Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

13.11.2011 Kankalardan Fırtınaya İnat...

sa®gozmehmet

Daimi Üye
Adı
Mehmet TEKİN
Sevgili arkadaşlar hepinize merhaba ;
Sevgili kankam Levent ve ben,cumartesi Aliağa Rastgele Av'a Mehmet kardeşimizin yanına uğradık.Ryobi Ecusima 6000 Vi ve Discovery 6000 Surf makinaları kıyı avlarında kullanmak üzere Levent kankama aldık.Geri dönüş esnasında Levent'in yeni keşfettiği avlağı görmek üzere yolumuzu o yöne çevirdik.Avlağa vardığımızda poyraz deli gibi esiyordu,beş dakikada kulaklarımız yere düştü,neyse ki poyraz karadan denize esiyordu bulunduğumuz yerde ve poyrazlarda bu yer belli ki iş yapacaktı.

Akşam yemeğini yemiş,televizyon seyrederken telefonum çaldı,Levent -hadi kanka benim makinaları deneyelim yarın -Levo delimisin sen,bu havada balık :( -evet bu havada,poyrazda arkadan esiyor kanka hadi kırma beni...-eh iyi ne zaman...-sabah erken gidelim kanka...-bak sabah suyu yapar dönerim oda senin hatrın için ona göre...-eyvallah kankam,yemleri almaya gidiyorum ben...-sabah 05:00 de gel al beni...tamam görüşürüz...
Bu konuşmalar yaşandıktan sonra bende oltalarımı hazırladım hemen erkenden yattım.Saat 05:00 Levent deli gibi arıyor...ver elini yeni avlak deyip yola çıkıyoruz.Avlağa vardığımızda poyraz tokat gibi vuruyor suradımıza suradımıza,katlanacağız ne yapalım...
Madya ile oltalarımızı yemliyoruz ve başlıyoruz beklemeye...Daha beş dakika geçmişti ki oltalarımdan birine basıyor balık...Gelen hiç de yabancı değil :D güzel bir sargoz ile açılış benden '' Avın Kanlı Olsun Kanka ''

Arkasından on dakika sonra,madya ya atlayan kör bir minekop :D yakalıyorum...Oltama deymesin kör mör dinlemem...:D Kankamda sefte yok daha...Canı sıkkın makinalar yeni ama icraat yok.Gün aydınlandı balık kesti.Oltaları çekiyoruz yemler inceden oynanmış belli balık nazlı,hemen takım değişikliği yapıyoruz.Saat 10:00 sıraları ve ben iki adet paşayı peşpeşe çekiyorum...-kanka sen o makinaları çerçeve yap en iyisi :D kapanış olarak da bir karagöz en kallavisinden,benim işim tamam...-kanka hadi kaçalım ben çok üşüdüm nasıl olsa balığımı da tuttum :D Levent çok nasipsizdi bir tane tık demedi oltalarına,sözünü aldım oltalarını bana verecek başka bir avda ben onları okuyup üfleyeceğim,böylelikle o makinalar balık tutacak :D:D:D Kardeşim benim üzülme daha bize o avlak çok balık verir merak etme...
İşte böyle bir av daha yaşadık aniden gerçekleşen,benim için neticesi iyi olan...Siz dostlara da böyle güzel ve şanslı avlar olması dileklerimle...RASTGELE

CAHİT ACUN

Daimi Üye
Adı
CAHİT ACUN
Harika bir av.Ortaya karışık olmuş.Kutluyorum sizi.Avların daim olsun.Sevgiler..

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
İlk fotoğraf çok güzel çekilmiş. Ellerinize sağlık. Balıklar çok güzel ama ben en çok minekopa bayıldım. Tam bir gizem. Tebrikler ve hep rastgelsin.

TAHİR GÜRHAN

Aktif Üye
Adı
M.TAHİR GÜRHAN
Harika bir av ellerinize sağlık.Sevgiler

balıkçıı

Daimi Üye
Adı
mustafa aras
Kan Grubu
O Rh Negatif
tebrikler güzel bi av olmuş rast gele

m1976k

Aktif Üye
Adı
murat keleş
güzel av olmuş bu gün poyraz beni deli etti desem yeri var aktif üçtane meraya gittim yahu tık olmazmı böyle nasipsiz bir gün de geçirmemiştim desem yeri var buralarda kuzey rüzgarı balığı kesiyor vesselam...

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
tebrikler Metin, ortaya güzel çeşni olmuş.
ama kankana üzüldüm, bir hevesle gitti,gittiği gibi döndü:eek:
Bu arada inşallah balıkların kanını sürmüşsnüzdür kankanın yeni ekipmanına:D

Burak Karadeniz

Daimi Üye
Adı
Burak Karadeniz
Sevgili Mehmet güzel avcılık olmuş tebrik ederim.Selam ve sevgiler.

Adı
Orhan Küçükbiçmen
Tebrikler sevgili Mehmet kardeşim, ne kadar güzel balıklar avlamışın ellerine sağlık afiyetler olsun sevgiler hoşçakal.:harika::harika::harika:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Mehmet
Şansın hep bol olsun, eğer bu şanssa. :D
Ne kadar da ilginç aslında, yanyana iki olta, muhtemelen ikisi de aynı tür takım ve sadece bir tanesine gelen Karagöz, Çipura ve Minekop.. Var aslında bir okuma üfleme işi.. :D
Her zaman rastgelsin