Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

11.07.2012 Didim

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında lorel tarafından paylaşıldı.

1. lorel

lorel Aktif Üye

Değerli Amatör Balıkçı Dostlar,
    Sabah saat 3;45 de sıcaktan bunalmış bir vaziyette uyandım...O saatten sonra uyumak ne mümkün.En güzeli deniz kenarında olmak hem taze havayı hem av zevkini tatmak diyerek 4;15 de avlağımda sevgili köşemde yerimi aldım.
    Avlanan 2 balıkçı arkadaşa rastgele diyerek atışlarıma başladım.
    Hiç ara vermeden ve çok güvendiğim kandırıcımı değiştirmeden sabah ezanına kadar atış yaptım ama vuruş alamadım.
    Sabah ezanında biraz ara verdim arkadaşlarla kısa bir sohbet ezandan sonra tekrar başladğım atışlarımın üçüncüsünde balık sahteye bindi.Balığın baracuda olduğunu ilk saniyede anladım,balık o kadar şiddetli mücade ediyorki dedim 105 cm tuttuğum balıktan daha büyük bu.Yol istedi verdim, yoruldu sardım 5-6 dakika sonra balığı kıyılamayı başardım.Görünce gerçekten hayal kırıklığı yaşadım 78 cm geldi.İnanın geçen yıl tutduğum balık bu kadar mücadele etmemişti.Balığın bir kaç kare fotoğrafını avlakta aldım,eve gidincede sevgili eşim bir kaç kare fotoğraf çekti.Avın hikayesi bu fotoğraflar aşağıda...
    Herkese kazasız belasız limitler dahilinde avlar dilerim.

Makina:Okuma trio 40s
    Kamış: okuma salina sea spin
    Misina: Angel kiss 0,24
    Kandırıcı: Roder kırmızı kafa 136 mm

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Tebrikler İlyas Bey. Baraküda harika. Bizim buralarda yumurtadan sonra daha yakalayamadım. Yine kırmızı kafayı konuşturmuşsun :)

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrik ederim ilyas abi, daha önce yakaladığınız baraküdaya göre bu daha genç bir balık. Dolayısıyla daha çevikmiş anlaşılan.:) yaşadığın zevk daim olsun.

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrik ederim ilyas abi bu aylarda mücadele daha zevkli oluyor gerçekten :D sahte balığın yanlarında takılmış ise daha zevkli mücadeleler oluyor :D

6. diverozcan

diverozcan Aktif Üye

Güzel iskarmoz. Haftaya geldiğimde ben de şansımı deneyeceğim inşallah. levrek gözükmüyor mu ortalarda hiç ?

7. lorel

lorel Aktif Üye

Teşekkürler Mehmet kardeşim,senin o güzel avlarını tekrar görmek bizi ziyadesiyle memnun edecektir.Daha güzelleri sana rastgelsin.

8. lorel

lorel Aktif Üye

Teşekkürler Oktay Bey,Yakalaması ve mücadelesi çok zevkli bir balık isteyen herkese nasib olur inşallah.Rastgele.

9. lorel

lorel Aktif Üye

Teşekkür ederim Hızır kardeşim.Gecen sene yine bu ayda yakalanan balık daha iri ama mücadelesi zayıftı.

10. lorel

lorel Aktif Üye

Teşekkürler Özcan Bey,Ben zaten uzun zamandır ava gitmiyordum rapordada dedğim gibi sıcaktan bunalıp canımı deniz kenarına attım levrek cıkabilir ama merada baracuda varsa levrek aynı anda zor.Rastgele.

11. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

İnşallah İlyas abi. Sezonu açmak istiyorum artık ben de :) Sana da rastgelsin, rekorlar gelir inşallah :)