Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

12.01.2012...Levrek yoklamasına devam...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Çağatay Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar.

İshak beyle yaptığımız son levrek avımızdan bu yana henüz iki gün geçmesine rağmen, hafta sonu tahminlerinin sakin havayı işaret etmesi ve İzmir bölgesinde poyrazın belki de son günü olacak olmasından dolayı aklımda zaten bu günü de değerlendir düşüncesi vardı. Bugün ben bu düşünceler içindeyken arkadaşım Anıl beyden balığa gidelim teklifi de gelince bu öneriye balıklama atladım. Öğle yemeğinde ortak arkadaşımız Kaya bey ile de konuştum ava o da katılacağını söyledi.

Yemek dönüşü ofiste balık sevdasına göz atayım dedim, önceki gece bana gönderilen özel mesajı gördüm. Hunter forum isimli Mustafa bey göndermişti. İş ziyareti sebebi ile İzmir’e geleceğini, eğer akşam fırsat bulabilirse balığa niyetli olduğunu, uygun fırsatı yaratabilirsek tanışmak istediğini belirtip cep telefonunu yazmıştı. Kendisini aradım, doğru anladıysam henüz Balıkesir tarafından yoldaymış. Akşam niyetli olduğumuzu ancak bir yandan da sürekli hava raporlarına baktığımı, son anda rüzgar azizlik yapmazsa balığa gidebileceğimizi söyledim. Gideceğimiz yeri de tarif ettim. Yanında İzmir’li bir arkadaşı olacağını belirtince akşamüzeri tarif ettiğim bölgeye geldiklerinde tekrar telefonlaşmak üzere sözleştik. Yeri bulamazlarsa gidip onları alacaktım.

Ofis işlerini yoluna koyup öğleden sonra evlerimize yollandık. Sözleştiğimiz gibi Anıl bey, saat 16.00 civarı beni evimden aldı. Yoldan yemimizi temin edip meraya doğru yola devam ettik zira Kaya bey bize sonradan katılacaktı.

Meraya geldiğimizde şaşırtıcı bir manzara ile karşılaştık zira buralar genelde sakin olurdu. :eek:Dört araba, bir minibüs toplam beş araç yan yana, her araçta birden fazla insan, bilmem kaç tane kamış denize sallanmış, iğne atsan yere düşmeyecek bir manzara. Sanırım buradan balık alındığı bilgisi bir şekilde ışık hızıyla yayılmış amatör camiasında. :p Önce burada kendimize bir yer bulur muyuz diye bakındık sağa sola. Arabamızı park ettiğimiz yerin önü müsait gibiydi, pekala buraya sığışabilirdik. Ama dikkatli bakınca, hemen yan tarafımızdaki arabada olan kişilerin, bir kamış grubunu tam önlerine diğer kamış grubunu sağ taraflarına çaprazlama bir diğer kamış grubunu ise sol taraflarına çaprazlama attığını fark ettik. Sağ olsun arkadaşlar bilmem kaç kamış ile yaklaşık 50 metre yeri parsellemişti. Hani başkası atmasın, burası bizim tapulu malımız der gibi bir havaları vardı. Keyifleri de çok güzeldi, araçlarının içinden kamışlarını izliyorlardı. Bundan güzel avcılık mı vardı. :mad: Önce, ineyim arabadan konuşayım diye düşündüm, sonra vazgeçtim bu düşünceden keza Anıl bey de gerek yok gidelim dedi. Bize avlak mı yoktu. Hemen Kaya beyi arayıp durumu ona da bildirdik ve farklı bir meraya doğru yola çıktık.

Vardığımız merada zaman geçirmeden oltalarımızı denize kavuşturduk. Rüzgar tatlı sert,av için şartlar aslında müsaitti ama balık keyifsizdi sanırım. Bir süre hiç vuruş alamadık. Benzer durum aslında iki gün önce de başımıza gelmişti.

Bir süre sonra telefonum çaldı. Arayan Mustafa beydi, yolda olduklarını söyledi. Avlak yerine ilişkin durumu ona anlattım. Bu nedenden dolayı farklı bir merada olduğumuzu, isterlerse bizim bulunduğumuz yerde buluşabileceğimizi ancak bulunduğumuz yere nazaran diğer tarafın at-çek için daha uygun olduğunu söyledim ve o merayı ayrıntılı tarif ettim. Zira biz yemli takımla avlanıyorduk, Mustafa bey at-çek deneyeceklerini belirtmişti. O bölgeyi deneyelim, olmazsa tekrar telefonlaşırız dedi, birbirimize şans diledik.

Yanılmıyorsam 19.30 suları idi benim kamış önce bir yoklandı, sonra bir sarsıldı, ben de bu durumu değerlendirdim ve balığı kıyıladım.

İlk misafir bana denk gelmişti.

