Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

14-09-2016 Dalaman Baracudaları - Balonları

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sameteryavuz tarafından paylaşıldı.

1. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Herkese Merhaba ;
    Bayram sebebiyle Dalaman akraba ziyaretine takımları götürmemek olmazdı.Tatlı suyun denize karıştığı , oldukça bilinen bir avlağı 1 gün önceden ziyaret edip sabah rüzgar olmazsa gelip öğlene kadar denerim diye kafamdan geçirdim.Dalaman içinde yaprak kımıldamıyor , sabah rüzgarında 5km olduğunu görünce hemen gün doğmadan avlağa attım kendimi.Birinin suda deli gibi o saatte yüzdüğünü görünce şaşkına döndüm.Saat 05:30'tu ve suda sanki çırpınır gibi yüzüyordu.Alkollü mü ? Niye bu saatte denizde ? Bi ton şey kafamdan geçirirdim. Dalgalarda öyle küçükte değildi.Hemen takımları bırakıp üstümü çıkardım ve denize koştum.Genç bana doğru yüzüyordu bende ona doğru ilerledim.Tam gelirken iyimisin diye bağırdım iyiyim abi noldu ki dedi :) Bu saatte denizde olunca ve çırpınırca yüzünce kötü şeyler düşündüm dedim. Yok abi sağolasın ama rapalayı fırlattım ve koptu , yeni aldım bunu çok para verdim bırakamazdım dedi .. Rapalası Rover 128 HA-16R idi. Senden değerli değil dedim bak dalgalar yüksek bişey olsa kimseler yok buralarda yapma dedim.Neyse kurulandık ipine baktım sufix aslında kopmamalıydı .. Nasıl düğüm atıyorsun dedim , normal düğüm 4 kere atıyorum dedi.Ona düğümün nasıl olması gerektiğini de gösterdim ve basladık su üstü çalışmaya. Dediğine göre levrek ve baracuda alanlar çok fazlaymış.Baracudayı duyunca hemen Sevgili Abdullah abinin bana hediye ettiği el yapımı silikonu attım.Atmamla bi tıırrrrtlama kamışta .. Ahh dedim alamadım .. Silikonu çektim kuyruk gitmiş .. Hediyenin böyle yok olması çok üzmüştü beni ama zaman yoktu üzülmeye balık hem yakında hem önümdeydi .. Savage gear siyah beyaz çıkardım attım. 3. atışta aynı his .. Çektim onunda sadece kafası kalmış .. Limon renkli rapalaya hiç vuruş gelmiyor .. Süt beyaza da yok.Spine başlarken öylesine aldığım pembe gramajı düşük silikonu takıp yolladım.5. atış falandı sanırım gene aynı ses .. Silikonda 3 lü yırtıklar vardı .Baracuda olması muhtemel dedim balon değil bu.Çıldırıcam.Denize sesleniyorum gel ne olursan ol gel salıcam seni söz ama yaşat bana şu aksiyonu ..
    Malesef silikon kalmadı artık yanımda rapalaya geçtim ama vuruş alamadım hiç onlarla .. Saat epey ilerlemişti ve su üstünüde epey denemiştim.Denemediğim bir tek güneşin çıkmasıyla max rap FAYU ile hem yürüryeyim sahilde hemde atayım dedim.3-5 metre ilerleyip attıktan sonra bir vuruş .. Allah'ım diyorum kabul ettin duamı söz salıcam isterse koca levrek olsun , isterse en iri baracuda .. Güzel asılıyor ama ne olduğunu anlamıyorum.Gence seslendim koş aldım sen kepçenide getir dedim.Balık kıyaya geldi oda ne ? Koca bir Balon balığı .. Dedim kepçeyi değdirme ben sürüklerim sahile .. Sahile çıkardım fotoladım , sözüm vardı ne olursa olsun diye .. salacaktım ve öylede yaptım.Bunu gören zıpkıncılar niye salıyorsun ? Salınır mı öldürsene .. Mafettiler denizi , balık kalmadı vb seyler dedi.Sen ipindeki o ispendiği vururken sorun yoktu ? Bana bir şey demeden önce kendine ve işine bak dedim .. Güzel bir gün oldu gene aksiyon azda olsa deniz havası bile yetti ..
    Bu arada herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun.
    Gerisi fotoğraflarda ..

Abdullah abicim gerçekten çok üzgünüm ..

Kopanlar.jpg

IMG_20160914_071330.jpg

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Samet
    O kadar aksiyona balon dışında bir balığın kıyıya çıkamamış olması üzücü ama dişli balıklarda silikon çok dayanıksız bir yem..

sameteryavuz ve cunsal bunu beğendi.
  4. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Her sahte yemin bir ömrü var o silikonun ömrü kısaymış. Bir şey olmaz Samet :) Barakuda alsaymışsın iyiymiş... AMa bir dahakine alırsın inşallah... Bende bu gün boş döndüm... Bütün gece kayalıkta at çek yaptık sonra sahile arabaya giderken kumsalda balıklar kaçışmaya başladı... Suda bir yarılma vardı görülmeye değer... 25-30 metre devam etti... Geldi kahrolma :)

sameteryavuz bunu beğendi.
  5. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Ben çok kısmetsiz ve balık yönünden nasipsizimdir ama bunada şükür.Haklısınız Şeref Bey silikon dayanıksız ama kıvraklığı beni bile cezbediyor elim sert rapalalara gitmiyor hiç :)

Abi en üzücü yanıda balıklar hopluyor zıplıyor önümde alamıyorum dediğin gibi kahroluyor insan.Bu zıplamalar ortalama 1 saat sürdü hemde.Ömrü varda benim için özeldi o silikon be abi :) Ege'de kıyamadım kullanmaya gittim Akdenizlerde balona mı , baraküdayamı artık bilmiyorum kurban ettim :) :).

6. eylmz

eylmz Daimi Üye

Bu balondan sularımızın temizlenmesi şart cok üzücü balıksız da av heyecanı bir baska
    Silikon konusunda kesinlikle katılıyorum aksiyonu süper hele ki made Abdullah olanlar

7. kiniklar

kiniklar Aktif Üye

abdullah abi bende hatıra die hediyemi saklıyorum kıyıp atamadım suya :) silikonu

8. Abdullah SÜRÜCÜ

Silikonları kullanın... Hangi balıklarda başarılı oluyormuş öğrenelim :) Zaten abartmışım 50 den fazla yapmışım :) İlk yaptıklarım pazı yapmak için ideal :) Fena yoruyor beni...

9. eylmz

eylmz Daimi Üye

Su ana kadar senin bana yaptığın kırmızı kafa ile 4 turna 1 testere aldım fakat son avda rüzgarın getirdiği yosunlar yüzünden koptu :( olsun üretmeye devam

10. Abdullah SÜRÜCÜ

Elimdekileri bu hafta İstanbul'a çiçek servisi yapan biri ile av bayinin birine yollayacam bakalım beğenecekler mi :) Kazancım yok ama yeni modelleri için kaynak silikon lazım :)

sameteryavuz ve eylmz bunu beğendi.