Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

10m civarı fiber kamarasız amatör balıkçılık teknesi yardım...

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında KARINCA tarafından paylaşıldı.

1. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Arkadaşlar amatör denizcilik belgesi için sınavlara çalışmaya başladım, çok acelem yok açıkcası tekneyi alsamda nereye koyarım nasıl yaparım pek bilmiyorum ilk tecrübem olacak, ön bir araştırma yapmak için yardımınıza ihtiyacım var, 10 m civarı bakımıyla uğraşamayacağım ve anlamadığım için fiber, sadece günü birlik balık avlarında kullanacağım için kamarasız(en fazla tente yaparım), denizde pek sallamıyacak genişlikte ve yapıda, 8 10 kişinin sandalyesini atıp rahat rahat balık tutabiliceği bir tekne modeli belirlemek istiyorum, tarifim doğrultusunda belli bir model varmıdır , yoksa özelmi yaptırmak gerekiyor bu işler nasıl oluyor bana kaç para civarına gelir biraz bilgi verebilir misiniz.Saygılar....

aykut kilitcioglu bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. aykut kilitcioglu

aykut kilitcioglu Üye

hazır bir tekne al.metresi önemli değil.kendini düşün önce.arkadaşlar yarın düşman olur.o_Obirazcıkta paran olsun.karaya çektiğinde anormal rakamlar çıkar karşına.4.95 tekne boyu,9.9 motor gücü.amatör sınıfına girer.evraak ve vergi gerekmez.kafana göre gez.balığını tut.işi öğrendiğinde-yağmuru var ayandonos fırtınası var.poyrazı,lodosu,karayel,yıldızı bilimum ruzgarları sıkıntılıdır ülkemin-büyük tekne peşine düşersin.:)ben çok çektim.yaş geldi57 ye hala uslanmadım.kısmetse mayıs sononda yeni teknem bitecek.fotoları koyarım.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

8-10 kişi ile balığa ticari olarakmı çıkacaksın?

5. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Hayır kesinlikle ticari düşünmüyorum, 10 metre istememin sebebi daha çok sallanmasın diye sandalyemizde tutabilelim

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

10 kişi diyince dedim tur yapacaksın :p

@aykut kilitcioglu abimizin önerilerini dikkate al :)

7. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Peki dediğiniz ölçülerde bir fiber tekne motoruyla ne kadar eder , önerebiliceğiniz marka model varmı?

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aslında tekne işinde bütcenize göre tekne bakmanız gerekiyor.

9. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Bütçe belirtirseniz yardımcı olabiliriz özelden yada burdan bütçeyi yazarsanız iyi olur. ahşap düşünürseniz bartında bir çok firma var

10. strangolos

strangolos Misafir

Bildiginiz uzere deniz tutukunu kişinin, hem alırken hem de satarken çok mutlu olmasına neden olan nadir araçlardan biridir tekne bakimi cok yordugundan ahsaptan uzak durun balik tutmaksa sadece amaciniz zodiaclara bakabilirsiniz kisin sondurup garajiniza herhangi bir depoda muhafaza edersiniz gayet masrafsiz ve ekonomik olacaktir

11. hawk17

hawk17 Aktif Üye

Öncelikle Çanakkale'den selamlar...İlk başlayacaklar için bir tekne sahibi olmak çok güzel bir amaç vede güzel hayallerle dolu heyecan verici bir olaydır..Bilvaki bugün ikinci el tekne satışı olan internet sitelerinde bu ilk hevesin ürünü bir iki yaşında yada daha da yaşlı olabilir ama sadece bir kaç kez balığa çıkılabilmiş, zamansızlık yada ilgisizlikten bakımları yapılamamış bir dünya satılık tekne ilanı ile doludur..Tekne sahibi olmak neredeyse çocuk sahibi olmak kadar sorumluluk gerektiren bir olaydır..İster fiber olsun ister ahşap(ahşap demek X2 demektir..); tekne her daim ilgi isteyen yazın ayrı kışın ayrı dertleri olan bir hobby aracıdır..Canlı örneği olarak iki gün önce Çanakkale'de yağan sağanak yağmur neticesinde Sarıçayda bulunan teknem yüzünden gecenin üçlerine kadar uğraşmak zorunda kaldım.Kar yağdığında,yağmurda fırtına çıktığında,lodoslarda,balığa çıkılmasa da haftalık rutin motor/makina torna çarklarında muhakkak ziyaret edilmesi gereken,uzun süreli il dışına çıkışlarda her daim düşünülmek zorunda kalan,arabanızı evinizin üç beş sokak arkasına, önüne park etmeniz sorun olmazken teknenizi bağlayacak yer bulmakta zaten zorlanırken bağlayacağınız yerin doğa şartlarıdan ötürü heran varılabilmesi mümkün olan evinize yakın yerler olması gereken ve bu yerlerde hırsızlık olaylarını engelliyecek unsurların bulunması zorunluluğu olan bir hobby aracıdır TEKNE...TEKNE büyüdükçe büyüyen çocukların sorunları gibi onun da sorunları dertleri büyür,masrafları artar..ve bu masraflar adı TEKNE olduğu için her zaman diğer şeylere oranla pahalıya maal olacak masraflardır..Örnek olarak karada kullanacağınız alelade bir vidayı 10 krş a alırken tekneye mecburen 316 krom vida kullanacağınız için(ben öyle yaparım) 1tl vermek durumunda kalacaksınızdır..Arkadaşımız 10 kişilik bir tekne aramakta,eğer arkadaşları ile balığa yada geziye çıkacaksa o arkadaşlar için en iyi arkadaş olacağı hiç tartışılmaz bir konu olacaktır..Çünkü biz denizcilerin deyimi ile''EN İYİ TEKNE ARKADAŞIMIN TEKNESİDİR''..:)))) Umarım anlattıklarımla kimsenin başını şişirmemiş vede gönlünü kırmamışımdır..Tekne sahibi olmak bir hayat biçimi vede gönül verme işidir sadece bunu belirtmeye çalıştım..Alacağınız tekne sahip olduğunuz şartlara ve bu hobby ye ayıracağınız zamana uygun olmalıdır..Eğermaddi sorun yaşamıyorsanız isteklerinize uygun sahibinden.com da 204259985 nolu ilan herhalde işiniizi görür..