Ölçüm sonrası yaklaşık 48 cm boy, 1.15 Kg. geldi. Geleneği bozmamıştım.:)

Bir süre sonra Kaya bey de bize dahil oldu. Sohbet muhabbet derken saat neredeyse 22.30 olmuştu. Vuruş alamıyor, arada yoklamak için oltaları topladığımızda çekerken düşmeyen yemleri iğnede görüyorduk. Diğer yandan oltalarımıza tebelleş olan yosunlarla ve dal parçaları ile uğraşıyorduk zira kaç gündür esen kuvvetli rüzgar ne bulduysa kıyıya toplamıştı. Özellikle Anıl bey bu konuda rekor kırdı diyebilirim, onun şansına denizde ne varsa topladı getirdi. Tam bu saatlerde Anıl bey bana seslendi, koş dedi Kaya iri bir şey yakaladı. Fotoğraf makinesini alıp Kaya beyin yanına yollandım. Güzel bir pehlivan Kaya beyin oltasında sallanıyordu.

Ölçüm sonrası 54 cm. boy, 1.85 Kg geldi.

Bu sırada Mustafa beyi arayıp durumu ona bildirdim. Eğer hala avlanıyorlarsa arabaya atlayıp yanlarına uğrayabileceğimizi söyledim. Ancak bir süre deneme yaptıktan sonra farklı bir merada şanslarını denemek için ayrıldıklarını söyledi. Söylediği mera bize çok uzak bir bölgede idi. Artık bir başka zaman yüz yüze görüşürüz inşallah dedik.

Sonrasında başkaca keyifli vuruş olmayınca, saat 23.30 gibi toplandık ve dönüş yoluna geçtik. Dün Anıl beyin şansı yoktu ama eminim en kısa zamanda o da levreğe kavuşacaktır.

Anıl bey ve ben.

Anıl bey ve Kaya bey.

Daha güzeli sizlere denk gelsin.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Ocak 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Yine güzel bir Levrek almışsınız, tebrik ederim :)

4. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Çok güzel levrekler tebrikler....dahasına rasgelsin...

5. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

paşalar harıka görunuyor...tüm ekıbe tebrıkler....

6. Hür MOL

Hür MOL Aktif Üye

Maşallah, maşallah, bereketli olsun. :)

7. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Çağatay kardeşim, başta sen olmak üzere bu kısa av güncesine katılan tüm arkadaşları ayrı ayrı tebrik ederim.Dostlar ile birlikte deniz kenarında olmak, ne güzel bir duygu..:rolleyes:.Hele hele bir kaç tane denk gelirse artık tadından yenmez diye düşünüyorum.

Biliyorsun ben 2006 yılından beri elimden geldiğince av güncelerimi/güncelerimizi hep bir video paylaşımı ile kalıcı kılmak istiyorum.Çünkü ileride muhtelif sebeplerden dolayı gidemediğimiz günler olur ise bu eski av günceleri bizlere eminim o eski hatıralarımızı bir kez daha yaşamımıza vesile olacaktır.;)

Nitekimde öyle de oluyor...Bak Sevgili Erkan abimiz ile sevgili can arkadaşımız Bumin kardeşim artık aramızda yok...:eek:Zaman zaman o eski videolara bakınca onları bizler ile birlikte elte olta ile beklerken izlediğimde burnumun direği sızım sızım sızlıyor...:(Ve gözlerimden akan bir kaç damla gözyaşımı engelliyemiyorum.Mekanları cennet olsun...

Video paylaşımının böyle bizleri hatıralara doğru yolculuğa götürmesi olayı varken, eh haliyle de avlak arayışı içinde olan dostlarımızada birer güçlü ışık kaynağı olması hususuda elbet olacaktır.Bana göre bunun olması da doğal.Zira hiç bir avlak kimsenin malı değildir.Önemli olan o avlakta verim almayı kişinin bilmesidir.Ve en önemlisi av sahası terk ederken, daha sonra oraya tekrar geleceğini unutmayıp, beraberinde getirdiği çeri/çöpü orada bırakıp da arkasına bakmadan gitmemesidir.;)

Haaa, bu arada ben şahane verim veren bir avlak buldum.Uyyyy ama çok soğuk...Dur ben kamışlara zil takayıp da arabada sıcak sıcak oturur iken, kamış selam verince arabadan çıkar balığımı alırım diyenler eminim boş döneceklerdir.:rolleyes:Çünkü ben bu yaşa geldim, bu tip havada,böyle bir ortamda,bu stilile verim alınacağına şahit olmadım.Bana göre yedek kulubesinde oturup da saha inmeden, maç oynanmaz.;)

Sözün özü, bugünden itibaren senelik izine çıkyorum...Eeeee, ne yapıyoruz...?Nereye gidiyoruz...:p

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler abi dahası rast gele :D

9. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

süperya imrenmemek elde değil maşallah diyelimde aman böyle devam etsin muhabet balık 10 numara daha ne olsun rasgele .:)

10. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Anıl kardeş tebrikler güzel bir av ropru olmuş anlatım harika balıklar harika daha ne olsun :)

11. balıkçıı

balıkçıı Aktif Üye

tebrikler güzel balıklar üstadım her daim rast gelsin