Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

12 Eylül Yaz Kapanışı Dalışı - Sargoz, Karagöz, Sinarit

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Onurcan YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Öncelikle sizlere biraz kendimden bahsetmek istiyorum her ne kadar bölüm yanlış olsa da ilk konumla birlikte olsun istedim, ben 10. sınıf öğrencisiyim, Edirne / Enez 'de bir yazlığımız var ve 16 yıldır aralıksız olarak her yaz tatilinde 3 ay boyunca burada kalıyoruz. Bundan yaklaşık 7 yıl önce babamla birlikte heves edip tek oltayla başladık bu işe, zaman ilerledikçe her sezon kendimizi biraz daha geliştirdik, 3 yıl sonra bende farklı bir avlanma şekli olan zıpkıncılığa karşı aşırı bir tutku ortaya çıktı. Sonrasında ilk olarak yalnızca bir palet, bir dalış gözlüğü ve amatör dahi denilemeyecek derecede bir zıpkınla dalmaya başladım. Şu an balıkçılıktaki 7. zıpkıncılıktaki 4. yılım ve babamın maddi desteğiyle tam bir dalış takımı topladım. Her ne kadar siz abilerim ve kardeşlerimin arasında yeni ve acemi olsamda yardımlarınız ve tecrübelerinizle kendimi daha da geliştireceğime eminim, hepinizi can-ı gönülden selamlar, hep birlikte uzun seneler geçirebilmemizi temenni ederim.

Ve işte kendi seviyemde ilk güzel avımdan bir kare, balıkları dizgiden çıkarmamak hataydı ama yapacak bir şey yok, siz değerli abilerim ve kardeşlerimden yorumlar bekliyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. heraktitus

heraktitus Üye

Selamlar,

- Bir iki tanesine sikmasaydin diyen cikar ise sevkin kirilmasin.
    - Gece fener ile giriyorsan belli etme. Nitekim bildigin uzere yasak cezasida agir. Uygulayip uygulamamak sana kalmis.

Haddime dusmeyerek ve cok bilgim olan bir konu olmamasina ragmen bir iki sey demek istiyorum sakin gozun korkmasin ama dediklerimden.

Tum cevrendekiler demistir ama tekrarlamakta fayda var deniz ile saka olmaz. Internet ten ne kadar iyi zipkincilari seyrediyor isen, dalarken basina olumsuz seyler gelmis insanlarida arastir, tek basina belli bir derinlikte dolasabilirsin ama unutma denizde tek basina olmak seni karadan biri seyretse bile risktir bundan dolayi cogu egitimli insan yalniz dalmaz yada kendi limitlerine gore zorlugu cok dusuk (mekan bilgisi, derinlik, hava sartlari vs.) dalislar yaparlar. Bunun icin tatil donusu eger su ana kadar yapmadi isen vakit ayir ve bu is uzerine egitim veren bir yere git. Eger maddi olarak zorlayacak isede mumkun oldugunca okumaya arastirmaya calis. Seyrettigin her video daki zipkinciya sorsan su altinda bir olumsuzluk yasamis yada bir cok arkadasinin basina talihsiz kazalar gelmistir. Bunun icin maksimum dikkat etmeli, gereken onlemleri almali ve en iyi derecede kendini egitmelisin.

Hosgeldin.

4. hasandh

hasandh Aktif Üye

aramıza hoşgeldin keyifli avlar diliyorum.

5. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

heraktitus

Abi söylediklerin için teşekkür ederim, tamamı doğru ve yine dediğin gibi bu konuda eğitim veren bir yere gitmeyi çok istiyorum, ilk buldugum fırsatta kursa yazılacağım. Gece av yapmanın yasak olduğunu biliyorum ki zaten sudan çıkarken gündüzdü fakat malum araba olmadığı için her yere yürüyerek gidiyoruz ve epey zaman alıyor, değerli tecrübelerini paylaştığın ve vakit ayırdığın için sonsuz teşekkürler.

hasandh

Çok teşekkür ederim abi :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Onurcan
    Güzel bir av olmuş. Ailecek küçük bir ziyafet çekmişsinizdir umarım.
    Selçuk'un söylediklerinin kısacık bir özetini tanışma konuna yazmıştım.
    Asla tek başına dalma..

7. totuo

totuo Yeni Üye

ONURCAN ÖNCELİKLE AV İÇİN TEBRİK EDERİM.GÖRÜNTÜ ARKADAŞIN SÖYLEDİĞİ GİBİ GECE DEĞİL AKŞAM SUYU OLDUGU BELLİ HAVA TAM KARARMAMIŞ.KURS FALAN YALAN İŞLERDİR SERBEST DALIŞTA AMA YİNEDE TECRÜBELİ İNSANLARLA BİLGİ PAYLAŞIMI YAPMANDA FAYDA GÖRÜYORUM EN İYİSİ İYİ ARAŞTIRIP İYİ OKUYUP OKUDUKLARINI UYGULAYABİLMENDİR.BU İŞTE EN BÜYÜK RİSK SAMBA VE SENKOPTUR .HERKESİN BİR SINIRI VAR VE SINIRLARIN ZORLANMAMASI LAZIM KESİNLİKLE KENDİNE BİR BADİ EDİNMEN LAZIM VE BADİLİ DALIŞ NASIL YAPILIR İYİCE ÖĞRENMEN LAZIM .BU İŞE GÖNÜL VERDİYSEN EĞER TÜM KIŞI İNTERNETTE MAGAZİN OKUMAKTANSA ZIPKINLA SERBEST DALIŞ YAZILARINA AYIRMANI ÖNERİRİM .BOL TROFELİ SAĞLIKLI DALIŞLAR DİLERİM.

KAAN ERSOY
    TSSF
    CMAS 3* DALICI&EĞİTMEN

8. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

agartan

Haklısınız sayın modum yanımda 2 kişi daha vardı biri ileri derece diğeri amatör, herkes vurabildiğini aldı ve dediğiniz gibi yalnız dalmak gerçekten tehlike

totuo

Kaan abi söylediklerin son derece hayati nitelik taşıyan önemli hususlar, ve yine dediğin gibi kışın boş boş magazin sayfaları okuyup oyun oynamaktansa kendimi geliştirip bilgi edinebileceğim videoları izleyip tecrübeli kişilerin makale ve yazılarını okumak en doğrusu, vaktini ayırıp tecrübe ve bilgilerinle destek olduğun için teşekkürler

9. İbrahim TEKE

İbrahim TEKE Aktif Üye

Tebrikler Onurcan.. Daha iyileri rastgelsin inşallah...

Dal sağlıcakla.....

10. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Çok teşekkürler İbrahim abi, amin cümlemize :)