Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

15.09.2016 ADANA YUMURTALIK SPİN E DEVAM

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında atillaalp01 tarafından paylaşıldı.

1. atillaalp01

atillaalp01 Yeni Üye

Merhabalar;

Çarşamba günü sabah erkenden çıktık yola ( saat:03:00 ) 3 arkadaş. meraya vadık hiç zaman kaybetmeden başladık at-çek at-çek tık yok. Sonrasında İNAN abinin tavsiyesiyle çukurova avmarketinden aldığım. duo realis pencil popper 148 AJA3062 Tequila Halo sahteyi klipse taktim ve 2. atışımda balık yapıştı bir an dedim kofana geliyor ama bi aksilik var balık çok tuhaf geliyordu. derken hiç durmadan direk çektim balığı dışarı aldım ve karşımda zargana bi an üzüldüm aslında neye niyet neye kısmet oldu derken uzun bi uğraştan sonra çıkardım balığı ve tekrar salladım sahteyi .. gümmm die bir ses ve sahte gitti zargana ipi resmen kesmiş. kontrol etmekte hiç aklıma gelmedi. tabi bu arada moral 0 a düştü neyse hemen yerine river2sea rover98 bağladım ve bir kaç atıştan sonra yine bir zargana daha geldi. 2. balıktan sonra 1 saat kadar ava devam ettim ve toplam 3 arkadaş 2 zargana ile avı sonlandırdık.

Dün sabah saat 9 da iş yerini açtım baktım bayram devam edıyor ne gelen var ne giden bende zaten takımlar arabadayken bi kaçamak daha yapim dedim ve yine gittim yumurtalıga ve başladım at-çek yapmaya ilk atışımdan itibaren takipler alıyorum dibime kadar balıklar geliyor bazende kafa atıyor ama almıyor 20 ye yakın sahte denedım yok almıyor balık dalarlı atıyorum takip kesiliyor su üstü atıyor takip alıyorum. sonrasında el yapımı bir popper ile devam ettim ve sarım hızını biraz daha yavaşlattım ve aksiyonu biraz daha sıklaştırdım ve sonunda bastı balık. yaklaşık 3 4 dakikalık mücadelenın ardından kuzuyu aldım dışarı. ilk defa çatal kuyruk yakaladım ve gerçekten inanılmaz mücadeleci bir balıkmış onu ögrendim. Sonrasında bir anda hava çok bozdu ve yagmur bastırdı. mecburi avı sonlandırdım.

KAMIŞ - OKUMA HELİOS 270
    MAKİNA SHİMANO STRADİC 5000XG
    İP - POWERPRO 0.18MM
    SAHTE - EL YAPIMI POPPER - duo realis pencil popper 148 - RİVER2SEA ROVER 98

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Tebrikler Atilla... Umarım o zarganayı sindirim yoluna gönderip cezalandırmışsındır :) İnsanın kendi yaptığı sahte ile balık yakalaması ayrı bir keyif... Onun için de ayrıca tebrikler...

4. atillaalp01

atillaalp01 Yeni Üye

Abdullah abi zargana buzlukta beklemede. Bu arada sahteyi ben yapmadim abi. ( nerde bende o el becerisi ) Satin aldim. :) bu arada dun birtane daha yakaladik bu catal kuyruk tan ( LiÇA ) dan bu baligin boy limiti nedir bilginiz var mi ?

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coner bunu beğendi.