Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

11 mart 2012 hatay jig balık avımız.. AKYA

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında ASEM tarafından paylaşıldı.

1. ASEM

ASEM Üye

hafta sonu jig e takılan güzel bir akya

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

tebrik ederim güzel av olmuş.

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Uzun zamandır görmüyorduk bu gerçek akyaları. Nesli tükendi mi diyordum tükenmemiş :)
    Tebrikler.

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler abi maşallah harika balık dahası nicesi ras gele

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Erhan güzel bir av olmuş, hikayesinide alsak heyecanına ortak oluruz :)

7. ASEM

ASEM Üye

balık sonrası yolumuz hastahaneye ulaşınca hevesimiz kursağımızda kaldı...
    yinede biraz hikayesini anlatayım..

öncelikle denize açıldığım botum 4.60 motorda 25 hp hava sartları başlangıçta çok uygundu....botu indirdiğim yerle hedeflediğim nokta 11 mil mesafe genelliklede o mesafelerde uygun meralar buluyorum...

biraz da takımlarımdan bahsedeyim genellikle 2 jig kamışı yanımda bulunduruyorum parterimde de aynı takımlar var sürekli aynı arkadasımdan balığa çıkmamdan dolayı çok uyumlu ve keyifli avlara da imza atıyoruz

kamışlarımın biri okuma speed jig (vedat abayoğlunun tavsiyesine uydum) çok yumuşak ve yorgunluk vermeden aksiyonları çok güzel bir kamış
    diğeri ise penn marka 80 lb lik ağır siklet bir kamış...
    bu balığı turkey slider jigle aldık..

balık yüzeye yakın, bir yerde jige asılınca çok çatlatmadan botun içine aldım....
    yere bıraktığımda hala çok güçlü kafa darbeleri vardı ve o anda partnerimin kaval kemiğine balığın ağzındaki jig iğnesi saplandı.
    balığın hevesine ulaşamadan yolumuz hastaneye ulaştı..bu olay aslında hepimizin dikkat etmesi gereken bir durum bu iğne kasığımıza ve ya daha tehlikleli yerlere saplanabilirdi ... çünkü hedef balıklar büyük ve güçlü bu yüzden lütfen çok dikkat edelim
    saygılarımla

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Geçmiş olsun Erhan, benimde başıma gelmişti iğne batma olayı. İğneyi kesip ters yönden çıkarttık.
    Beni de aldatan balığın yorulmamasıydı. Eğer balığı erken sudan çıkarıyorsak mutlaka dikkat etmemiz gerekiyor.

9. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Balık için sizi tebrik ederim ve geçmiş olsun, İnşallah arkadaşınızın durumu iyidir.
    Cüsseli hayvanlar ile mücadele su dışındada gerçekleştiğinden mümkün mertebe dikkat etmek gerekiyor. Bir kaç kez benimde başıma geldi ama Jig iğnesini düşünemiyorum.
    Bu bir kaç tecrübeden sonra ben, bot içerisine kepçe ile alıp kepçenin içinden bir müddet çıkartmıyorum. Zaten en cevval haliyle bile su dışında 1 dk. sonra iş bitmiş oluyor. Balık çalışıyorken yeniden olta atmak için acele etmek dikkat dağıtıyor ve bu tip kazalar kaçınılmaz oluyor. Büyük geçmiş olsun, allah korumuş.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Çok güzel av olmuş.
    Arkadaşınızın başına gelen şanssız olayın kimsenin başına gelmemesi dileklerimle