Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

12.05.2013 M.Ereğlisi Türkmeneli Göleti, Sazlıdere Barajı son durum

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında DjceheNNeT tarafından paylaşıldı.

 1. DjceheNNeT

  DjceheNNeT Yeni Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  16 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  Herkese selam, ilk balık raporumu verirken güzel haberler vermek, övünülecek şeyler yazmak isterdim ama nafile, sabah erkenden (05:30) Esenlerden yola çıktık kararlaştırdığımız üzere Tekirdağ Marmara Ereğilisindeki Türkmeneli barajına saat 07:00 civarında ulaştık. Bir kaç saat boyunca 6 takım suda olmasına rağmen bir türlü istediğimiz hareketi göremedik. Ara ara çekip yeniden atalım dediğimizde iğnelerin ve misinaların hep yumurtayla dolu olduğunu gördük.

  Sonra toparlanıp başka yere geçelim derken yan taraftaki arkadaşa uğradım, kendisi sabah 06:00 gibi on numara bir testere balığı ve sazanı aynı sıralarda çektikten sonra bir daha balık vurmadığını söyledi. Bu söylem üzerine balıklara bakıp yola çıktık, aynı barajdan tarlaların kenarından akan dereden şansımızı deneyelim dedik, oradada av yasağı var, jandarma işlem yapıyormuş tutanlara, bizde 13:00 gibi Sazlıdere barajına doğru yola koyulduk. 15:00 civarı baraja Sazlıbosna köyünden ulaşarak takımları at-çek yapmaya başladık ama sonuç aynı tık yok, teknemiz olmadığından kıyıdan sürekli at-çek yaparak şansımızı saat 22:30 sularına kadar kıyıdan denemeye devam ettik ama ne biz ne de etraftaki hiç kimse balık alamamış ve hüzünlü bir şekilde evlerimize dönmüştük.

  Arada çok ileride dev gibi bir balığın suyu hareket ettirdiğini görsekte ne sahtelere ne de kaşığa gelmiyordu. Sazanlar zaten havyarda ve av vermiyordu.

  Bu hafta sonu İNŞALLAH Terkos gölüne olta atacağız umarım bu sefer boş dönmeyiz.

  Herkese bol avlı günler.
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar