Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

12/12/2012:) Sırtı avı Palamut-Lambuka

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında SworDFish48 tarafından paylaşıldı.

1. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Selamlar;
    herkes bu tarihte nikah salonuna gider biz denize gideriz:)

Çok isteksiz gittigim avdan mutlu bir şekilde evimize donduk.
    Dün spin ile sabah suyu, azmak başı, yok bilmemne denedim, oglen iki arkadas tekne ile cıkıp gadidi yaptık bir tık yok hava bozdu yağmur felan birazda ıslandım şifayı kapmışım.

Bugun tüm gün halsiz hevessiz evde kös kös otururken. Bizim Mesut abi
    lakabı: Polis aradı
    -hadi gidelim hava guzel
    -yok abi hastayım halsizim vırt zırt
    -eyi tamam dedi kapattı oglenden once

Polis abimle bizim çok güzel av maceralarımız oldu Orkinoslar,torikler,kılıçlar vs... hava iyi oldumu benimde işim olmadımı hemen kaçarız Sırtıya.

oglenden sonra aradı yine;

-hadi gidelim
    -ben yok abi hastayım felan filan
    -eyi ben gidiyom dedi kapattı telefonu.
    camdan bakıyorum hava süper yagmur dinmiş hava yükselmiş deniz çarşaf gibi ama hastayım iyice kotu olurum diyerekten oturup forumu kurcalamaya basladım.

yine aradı tamam geliyorum dedim tamam yaaa:) benssiz gidesi gelmedi...

Neyse ben limana vardım, nasıl olsa küçük sırtı çekicez diyerekten kendi teknemden çıkrık makinamı kamışımı bile almadım sadece RAPALA Clackin minnow 11cm (GGH) ve RAPALA DEEP DIVING SLASHBAIT 11cm (SB) modelini ve biraz 50lik fluocarbon misina yanıma aldım polis abide nasıl olsa dandik makine kamış vardır dedim yani o kadar hevessizimki yanıma takım bile almak istemiyorum:). birde spin takımımı aldım geri donunce iskelede felan atçek yaparım diyerekten neyse polis abinin teknesine vardım. Ben Bira alıp geliyorum dedi ben dedim hastayım antibiyotik aldım sabah içmicem dedim sen bilirsin dedi gitti markete, bende teknenin ustunden spin yapmaya basladım 2 poşet, 1 tane ağaç dalı tuttum:) polis geldi ve;

Demir aldık, denizde ne ararsan vardı odunlar,poşetler bulanıkmı bulanık bir deniz yeni yağmur yağdıgı için dereden akan bulanık su ve deredeki pislikleri yığmış denize. biraz ilerledik açığa dogru deniz biraz duruldu ya nasip attık sırtıları.

RAPALA DEEP DIVING SLASHBAIT 11cm (SB) modelini kullandım.
    aradan 10 dk geçti benim sırtı cırlamaya basladı güzel bir dişli palamutumuzu aldıktan sonra devam ettik bi 15-20 dk sonra yine benim sırtı cırrrrr kaloma açmaya basladı lambuka biraz kudurgun benim dalan sırtıyı almış yukardan getiriyor:) diger sırtıya karıştırdı felan.. güzel bir lambukamızı aldıktan sonra tekrar devam ettik, yarım saat sonra dönüşe geçtigimizde Polis abimizin sırtısı cırrrr oda güzel bir lambuka aldı. sabah içtim ben antibiyotigi dedim geçmiştir etkisi içmeden çekilmiyo bu sırtı Bi bira içim dedim keyife geldim:)
    Koya yaklastıgımızda millet hava güzel sırtı cekiyor koy un içinde limanın içinde felan Turna (barracuda) için. hemen sırtıları değiştirdim RAPALA GGH yi taktım.
    liman yakınları koy içi donmeye basladıkdeniz o kadar bulanıktı ve piski anlatamam derede ne varsa hepsi akmış denize. hava karardı girdik limana, elimde spin dedim biraz spin yapayım basladım atıp çekmeye bişi yok. Telefon çaldı arkadasım arıyor atçek yapmaya gitmiş o Torba da ben Bitez deyim 2 kalamar kaçırmış bir sübye almış. bir duyum almış yalıçiftlikte turna(baraccuda) var mış hemen bastık gittik. ama hiç birşey yok geç kaldık tam akşam üzeri burunda yapıyormus Turna.
    Neyse Nasip bukadar bugun diyip eve donduk. anlatım biraz bozuk olabilir ama avlar şahane:)

Bu Teknede her sene ilk Lodos ta karaya çıkan yelkenli:) alıştı artık karaya çıkmaya

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Aralık 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ahmet
    Güzel bir av olmuş.

4. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Tebrikler..

5. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Tebrikler sevgili Ahmet.
    Lambukanın sudaki renkleri enfes. Fotoğrafını çok güzel yakalamışsınız.
    Nevale de çıkmış. Afiyetle...

6. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler .Afiyet olsun..

7. halukcan

halukcan Yeni Üye

Tebrikler güzel av olmuş bence de ,hastada olsak hava güzel olupta birde balık oldumu durmak mümkünmü ,rastgele ....

8. avcihan

avcihan Aktif Üye

Tebrik ederim güzel bir rapor olmuş.Avda çok güzel.Hep yakalamak istediğim ama daha nasip olmayan lambukalar ise harika!!!

9. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tebrikler güzel balıklar.

10. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Teşekkür ederim Şeref Abi.

Daha iyileri sizin olsun...

Güverteye Aldıktan sonrada aynı renkte kalsalar keşke ama, bir grida bir sinarit gibi bu hayvanda malesef renk değiştiriyor...

Teşekürler daha iyileri sizin olsun...

Bu Tutku oldugu sürece hastalık bile fayda etmiyor:)

Eger nasip olurda bir gün yakalarsınız, çekmesi çok zevkli ;)

Teşekürler Akın kaptan, eger yolunuz tekrar buralara düşerse beraber bir plan yaparız. gökova ya ineriz, yada dip sırtısı felan bir aktivasyon yaparız inşallah ilerde birgün;)

11. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Ahmet, güzel av olmuş, umarım daha irileri nasip olur. Oldum olası şu lambuka ilgimi çekmiştir. Sudaki görüntüsü çok güzel çıkmış, renk harika gözüküyor.