Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

13.01.2012-Lodosta Boğazda Çinekop Avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında balıkoltası tarafından paylaşıldı.

1. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Merhaba,
    Cuma günü haftanın son avını yapmak için 06.30 gibi boğazdaydım.
    Kamışı birleştirdim. Kurşunu ve rapala takımını taktım. Daha sonra o güzel sessizlikte ve buz gibi havada çayımı kupama koydum. Hava aydınlanana kadar o güzel saatlerin tadını çıkardım.
    Sabah suyunda 7 cm.lik fosforlu sarı rapalamı taktım ve ilk atışımı gerçekleştirdim. Yine birkaç atışta gelen giden olmadı. Denemeye devam tabiiki.
    Hava biraz daha aydınlandığında oltamda ilk ağırlığı ve kafa atışlarını hissetmemle keyfim yerine geldi. 1 saat kadar yoğun balık yaptı. Daha sonra hafiften lodos kendini göstermeye başladı. Balıkda anında kesti.
    Öğlene doğru rüzgar iyiden iyiye kuvvetlendi. Lodos esmesine rağmen dondurucu bir soğuk vardı.
    İşin tadı ufaktan kaçmaya başlamıştı. Birde üstüne bozulan akıntılar yüzünden rapalamı dibe taktırınca hemen toparlandım ve başka bir meraya geçtim.
    Yeni yerde de balık oldukça seyrekti. Akşamüstüne kadar ara ara yapan balıktan 5 parça daha alabildim. Akşam suyunda balık artık klasikleştiği gibi yine yapmadı.
    Balığın sonuna geldiğimiz şu günlerde sabahtan akşama kadar sadece yemek molasında oturarak 13 parça balığı kovama gönderebildim ve evin yolunu tuttum.

Rastgele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. shimano

shimano Daimi Üye

Tebrikler birol

4. mctymn

mctymn Aktif Üye

Tebrikler.Güzel görünüyorlar.:)

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Teşekkürler Vural.
    Teşekkürler :)

6. Yasin..

Yasin.. Üye

Tebrikler....

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Birol
    O havalara iyi dayanmışsın ama mükafatını da almışsın.
    Afiyet olsun

8. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Resimlerine bakmaktan en fazla keyif aldığım raporlardan senin raporların Birol Abi.
    Bu boyda ve bereketli canavarları rapala ile denizi kazıya kazıya çıkarman, köprülerden balıkları çarpa çarpa 50-70 tane alanlara örnek olur inşallah

9. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

merhaba balıklar güzel tebrikler,
    sizce akşam üstü neden rapalaya balık atlamaz oldu son dönemlerde :confused:

saat 3 den sonra tık olmuyor nedense :eek:

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Birol, seyrekte olsa kısmetini almayı başarmışsın :)

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Teşekkürler Yasin.
    Teşekkürler Şeref Bey. O gün ilk kez, kuvvetli lodos çıkıp üstüne rapalayıda dibe taktırınca banka oturup acaba toplanıp gitsemmi diye düşündüm :)
    Ancak sonraki merada seyrek de olsa balıkları bulunca iyiki gitmemişim dedim;)

Teşekkürler Erkan. Geçen sene bilirsin sadece köprüde balık varken (lüfer) bile bir kere olsun çarpma yöntemiyle bu balığı avlamadım, avlamayı düşünmedim de.
    Lüfer familyasına bu av şeklini hiç bir zaman yakıştıramadım. Rapalanın iğnesi bile bazen gövdesine, kafasına takıldığında üzülüyorum. Ki köprüde sallama yöntemiyle gelen balıkların %99 u balığın rastgele biryerine takılıyor.
    Yemli-çapari-sahte balık ile yakalamak varken çarpma ile yakalamanın hiçbir mantığı ve özelliği yok.

Teşekkürler. Balığın hersene huyu değişiyor.
    Geçen seneki gibi kıyıda yoğun kıraça olmadığı için balık da akşamüstü yemlenmeye kıyıya gelmiyor sanırım.
    Teşekkürler Hamdi :)