Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

13.10.2011 Turna (barakuda) çifter çifter

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında bilal07 tarafından paylaşıldı.

1. bilal07

bilal07 Üye

Sevgili balık sevdalıları hepinize selam ;

Uzun bir zamandan sonra turnalarla karşınızdayım, bu sene kendimi yine turna avına adadım ve umarım bolca tutarım bu sezon da.

Fırtınanın dinmesini fırsat bilerek sabah giderim umuduyla dün malzemeleri hazırlayıp hayalleri daldım. Fısıltı gazetesi şurda turna almışlar şurda rapalayı koparmış şurda levrek oynuyormuş gibisinden haberleri manşetten veriyordu. Zaten ufacık bir gaz bekleyen ben durur muyum hemen soluğu meramda aldım. Zira birinin tuttuğunu duymasam da ben otomatiğe bağladım bu sene and içtim haftada 3 kez falan balığa gidecem dedim kendi kendime.

Hedefim bu sene 3 kg ve üzeri bir barakuda :eek: onu çabalıyorum sezonu açtım, 2-3 haftadır haftada iki kez olmak üzere gittim balığa 4-5 tane turna tuttum ancak turnalar tatmin edici boyutlarda olmadığı için geri saldım. Malumunuz burada fırtına,sel,çamur hiç balıklık hava yoktu. (Bu arada hayatını kaybeden hemşerilerime Allah rahmet eylesin diyorum, ailelerine de Allah sabır versin) Elbet bu fırtına dinecek ondan sonra balık yapacak umuduyla havanın dinmesini bekledim, ve bu sabah 04.40ta saatin çalmasıyla ok gibi fırladım yataktan, yoksa başka türlü miskinlik oluyor az daha yatayım diyorum ya da aman yarın giderim diyorum bu sefer koğuş kalk sesi duyarcasına kalktım…

Atladığım gibi motoruma 05.20 gibi avlağıma vardım. Benden önce bir kişi gelmişti, yaklaşık 500-600 metrelik alanı yukarı-aşağı gidegele atçek yaptım, içimde bir umut vardı tutacak gibiydim, genelde bende öyle olur, gitmeyi çok istersem iyi düşünürsem sanki balık beni çağrıyor gibi hissederim , yine o günlerden biriymiş :) klasik olarak zokalı silikonumla başladım çünkü burada turnaları hep bu balıkla aldım diyebilirim, fakat ortalıkta turna yoktu ben de rapala takayım dedim oyuncu değişikliğine gittim sırayla birkaç rapala denedim en son yine beyaz zokalıya geçtim ve o inanılmaz ağırlık bindi oltama :D özellikle ince bir kamış seçiyorum bu hazzı yaşamak için ( Balzer Ultra Light 5-15 gr normalde alabalık kamışı) ara ara balık üzerime doğru geldiğinden olsa gerek aha kaçtı tühh bee derken bir yandan da çekiyordum, hiç oyalanmadan kıyıladım güzelce, ve sezonu güzel bir turnayla şimdi açtım dedim, hemen bir iki resim çekip başka sahtelere yöneldim, nasılsa balığı aldım dedim şimdi de deneysel çalışmanın vakti geldi dedim, silikondan rapalaya denedim de denedim...

Hava aydınlanmaya yakın umudu kesmek üzere iken çok inandığım güvendiğim yozuri pins minnowum beni yolda bırakmamıştı, boş atıp dolu çekmiştim :D bir yakışıklı daha tutunca yiter gayri deyip biraz da levreğe bakayım dedim, levreği genelde çapariyle tutarlar burada ben de tüy çapari ucu silikonla bitenlerden bir tane seçtim attım tırt! Saat 07.30a kadar vaktim vardı zamanla hızla geçmişti istemeyerek de olsa meradan ayrılıp evin yolunu tuttum… yarın enerjimi ve kendimi toparlayabilirsem bir kez daha deneyeceğim, herkese bol balıklı günler… birkaç fotoğrafla avı bitireyim…

Not : ikinci balığı tuttuktan biraz sonra resmini çektim…

Bunlar sırasıyla denediğim sahtelerim…. (yukarıdan aşağıya)

Balıkları aldığım sahteler… (raglou ve yozuri)

İlk gelen balık…

Aynı balık…

Beraber hatıra resmi…

Yakından…

Kullanılan ekipman :

Kamış : Balzer Ultra Light 2.70 cm 5-15 gr
    Makine : Shimano Exage 2500 FC
    İp : 0.12 adını hatırlayamadığım bir marka dyne... diye başlıyordu
    Sahteler : yukarda görüldüğü gibi
    Mekan : Akdeniz ;)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler Bilal,

Balıklar ve raporun harika,yem çeşitlerininde yanında bulunması ve çeşitli denemeler yapman çok güzel olmuş,sonucada gitmişsin zaten.

Raporunda hikayeni paylaşırken satır aralarına boşluklar bırakarak ve açarak yazarsan hem bizlerin raporunu okuması daha rahat olur,hem sende takibini daha kolay yapar yanlış harf yazdıysan kolay farkına varabilirsin.

Daha iyi avlara.

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler bilal maşallah umarım hedefine de ulaşırsın rast gele

5. bilal07

bilal07 Üye

Teşekkürler uyarı için biraz düzelttim

6. bilal07

bilal07 Üye

teşekkürler darısı başına...

7. mberkay

mberkay Aktif Üye

Tebrikler Bilal abi...
    Bende bir antalyalı olarak akdenizden rapor görünce ayrı bir mutlu oluyorum :)
    Avı sahilden mi yaptınız ? Çünkü ıskarmoz benim bildiğim kayalık olan bölgelerde daha sık bulunuyor da.

8. bilal07

bilal07 Üye

tam koordinatları vermiyim ama sahilden koraycım... hatta varyanttan aşağı in o uçtan sealife'a kadar ata ata git ;)

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Bilal, raporun güzel ve keyifli olmuş. :)

Balıklarda güzel, rastgele..

10. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Tebrikler Bilal kardeşim, bu konuda daha güzel avlarını bekliyoruz, hoşçakal.:):):)

11. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Bilal, yarın için rastgelsin şimdiden. Raporunu keyifle okudum, ama resimleri ancak eve gittiğimde görebileceğim. İş yerimde engellemye takılıyorlar. :)