Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

15/06/14 Pazar günü - İzmarit, kırlangıç, merbun ve sanırım gümüş

1Fisher

Aktif Üye
Adı
Gürbüz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yer: Antalya / Kundu - Kumköy
Yem: Tavuk göğsü ve yanıç (halk dilinde böcek)

Kaç gündür deniz gözümde tütüyor ve ben fırsat kollamaktaydım, değerli bir arkadaşımın teklifi ve gece gidecek olmamızın cazipliğiyle nasip oldu denize açılmak. Kısacası ancak uykumuzdan feragat ederek zaman ayırabildik. :eek:
Sabah 04:30 da deniz ile buluşmak üzere yola koyulduk. Henüz güneş doğmamış, denizde hiç dalga yoktu. Çarşaf gibi serili deniz, tertemiz bir hava kısacası müthiş bir terapi, 43m derinliğe gidene kadar içimize huzur doldu.

Tabi yolda sahteyle palamuta sırt attım ama uğrayan olmadı :p henüz zamanı değil sanırım.

Çapayı atar atmaz başladık ava, oltama ilk gelen kırlangıç balığı ile süper bir başlangıç yaptım fakat bir daha uğramadı kırlangıç :)

Bizim tabirimizle Ercan halk dilinde merbunla yola devam ettim, arkadaşlar orta boy barbunlar çekti ama bana hep yavru barbunlar nasip oldu tabi onları azad ettim.

Saat 09:30 gibi ercanlar gitti yerini balon balığı ve izmarite bıraktı. :)

O kadar çok ve iri balon balığı çektik ki, resmen sarmış denizi :mad: koparıp gittiği iğneyi sayamadık bile kaç kere takım değiştirdik.

Av olarak tuttuklarım bohçacı gibi gelmesin sakın, 3 aile (abimler, annemler ve biz) için niyetlendim ve çok şükür hepimize nasip oldu.

12:00 sularında güneş ortalığı kavururken avımızı sonlanırıp, tekrar görüşmek dileğiyle deniz anaya elvada dedik.

Tek hatam şarjından dolayı telefonu arabada bırakmam ve fotoğraf alamamamdı. :(

Hepimize daha güzel ve bol kısmetli avlar olsun, RASTGELE!

Ekli dosyalar

SARGOZ_07

Üye
Adı
HÜSEYİN
Tebrikler. Güzel bir av olmuş, nasibini almışsın.
Afiyet olsun.

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Tebrikler Gürbüz, bu yoklukta nefis bir av olmuş Balon sorunu özellikle Antalya'da hat safhada. Geçen seneyi hatırlıyorum, kan ağladı Antalya bu balık yüzünden. Kimbilir ne seviniyorsunuzdur iri bir tane balık oltayı dans ettirdiğinde. Akabinde balon olduğunu anlayınca sevinç ve keder karışıveriyor :( Her işin olduğu gibi bu hobinin de cilveleri var böyle maalesef. Daha güzelleri artarak rastgelsin

1Fisher

Aktif Üye
Adı
Gürbüz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler Gürbüz, bu yoklukta nefis bir av olmuş Balon sorunu özellikle Antalya'da hat safhada. Geçen seneyi hatırlıyorum, kan ağladı Antalya bu balık yüzünden. Kimbilir ne seviniyorsunuzdur iri bir tane balık oltayı dans ettirdiğinde. Akabinde balon olduğunu anlayınca sevinç ve keder karışıveriyor :( Her işin olduğu gibi bu hobinin de cilveleri var böyle maalesef. Daha güzelleri artarak rastgelsin
Evet Can, hemde nasıl seviniyoruz. Bu balon balığı yenilebilir bir balık olsaydı inan kovaları doldururduk :) Herzaman rastgelsin.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Güzel av olmuş.
Tebrikler