Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10gr altı sahteleri uzak mesafe atmak

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında getboga tarafından paylaşıldı.

1. getboga

getboga Üye

Selam arkadaşlar.elimde okuma lunemarine 2.58 12 45 atari bir spin kamis var.makine de stradic c14 plus. Powerpro 0.15 ip kullanıyorum. 15-20 gr ağırlıklı sahteleri 50m uzağa yollayabiliyorum fakat 10gr ve 7 gr lik sahteleri 20m lere anca yolluyorum.acaba kamisimi değiştirem mi diye düşündüm. Yani 5 30 atarlı bir 270 mm kamış la bu sahtelerimi 50m lere ulaştırmam daha kolay olurmu acaba? Atacağım sahteler yuzori pins minow serisi.marka ve model önerisinde bulunurmusunuz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Turuncu

Turuncu Aktif Üye

Sahtenin 50 cm yada 1 metre onune 5 gr 2 tane kistirma kursun tak.
    Kamis almana gerek yok.

4. getboga

getboga Üye

Hocam bunu yapmayı dusunmustum fakat tecrübeli bir arkadas sahtenin aksiyonu nu bozacaktir dedi.hatta Samandıra ile atsam diye sorduğumda da ayni cevabı aldım.

5. alisami

alisami Aktif Üye

Shimano speedmaster 270 10-30 kullaniyorum. Makinelerimiz de ayni stradic CI4. 0.2 ip sarili. 9 gramlik sahteleri normal havada 40 -45 m. atîyorum. Galba bu sahtenin yapisiyla da alakali. Hatta bu sahte en sik kullandigim sahte. Daiwa r40 SSR. Daiwa bu isi biliyor ;)

YEKTA bunu beğendi.
  6. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar,

Onune kistirma koymak sahtenin avciligini dusurur aksiyonu bozar,

Daha uzaga erismek icin,

1- misina inceltilebilir 0.12 gibi (ben bu milimi kullaniyorum)

2-kullandiginis misina tirtikli ise 8 braid orgulerden kullanirsaniz daha uzaga eriminiz olur,8 braid olan ipler daha yogun orgulu oldugundan uzerinde tirtik yokdur makaradan cok kolay bosalir, Daiwa tournament 8 Braid powerpro 8 Slick gibi..

3 makarada az misina varsa dolgu yapiniz (dolguyu tasirirsaniz kus gozu dugumu yasarsiniz)

4 atis teknigini gelistirmek,

mrt55, fatihh ve barisgirgin bunu beğendi.
  7. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

Arkadaşlar gayet net olarak açıklamışlar..ufak bi eklemede ben yapayım rüzgar faktörünüde hesap etmen gerekiyor arkandan eserse atışlar maximum erime ulaşıyor..ancak karşıdan esen rüzgarda omuz üstünden değilde sağ yan-sol yan yani kamışı yere paralel tutarak attığında daha uzağa gidecektir.

fatihh bunu beğendi.