Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000 evet bin parçalık pazar günü.....

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Bu hafta yorgun ve gribe meyilli olduğum için kendime söz verdim, balığa gidilmeyecek evde yatılacak , yatılacak ve yatılacaktı.
    Öylede oldu sabah 07.00 hergünkü alışkanlıkla kalktım, evi içinde bir iki turdan sonra yine yattım, bi ara sızmışım TRT Belgesel Kanalını izlerken. Bu arada herkes izlemeli TRT belgesel kanalını çok ilginç ve güzel belgeseller var.
    Saat 11.30 kalktım ufak yollu bir kahvaltıdan sonra, biraz bahçeye çıktım, ortalığı topladım falan ama kurtlar, geçen haftaki mangalın mekanına baktıkça depreşiyor.
    Neyse takım dolabımı açtım biraz elden geçirdim, bu haftaki organizasyon için 200-250-300 gr kurşunlarımı çıkarttım, spin kamışımı ve tekne için kullandığım 2 parça jig kamışımı çıkarttım baktım eksikleri var, fujileri eksik onları paketledim tamire götürmek için, ve 20 senelik tam bir iş makinesi olan SPİNİT 6400 makinemi çıkarttım, bilen bilir mubarek makine kuyu çıkrığı gibidir danayı bağla çeker. Bu elden geçirme esnasında 0,40 1000 metrelik acılmamış bir misinayı bulmam beni keyiflendirdi, tüm makinelerin misinesğnğ yeniledim.Anlayacağınız artık organizasyona hazırız.
    Eee onu yap bunu yap 2 saatte öyle geçti, biraz akvaryuma baktım bakımsızlıktan ve ilgilenememekten iki tane neon, bir dişi lepistes, ve labio 5 aydır mutlu mesut yaşıyorlar:)
    Akvaryumun bakımıda bitti, one kütüphanemin üstünde bir kutu ilgimi çekiyor, yaklaşık 5 sene önce aldığım ve kutusunu bile açmadığım 1000 parçalık puzzle bana bakıyor, ulan diyorum kurtları anca bu bastırır.
    bunla akşam ederim diyorum masanın üstüne puzzle halısını seriyorum.
    Bakıyorum , bakıyorum birdaha bakıyorum, ulen bu deli işi diyorum, başlıyorum bir ucundan bakalım önce köşe puzzle parçalarını buldum , sonra yanların ve alt üstün kenar parçalarını ayırdım, bakalım başladım nekadar zamanda bitecek bilmiyorum bitince çerçeveletiliyormuş bende öyle yapacağım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

Puzzle ile ilgili kötü tecrübelerim var :D 2000 parçalık bir puzzle bitirme aşamasındayken 1 parçasının kaybolduğunu görünce yıkılmıştım. Ara ara bulamadım malesef:(

Herşeye rağmen güzel bir hobi. Kolay gelsin ..

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Bugün puzzle ile ilgili birkaç site gezdim bazı firmalar kayıp parça formu diye bir form oluşturmuşlar eksik parçanın geleceği yerin resmini çekip yolluyorsun belli bir ücret karşılığı sana yolluyorlar eğer sendeki puzzle hala duruyor ve eksikse arastırmanı öneririm.

5. Asi ve mavi

Asi ve mavi Daimi Üye

Ben de bu sene fuardan almayı düşünüyorum. Kolay gelsin.

6. Asi ve mavi

Asi ve mavi Daimi Üye

Ben tam başlamadan herhangi bir yerinden bir parçasını ev halkından birine saklatmasını önerecektim ki bu mesajı gördüm. Çünkü işin zevki de efsanesi de o eksik parçayı tamamlamakla son buluyor. Tabii sonra parçayı yerine koyuyoruz. :)

7. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

:) Hangi parça diye baya arıyosunuzdur. Bidahakine mutlaka deneyeceğim

8. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

Bunu biraz araştırım. Bende maket bıçağı ile oraya göre karton kesip uygun renk ile boyamayı düşündüm. Bazanın altından çıkarmanın vakti geldi artık :)