filan oldu galiba

çok hassas, iğneyi balığın ağzına takar ayrıca bu takımı derede ve çayda da kullanmayı planlıyorum derelerde ise tatlı su levreği (çook az barajdaki sular taşınca gelmiş),taran (bu da sular taşınca gelmiş ama bu artık yerleşti seneden seneye her gittiğimde daha çok oluyorlar),tatlı su kefali,ve bıyıklı balık var

sizce bu misinanın ucuna tek iğne bağlayıp ona çekirge takıp kullansam (at çek) ve mantarlı takım için ne tür yemler önerirsiniz

okuyup yazma zahmetine giren arkadaşlar için çok teşekkürler

7. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Tatlı su kefali çekirgeye hayır demez. Çok fazla tatlı su tecrübem olmadığı için diğer balıkların çekirgeye ne yapacağını kestiremem. En garantisi solucan derim. Bıyıklı için de çekirge kullanıyorlardı ama aynı bıyıklıdan mı söz ediyoruz emin değilim, benim bahsettiğim Bekir balığı. Balıklar küçükse sorun olmaz ancak belli bir gramajı aştı mı bu kamışla balığı kullanmakta zorlanırsın.

8. balıkkıran

balıkkıran Üye

çekirge suyun üstüne düştümmü balık vurursa vurur vurmassa yeniden atarız böyle çok balık aldım ama büyük almadım bu arada bıyıklı balık derken bekiri kastediyordum gölette ise çiftlik yemi hamuruyla taran tutmayı planlıyorum